İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır?

Faydalı Bilgiler, Manşet 23 Şubat, 18:47'de eklendi

Tıkanmış bir lavabo gideri hemen herkesin kabusu ve hemen çözüm getirlimesi gereken bir sorundur. Bu yazımızda faydalı bilgiler kategorimize odaklanarak sizden gelen yorum ve isteklere göre şekillendirdiğimiz konulardan tıkalı lavabo nasıl açılır konusunu irdeleyeceğiz.

1.Bükülmüş Tel

Bir tel bulun ve telin ucunu kanca gibi bükün. Giderin içine iyce batırdığınızda bükülmüş tel ucuna tıkamaya sebebiyet veren artıkları çıkarabileceksiniz. İlk aşama için gayet güzel bir çözüm.

2. Soda ve Sirke

Bir fincan sirke ile 1/3 oranında bir fincan kabartma tozunu karıştırın. Derhal fışkırıp tıkanmış tahliye suyunun altına dökün. Kabarcıklanma eylemi, boru içinde oluşan tıkanıklığı, saçları ve kiri uzaklaştırmaya yardımcı olacaktır. Mümkünse bir saat ya da gecede oturmasına izin verin. Sıcak su ile yıkayın. Alternatif olarak, önce tahliye suyuna atabileceğiniz kadar kuru pişirme tozu kadar alıp sirke dökün.

3. Islak ve Kuru Vakum

Islak ve kuru dükkan vakumunuz varsa, kanalizasyon kanallarını temizlemek için müthiş bir araç olabilir. Önce, vakum sıvılarına ayarlayın. Karışıklığı önlemek için havalandırma borusunu örtün. Ardından, boşaltma alanına yapabileceğiniz en sıkı contayı oluşturun. Vakum en yüksek ayarı ile açıldığında tıkanmayı boruya ve vakum torbasına çekecek kadar güçlü olabilir. Her zaman işe yaramazsa da, buna değer.

4. Kaynar Su

Tıkalı lavaboyu açabilmenin bir diğer etkili yöntemi.

5. Borunun Temizlenmesi

Önce, lavabonun altında bulunan U şeklindeki borunun (tuzak) altına boş bir kova yerleştirin. Kova dökülen suyu toplar. Bir tesisatçı anahtarı kullanarak, borunun her iki ucundaki kayma somunlarını gevşetin. İşlemi el yordamı ile bitirebilmelisiniz. Tuzak serbest olduğunda, çıkartıp ters çevirerek içeriğini kovaya boşaltın. Eski bir diş fırçası sert pisliği almak için iyi. Tuzak su ile durulayın ve daha sonra bir araya getirilir.

6. Tuz ve Kabartma Tozu

1/2 bardak kabartma tozu ile 1/2 fincan sofra tuzunu karıştırın ve tıkanmış drenajı dökün. 10-20 dakika bırakın, sonra kaynar su dökün. Tuz, kabartma tozu ve kaynar su, en iğrenç tıkanıklıkların bazılarını çözecek bir kimyasal reaksiyon üretir.

7. Bulaşık Detarjanı

Tuvalet tıkanırsa, kabın içine 1/4 fincan bulaşık deterjanı dökün. Sonra biraz su kaynatın. Bulaşık sabunu bir yağlayıcı görevi görür ve yağlı artıkların parçalanmasına yardımcı olur. Daha sonra sıcak suyu dökün.

8.Pişirme Soda, Sirke, Yerçekimi ve Basınç

Banyo tahliye borusu tıkalıysa, iki uçta bahsedilen pişirme soda / sirke karışımını karıştırın. Boşaltma borusunun altına dökün ve tıkacın üzerine yerleştirin. 45-60 dakika sonra küvete su doldurun. Ardından tıpayı çıkarın. 40-60 galonluk suyun basıncı, kabartma tozu ve sirke ile gevşetilen tıkanıklığı çıkarmak için yeterlidir. Ayrıca, suyun ağırlığı ile birlikte dalma veya yılan yılanı deneyebilirsiniz.

Bunlar en inatçı tıkanıklıkları gidermenize yardımcı olacak 8 kolay ve hızlı ipucu. Siz de tecrübelerinizi bizimle paylaşabilir ve farklı bir öneriniz var ise aşağıdaki yorum kutusunda bahsedebilirsiniz.

Kaynak: http://www.wisebread.com/10-really-easy-ways-to-unclog-drains
Bilgiler tavsiye mahiyetinde olup doğabilecek olumsuz sonuçlardan mobdizayn sorumlu değildir. İlk önce profesyonel yardım almanızı tavsiye ediyoruz.
Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Fatih 24 Şubat 2018

Çok faydalı bir içerik. Günlük hayatta çok sık karşılaşıyoruz. Genelde tesisatın eski olmasından kaynaklanıyor…

 
Bumerang - Yazarkafe
Beğendiğiniz Kitap

Beğendiğiniz Kitap

0
0
25 Nisan, 14:22
Şapka Tasarımcısı

Şapka Tasarımcısı

0
0
24 Nisan, 15:31
Basit Dekorasyon İpuçları

Basit Dekorasyon İpuçları

0
0
19 Nisan, 15:51
Mıknatısın Gücü !

Mıknatısın Gücü !

0
0
18 Nisan, 12:15
Mevsim Salatası !

Mevsim Salatası !

0
0
17 Nisan, 10:53
Kozmetik De Dekor !

Kozmetik De Dekor !

0
0
16 Nisan, 14:06
Dikiş Çalışması !

Dikiş Çalışması !

0
0
16 Nisan, 11:40
Gazete Mi Yoksa Top Mu ?

Gazete Mi Yoksa Top Mu ?

0
0
15 Nisan, 09:55
Duvar Rengi Kararsızlığı

Duvar Rengi Kararsızlığı

0
0
16 Mart, 16:55