İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Salon Dekorasyonu

Foto Galeri, Salon 5 Mart, 16:54'de eklendi

salon dekorasyonu (1)Evinizde bir yenileme yapmayı düşünüoyrsanız öncelikle stilinizi ve merkezinizi belirlemelisiniz. Her meta da olduğu gibi merkez ve merkeze bağlı denge, dekorasyon çalışmalarında da oldukça önemlidir. Buradan hareketle bir evin merkezi salon olabilir. Evinizde bir yenileme yapmayı düşünüoyrsanız öncelikle stilinizi ve merkezinizi belirlemelisiniz. Her meta da olduğu gibi merkez ve merkeze bağlı denge, dekorasyon çalışmalarında da oldukça önemlidir. Buradan hareketle bir evin merkezi salon olabilir.

Hal böyle olunca salon dekorasyonu oldukça önemli olmaktadır. Ancak burada bir sıkıntı doğacaktır ve salonda merkezin belirlenmesi sorunsalıyla başbaşa kalacağızdır. Bunu sizin öncelikleriniz, kullanım alışkanlıklarınız belirleyecektir.

Salonda merkez bazen bir şömine, bazen bir tv, bazende masa konsol kombinasyonu olmadır ya da bütün oturumlar yüz yüze bakacaktır.

İlk görselimizde gördüğünüz gibi salon dekorasyonunda merkez konsol kullanılmış ve mekan çok geniş olduğu için koltuklar ortada kalmış bu sebeple ku tarz kombinasyonlarda koltuk modelinin arkasınında estetik durmasına dikkat edin.

salon dekorasyonu (2)

Bu görselimizde ana görsel mekan olarak belirlenmiş ve bizim Osmanlı geleneklerimizden gelen sedire benzer bir u köşe düşünülmüş. Bu tarz bir çalışmayı soı zamanlarda gündemde olan yapboz köşe koltukla yapabilirsiniz.

salon dekorasyonu (3)

Bu salon dekorasyonunda ise şömine merkezli bir çalışma uygulanmış. Koltuklar klasik İkea kaplamalı modellerden kullanılırken mekanın sofistike dokusuna uygun ahşap orta sehpalar tercih edilmiş.

salon dekorasyonu (4)

Salon dekorasyonunda ışık çok önemlidir. Bu gün ışığı olduğu gibi aydınlayıda içine almaktadır. Salonda mümkün olduğunda kullanılan paranoma cam pemcere atmosferin mükemmel ferah olmasını sağlayacaktır.

salon dekorasyonu (5)

Salonda aydınlatmadan bahsediyorken, eğer büyükçe bir cam kullanma şansınız yoksa üzülmeyin çünkü lambader ve ışık pyunları ile ışığın akusitğini yakalmanız mümkün.Kenarlarda lokal lambader ışıklandırma ile salonun atmosferini bir anda değiştirebilirsiniz.

Ayrıca buradaki gibi kenar merkez bulunmuyor ise ortada puf kullanabilir boşluğu doldurabilirsiniz.

salon dekorasyonu (6)

Biliyoruz ki Muhteşem Yüzyıl dizisi kamuoyunu ve izleyicileri etkilediği gibi dekorasyon ve moda dünyasında da bir etki oluşturdu diyebiliriz çünkü klasik esintileri görmek anormal değil. Bu görseldeki salon dekorasyonu da Osmanlı tarihi dönemlerinde ki Venedik saraylarını andırır nitelikte.

salon dekorasyonu (7)

Duvarlarda çağa hitab eden resimler, basma kilimi andıran kumaşlar, lükens ayaklı koltuklar, zengin aksesuarlar, kıvrımlı hatlar, örme kilim ve halılar, ahşap küt ayaklı masalar dönemin izlerini yansıtan nicelikler. Eğer ihtişamlı dekorasyon tarzını benimsiyor ve keseniz genişse bunları bir kenara yazın ;) ..

salon dekorasyonu (10)

Salon dekorasyonunda merkezi belirlediniz ve stilinize uygun dekorasyonu ışıklandırma ve aydınlatmaları kullanarak desteklediniz. Sanki bir eksikilik mi var ?

Salonda kendinize bir köşe oluşturabilirsziniz…Sıcak sohbetler edeceğiniz huzur bulduğunuz eşinizle, yanyana vakit geçireceğiniz bir keyif köşesi gibi..

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

 
Bumerang - Yazarkafe
Teepee kids

Teepee kids

0
0
18 Nisan, 13:38
Salonda Kırlent Seçimi

Salonda Kırlent Seçimi

0
0
15 Mart, 14:49
Ünite Koltuk Kombini

Ünite Koltuk Kombini

0
0
9 Mart, 09:05
Salonda Renk Tonlamaları

Salonda Renk Tonlamaları

0
0
29 Ocak, 18:18
Salon Dekorasyon Sorunu

Salon Dekorasyon Sorunu

0
0
25 Ağustos, 08:58
Duvar Dekoru ve Halı Seçimi

Duvar Dekoru ve Halı Seçimi

0
0
9 Temmuz, 19:16
Salon Kanepe Mobilya Uyumu

Salon Kanepe Mobilya Uyumu

0
0
9 Temmuz, 10:08
Salonda Natüralizm

Salonda Natüralizm

0
0
23 Şubat, 19:08