İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Salon Dekoru Yerleşimi

Salon, Uzmana Sor 28 Ocak, 18:02'de eklendi

Soru: Merhabalar evim şuan yapım aşamasında planda görüldüğü gibi salonum 310 eninde 639 boyunda onun yanında yine çok fazla dar bir oturma odam var bu aradaki duvarı yıkmayı düşünüyorum bunun için sizin engin bilgilerinizden yararlanmak bu duvarı yıktığımda nasıl bir eşya yerleşimi yapmalıyım büyük salonun boyunda da bir azaltma yapabileceğini söyledi müteahit yani 639 u duvarı iterek küçültebiliyormuş o zaman ayakkabılık yapabilir miyim eşyaları yeni alacağım yalnız salonda kesinlikle köşe takımı istemiyorum ev ortamı gibi olsun istiyorum birde 8 m olan odayı ufak dinlenme odası yapmak istiyorum nasıl döşerim buraya köşe olabilir yoksa buranında duvarını yıkıp mutfağımı katmalıyım şimdiden teşekkür ederim.

Şengül.

Öncelikle sizin bize gönderdiğiniz oda yerleşim planını paylaşalım.

salon-dekoru-uzmana-sor

İsabetli düşünmüşsünüz. Duvarı yıkmak ve salonu büyütme fikri yaşam odası dekorasyonu için size çok şeyler katacak. Ferah bir yaşam alanı yakalayacaksınız. Mobilya ve koltuklarınızı genişçe yerleştirebileceksiniz.

Sizin için orjinal boyutlarda odanızı büyümüş halde ürün yerleşimi yaptık.

sketchup-salon-dekoru

sketchup-salon-dekoru-2

Bu çalışmada mevcut odanızı sizin de dediğiniz gibi duvarı kırmak ve salonu büyütme işlemini baz alarak yorumladık. Tabi kapı girişi ve pencerelerin konumunu bilmediğimiz için bu ölçülerde en ideal düzeni kurguladık fakat;

Kapı ve pencerelerin konumu farklı olsa dahi konsol, masa, koltuk takımı ve üniteyi bu mekana rahatça yerleştirebilir ferah bir oturma alanına sahip olabilirsiniz.

Umarız faydalı olmuştur esen kalınız. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorumlar

Yazıya 12 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

ŞENGÜL BADEM 29 Ocak 2016

Gerçekten çok değerli fikirlerinizi beğendim çok teşekkür ederim Böyle bir site açıp bizlere yardımcı olduğunuz için o kadar şanslıyız ki …İyi ki varsınız Sizi herkese tavsiye edip paylaşacağım

Editör 29 Ocak 2016

Şengül hanım bu güzel dilekleriniz beni ve mobdizayn ekibini çok mutlu etti. Biz de size çok teşekkür ediyoruz düşüncelerinizi burada bizlerle paylaştığınız için, sağlıcakla kalın.

konya dekorasyon 17 Şubat 2016

Ellerinize sağlık gerçekten hoş ve güzel bir makale olmuş.Dikkate alınırsa büyük bir yer tasarrufu sağlanabilir.

Editör 17 Şubat 2016

Düşüncelerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederiz.

elif 11 Ekim 2017

Merhabalar ;
Benimde salon dekorasyonu olarak fikirlerinize ihtiyacım var su an daha ev belli değil ama evlenmeden önce eşyalarımızı almayaı düşünüyoruz renk konusunda kararsızım su antrasit gri ve sarı tonunda kombin yapma düşüncem var ii rengi yakıstırıyorum ama onun yanında halı perde fonu olarak nasıl renkler tercih edebilirim kaarsızım birde yemek odası kotu ceviz tonunda olsa nasıl durur sandalye renklerinde de kararsızım. yada gri ye uygun başka ne önerirsiniz koltuklardada 2 karsılıklık gri iki berjerde sarı düşünüyorum grilere sarı yastık la kombinleyip görüşlerinizi alabilirmiyim şimdiden teşekkürler

Editör 13 Ekim 2017

Elif hanım renk kombinlemesinde gri ve hardal ile doğru yoldasınız. Dediğiniz de gayet uygun bir hamle ki berjerdeki hardalları kırlentlerle üçlülerde birleştiriyorsunuz. Sandalyelerde ise bu kombini uygulamaktan ziyade hepsini gri tercih etmeniz aha iyi olacaktır zira renk yoğunluk karmaşası yaşanabilir.

elif 17 Kasım 2017

Teşekkür ederim ilginiz için füme ve hardal tonlarına karar verdim hemen hemen aynı tonlar oldu yani uyguladım o durumu sandalye renklerınde yemek odam ceviz ve krem lake rengi vardi o yüzden sandalyeleride krem tonuna yakın bir renk tercih ettim karmaşa olur dediğiniz için . birde sizden köşe takımı için renk konbinasyon önerisi isticektim çok açık renk istemıyorum sürekli kullanacağım için renkli desenli yastıklarla beraber ne renk tonuna gitmeliyim sizce.

elif 22 Kasım 2017

teşekkür ederim füme ve hardal olarak kombinledim şimdide köşe takımı renk kombinasyonu olarak yorumunuza ihtiyacım var cok açık renk tonu istemiyorum ama kararda veremedim renkli yastıklarla beraber düşünüyorumda ana renk ne olmalı sizce ? şimdiden teşekkürler

Editör 22 Kasım 2017

Rica ederim Elif hanım web sitemiz sizlerle var.
Güzel bir seçim olduğuna inanıyorum iyi günlerde sağlıcakla kullanın inşallah.
Köşe takımı için renk sormuşsunuz, bu dönemde turkuaz ve üzerine eğlenceli kırlentler kullanabilirsiniz ancak bu soruya yanıt vermek için mekanda kullanılan renkler ve diğer objelerin tarzı hakkında bilgi sahibi olmamız iyi olacaktır.

Editör 22 Kasım 2017

Elif hanım , turkuaz demiştim ama konu açık renk ise: turuncu, hardal, yeşil ve bu renkleri barındıran desenli kırlentler ile açık bir bej gövde rengi tercih edebilirsiniz.

elif 06 Aralık 2017

Teşekkür ederim gitmemiş sanıp tekrar gönderdimde o yüzden oldu henüz aksesuar seçimlerime başlamadım az çok bişeyler var kafamda ama renk olarak büyük bi alanı kaplıcağı için köşe takımı emin olamıyorum bi mail adresiniz yokmu ordan fotograflarla sizden görüş alsam bulamadım bn sitenizde.

Editör 08 Aralık 2017

Elif hanım info@mobdizayn.com

 
Bumerang - Yazarkafe
Duvar Rengi Kararsızlığı

Duvar Rengi Kararsızlığı

0
0
16 Mart, 16:55
Salonda Kırlent Seçimi

Salonda Kırlent Seçimi

0
0
15 Mart, 14:49
Ünite Koltuk Kombini

Ünite Koltuk Kombini

0
0
9 Mart, 09:05
Salon da Renk Karmaşası

Salon da Renk Karmaşası

0
0
16 Şubat, 16:14
Halı ve Perde Ahengi

Halı ve Perde Ahengi

0
0
2 Şubat, 08:23
Yemek Odası Koltuk Kombini

Yemek Odası Koltuk Kombini

0
0
30 Ocak, 23:11
Salonda Renk Tonlamaları

Salonda Renk Tonlamaları

0
0
29 Ocak, 18:18
Mutfak Perde Seçimi

Mutfak Perde Seçimi

0
0
25 Ağustos, 09:44