İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

YENİ SKETCHUP ÇALIŞMAMIZ (Erdinç Bey)

Sketchup 18 Aralık, 13:06'de eklendi

Yeni çalışmamız Erdinç Bey için oluşturuldu. Talepte 160cm genişlikte, 210cm yükseklikte ve 60cm derinlikte kapaklar beyaz iskelet gövde açık hareli ceviz renklerde olacak şekilde 4 kapılı gardrop vardı. Gardrop menteşe açılır kapak olacak bu sebeple iki alternatif sunmak istedik şöyle ki;

              4 kapılı ebatlarda menteşe kapak sistemli bir gardrop ilk olarak yanlara açılan yan kapaklar ve ortada iki kapak yana açılan şeklinde olabilir, ikinci alternatif orta dan bölünmüş sağ da iki kapak yanlara açılır, solda iki kapak yanlara açılır şekilde olabilrdi. Tabi bu kapak sistemi ile birlikte gardrop bölümleri de şekillenecektir. İlk önerimizde tek ikili orta bölüm ve yanlarda tekli bölüm şeklinde bir tasarım vardı. Bu dizayn da orta bölüm odaklı tasarım tek bir askılık bölümü sunuyordu ve bu eğer gardrop u iki kişi kullanacaksa çok da uygun bir sistem değildi. Yanlarda tek kapak genişlikte (40cm) raf bölümeri bulunuyor, rafların çokluğu kullanım kolaylığı sağlar ve iki kişi ortak kullanımda daha ideal bir seçim olacaktır. Bu çalışmamızın resmi aşağıdakidir;
              Ersin Bey için sunduğumuz bu ilk öneri kabul görmedi çünkü iki çocuğunun ortak kullanımı için yaptırıyordu bu gardrobu ve bizde bu söylemini haklı bulduk. İkinci önderimiz olan ortadan bölmeli yanlarda ikişer açılır kapa ve her iki ksıımda da askılık olan gardrobu çizdik. Bu gardropta rafları alt ve ortada topladık, bu dizaynın en önemli avantajı eğer uzun elbise varsa rahatlıkla konulabilmesidir bu dizayn aşağıdaki resimde görülebilir;

   Gardrop çalışmamızda ki bu dizaynı Erdinç Bey de olumlu karşıladı ve bu tasarımda karar kıldı. Artık biz de hayırlı olsun diyoruz ve işi marangoza bırakıyoruz.

Kapaklar high gloss parlak suntalam dan tasarladık, tasarımı bozmamak için yan kapaklara birer kulup koyduk ve orta iki kapakta kapak boyunca ayna düşündük, bu önerilerimizde çok beğenildi.

            Kullanılan malzeme kaynağı mdf değil suntalam olacak ancak tavsiyemiz E-1 standardında 18mm suntalamdır aksi halde eğer 16mm kullanılırsa bu yükseklik ve derinlikte mobilyayı uzun yıllar kaldıramaz ve bel vermeye başlar.
            MobDizayn da bir tasarımımızın daha sonuna geldik, siszde ölçülü mobilya yaptıracaksanız sizin için çizebilir farklı fikirler sunabiliriz, bunun için mobdizayn@hotmail.com adresine mail atmanız yeterli olacak. Kalın sağlıcakla.
Yorumlar

Yazıya 3 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Minik 04 Kasım 2015

Yatak odam ufak yatak ve dolap sigdiramiyorum ev bos yeni evlenicegiz nasıl bir fikir sunarsiniz

Editör 05 Kasım 2015

Ölçüleri bildirirseniz daha doğru bir cevap üretebiliriz. Özellikle özel tasarım karyola gardrop modellemeleri iyi bir tercih olabilir.

Filiz gundogdu 03 Eylül 2018

Liseye giden oğlum için oda hazırlıyorum.odanin kapısı sağdan açılıyor.solda 1.60 cm duvar var odanın uzun kenari4.60cm.kapi ve pencere karşılıklı odada 120×2 yatak 2×2.50garfolap 160cm çalışma masası olacak nasıl yerleştirilir.Ornek bilgi verir misiniz.

 
Bumerang - Yazarkafe
Özel Tasarım Genç Odası

Özel Tasarım Genç Odası

0
0
15 Şubat, 17:46
Özel Ölçülü Gardrop

Özel Ölçülü Gardrop

0
0
11 Aralık, 11:48