İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Salon Dekoru ve Kombin

Salon, Uzmana Sor 25 Ocak, 15:17'de eklendi

Soru:  Merhaba, Mail’ime hemen geri dönüş yaptığınız için teşekkürler,

Sorunum renk sorunu. Stor perde uygun mu? Koltuğun yerleşimi uygun mu? Masa konumu uygun mu? Hepsi ölçü ve düşündüklerimin dışında oldu. Eve uymadı. Uydurabilecek olan sadece siz uzmanlar. Bu konuda yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Halı perde renk uyumu Nasıl? Ayrıca duvar kağıdını değiştirecek örnek tarz gönderirseniz sevinirim birde en son resimdeki aynalar bu salona olur mu Nasıl bir model uygun? Aynayı hangi duvara yerleştirmeliyim. Mobilyalara hangi dekorasyon objeleri kullanılabilir. Resim çerçeveler ve bir saat istiyorum hangi duvar uygun. Hangi tarz daha iyi olur örnek resim varsa sevinirim.  Yardımınız ve desteğiniz için tekrar teşekkürler. İyi Akşamlar,
Saygılar.

Funda.

duvar-paneli

Öncelikle güzel düşünceleriniz adına size teşekkür ediyoruz, umarız her şey gönlünüzce olur.

Fotoğraflarınızı inceledik aslında ciddi problem yok ancak göz yorucu bir atmosfer var. Yani bir kopukluk yaşanmış. Köşe minderleri ile ikili koltuğu yakalamışsınız, halı rengi ile perdeyi yakalamışsınız ama bir bütünsellik maalesef oluşmamış. Bunda sizin çabanız yerinde ancak odanın konumu işinizi zorlaştırıyor.

Genel dekorasyonel çerçevede bakacak olursa ve ele alacak olursak ilk yapacağımız iş boya alçıpan olacaktır. Klimanın asılı olduğu kirişten duvara ve sonra duvar kağıdının olduğu girinti, niş kısmı da alçıpanla kapatmak yani düzlemek doğru olacaktır. Bu girinti ve çıkıntıları kapatır daha bütünsel bir mekan oluşturur. Tabi mevcut üzerinde bir şeyler yapalım dersek şunları yapabiliriz.

Renk geçişleri çok keskin bunu yumuşatmalıyız. Duvar kağıdı ve stor perde değişmeli, hem çok dikkat çekiyor hem de dekorasyondan bağımsız amaca hizmet ediyorlar. Köşe koltuğunuzun yerini değiştirmeniz mümkün görünmüyor. Hal böyle olunca masa ve ikili koltuğunuz da yerinde kalacak.

Eğer iyi bir sonuç almak istiyorsanız duvar kağıdının olduğu yere de duvar ünitenizde kullandığınız paneli uygulayın. Bütünsellik kazandırır. Ancak bütçenizi zorlamak istemiyorsanız o zaman taş desenli bir duvar kağıdı tercih edin. Kesinlikle mevcut duruma göre daha iyi olacaktır.

duvar-kağıdı-koltuk

duvar-kağıdı

Klima duvar kağıdı olan duvarda olmalıymış. Klimanın asılı olduğu kirişe de dikey güzel bir tablo kullanılabilirmiş. Stor perde yerine mevcut perdenizin aynı konseptini uygulayın. Tek fon yeterli. Kesinlikle mevcut stor perde doğru değil. Ancak klimanın yerini değiştiremiyorsanız yine de stor perde yerine aynı perdeyi uygulayın. Sol tafarta fon olsun.

Halınız çok güzel ve perdeyle uyumlu. Sanki fonlar daha modern seçilebilirdi çünkü köşeniz oldukça modern ve keskin hatlarda. Köşeye iki tane perde rengi kırlent atın ki geçiş sağlasın.

Resim ve çerçeveler açısından bakarsak masanın dikine olan duvara dikey bir tablo asılabilir. Ya da ikili koltuğa ortalanmış yatay bir tablo düşünülebilir.

Eğer belirtilen duvar taş desen duvar kağıdı yaparsanız bunu ikili koltuğun arkasına da uygulayabilirsiniz. İkili koltuğu da öne çıkartacaktır ve arada boş kalan duvara da tablo asarak bütünsellik yakalanacaktır.

Sonuç olarak küçük dokunuşlarla uygun renklerle güzel olan mekanınız daha da güzelleşecektir. Her şey gönlünüzce olsun.

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Behlül 06 Şubat 2016

Harika bir site emekleriniz için teşekkürler.

 
Bumerang - Yazarkafe
Duvar Rengi Kararsızlığı

Duvar Rengi Kararsızlığı

0
0
16 Mart, 16:55
Salonda Kırlent Seçimi

Salonda Kırlent Seçimi

0
0
15 Mart, 14:49
Ünite Koltuk Kombini

Ünite Koltuk Kombini

0
0
9 Mart, 09:05
Salon da Renk Karmaşası

Salon da Renk Karmaşası

0
0
16 Şubat, 16:14
Halı ve Perde Ahengi

Halı ve Perde Ahengi

0
0
2 Şubat, 08:23
Yemek Odası Koltuk Kombini

Yemek Odası Koltuk Kombini

0
0
30 Ocak, 23:11
Salonda Renk Tonlamaları

Salonda Renk Tonlamaları

0
0
29 Ocak, 18:18
Mutfak Perde Seçimi

Mutfak Perde Seçimi

0
0
25 Ağustos, 09:44