İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Salonda Natüralizm

Manşet, Salon 23 Şubat, 19:08'de eklendi

Edebiyatta ve sanatta natüralizm, doğayı detayları ile olduğu gibi yansıtmayı öngören akımların genel adıdır. 2016 Yılında bu akımı dekorasyonda daha fazla görmekteyiz ve genel bir naturalliğe dönüşü sezinlemekteyiz.

Yeni yılın modası diyebileceğimiz bu dekorasyonel kimlikten bahsederken salon dekorasyonunda doğal metalar ahşap ve taş duvarlarla kombinlenmekte. Salon dekorasyonunda daha çok tv arkasına ve duvar ünitesi arkasındaki duvara uyguladığımız taş paneller artık evimizin her köşesinde kendini göstermeye başladı.

Modern Oturma Odası Eugeni Pons
Eugeni Pons

Bu akımı beğeniyor ve uygulamak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bir kaç önemli husus var, gelin hep birlikte analiz edelim.

Modern tarzı seviyor ve doğallıktan yanaysanız siz de bu tarzı benimsiyorsunuz demektir. O zaman salonunuzda keten kumaşlar, taş duvar, seramik aksesuarlar ve ahşap mobilyaları göreceğiz demektir. Bu demek oluyor ki kombinasyon oldukça önemli. Böyle bir mekanda metal kullanmak isterseniz o zaman endüstriyel tarza geçiş yaparsınız ki buna dikkat edin. Yani salon dekorasyonunuz da naturalizm etkisini yaşamak istiyorsanız endüstriyel dekorasyon tarzına yaklaşmamak için metal malzemeler kullanmamalısınız.

Daha çok açık renklerde keten kumaşlarda koltuk takımı ya da köşe takımı konumlandırın. Üzerine geometrik desenler yerine daha doğal el işi veya el işi gibi görünen şekillerde kırlentlerle süsleyin. Seçeceğiniz koltuk modelinin ayakları mutlaka ahşap olmalı ya da en azından eskitilmiş ipek boyama şeklinde olmalı. Hatta  ahşabı mat vernikli olmasına dikkat edin.

Taş duvarlar vazgeçilmezdir ve harika olacaktır. Bunu tuğlalı ya da düz beyaz taş modelli kullanabilirken beton efekti duvar modelini de tercih edebilirsiniz. Beton efekti de biraz endüstriyel tarza benzeyecektir ancak kombinlerinizle naturalizme ayak uydurabileceksiniz.

Duvarlarınızda çinili duvar tabaklarını kullanabilirsiniz. Ayna kullanacaksanız deforme olmuş kalın urgana asılmış bir yuvarlak ayna konumlandırabilirsiniz.

Bütün duvarları ahşap yani lambiri yapabilirsiniz. Ancak çatı katı gibi tek bir salon için bunu düşünmek daha doğru olacaktır. Bunun yerine evinizde taş duvarın kullanıldığı gibi sadece bir duvara ahşap panel kaplaması kullanabilirsiniz. Ahşap panel üzerine doğal figürler asabilir dekoratif aynalar kullanabilirsiniz.

AHSB – AHŞAP EV MODEL B : Minimalist Oturma Odası Kuloğlu Orman Ürünleri
AHSB – AHŞAP EV MODEL B Kuloğlu Orman Ürünleri

Salonda naturalizm diyorsak toprak tonları kullanmalısınız çünkü oturma odası dekorasyonu konusunda renksel bütünlüğün önemine ve dekorasyona uygun renkleri kullanmak gerekliliğine yeri geldikçe vurgulamaktayız. Burada dikkat edeceğimiz ve kullanacağımız renk tonları ise naturel toprak tonları olacaktır. Peki hangi renklerle desteklemeliyiz dersek; fuşya, gri ve turkuaz tonları ile renk prezentasyonunu sağlayabiliriz.

Bu stilde eskiden kalma basma desenleri kullanmak için sandığınızı kurcalayabilirsiniz. Antika eşyalar, ahşap tonet sandalyeler ve beyaz tül perdeler varolabilecek şekillendirmeler olacaktır.

Bahsettiğimiz kriterlere dikka ederseniz hedefe ulaşabilirsiniz ancak en önemlisi ne istediğinizi bilmenizdir. Önemli olan sizin zevkleriniz, hayalleriniz ve hayal gücünüzdür. Bu doğrultuda kendinize güvenin ve zevklerinizi uygulamaya geçirmek için harekete geçin. Masraf edin demiyorum, gerekli malzemeleri ihtiyacınızı gidermek için temin edin ancak mühim olan mevcut yapıda güzelleştirmeler yapabilmenizdir.

ORT DER RUHE : Eklektik Oturma Odası ONE!CONTACT – Planungsbüro
ORT DER RUHE ONE!CONTACT – Planungsbüro

Taş duvar dekorasyonda çok güzel sonuçlar yakalamanıza imkan verir ancak ekonomik durumunuz müsait olmayacak ise beton efekti veya taş desenli duvar kağıdı ile de benzer dekorasyonu yakalayabilirsiniz.

Hayal ettiğinizi yapmaya çekinmeyin. İnanın kendi zevklerinizi yansıttığınız her dokunuş evinizi daha da güzelleştirecek ve inanın sizi daha mutlu edecektir. Her şey gönlünüzce olsun, güzel evlere…

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

 
Bumerang - Yazarkafe
Beğendiğiniz Kitap

Beğendiğiniz Kitap

0
0
25 Nisan, 14:22
Şapka Tasarımcısı

Şapka Tasarımcısı

0
0
24 Nisan, 15:31
Basit Dekorasyon İpuçları

Basit Dekorasyon İpuçları

0
0
19 Nisan, 15:51
Mıknatısın Gücü !

Mıknatısın Gücü !

0
0
18 Nisan, 12:15
Mevsim Salatası !

Mevsim Salatası !

0
0
17 Nisan, 10:53
Kozmetik De Dekor !

Kozmetik De Dekor !

0
0
16 Nisan, 14:06
Dikiş Çalışması !

Dikiş Çalışması !

0
0
16 Nisan, 11:40
Gazete Mi Yoksa Top Mu ?

Gazete Mi Yoksa Top Mu ?

0
0
15 Nisan, 09:55
Duvar Rengi Kararsızlığı

Duvar Rengi Kararsızlığı

0
0
16 Mart, 16:55