İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Salon da Renk Karmaşası

Ev Dekorasyonu, Manşet, Uzmana Sor 16 Şubat, 16:14'de eklendi

Merhaba oturma odam  yaklaşık 18 metrekare büyüklüğünde. Işık alıyor. Gri, sarı, mor ve turkuaz renkleri kullanarak bir dekorasyon yapmak istiyorum. Fakat hangi rengi koltuklarda hangi rengi halı perde ve aksuarlarda (bir de konsol olacak, oda da tv yok) kullanmalıyım bilemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

Emine Telli

Salon dekorasyonunda ve genel olarak mobilya koltuk tercihinde sıklıkla karşılaşılan bir problemdir renk tercihi. genelden özele indirebildiğimiz kadar kolaylaşacaktır işimiz ancak bunun içinde her zaman olduğu gibi ihtiyaçları ve zevkleri masanın üzerine koymak gereklidir.

Bahsettiğiniz renkleri konu edinirsek turkuaz ve mor renkleri birlikte uyum içinde olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken açık bej ve krem tonlarını da kullanmanız gerekliliğidir.

Açık tonları araya katmazsanız cüretkar bir dekorasyon karşınıza çıkabşlecektir. Turkuaz ve mor birlikteliğinde beyaz muhakkak olmalıdır.

Gri ve sarı renklerin kombinasyonu ise en olumlu sonucu veren çalışmalardandır. Koltuk takımlarında ve aksesuarlar da bile bu renk cümbüşünden faydalanmak pozitif sonuçlara çıkmanızda etkili olmaktadır.

Bu renkleri düşündüğünüzde geometrik desenlerden yararlanmak yerine daha çok düz kumaşlar seçiminizin odak noktası olmalıdır.

Gri ve sarı renkleri kullandığınızda toprak tonlarında olduğunuzu bilmeli ve daha doğal materyalleri kullanmaktan çekinmemeniz gerekmektedir.

Koltuklarda keten kumaşları kullanırken kadifemsi parlak sarı kumaşlardan kaçınmalı ve olabildiğine mat yüzeyler kullanmalısınız. Toprak tonları mat olan şeyleri ve doğallığı sever. Parlaksı öne çıkma güdüsünden yoksundur. Paylaştığımız fotoğrafları incelemenizi tavsiye ediyoruz. Hem sizin için hem de bizim için çok güzel renk kombinasyonu örnekleri sunmaktalar.

Turkuaz ve mor renk kombinasyonunda ise gümüş ve bronz aksesuarlara yer verebilir dolayısıyla parlaksı kumaşlar lake boyalı mobilyalar kullanabilirsiniz. Her iki alternatif için de geçerli olabilecek peçvörk desenli halılar tavsiyemiz olacaktır. Perdeli fonlu kullanmak bu gibi renk geçişlerinde bütünlüğü sağlamak adına faydalı oalcaktır.

 

En nihayetinde aslolan dekorasyonu uygulayacak kişinin kendi zevkleri ve isteklerini iyi bilmesidir. Öncelikle buna karar verdikten sonra hem renklere karar vermek hem de dekorasyon stiline karar vermek oldukça kolaylaşacaktır.

Odanızın konumuna, pencere ve kapının konumuna dikkat ederek ışığın ortamı aydınlatma oranını göz önünde bulundurarak karar vermeye özen gösterin. Herşey gönlünüzce olsun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

 
Bumerang - Yazarkafe
Beğendiğiniz Kitap

Beğendiğiniz Kitap

0
0
25 Nisan, 14:22
Şapka Tasarımcısı

Şapka Tasarımcısı

0
0
24 Nisan, 15:31
Basit Dekorasyon İpuçları

Basit Dekorasyon İpuçları

0
0
19 Nisan, 15:51
Mıknatısın Gücü !

Mıknatısın Gücü !

0
0
18 Nisan, 12:15
Mevsim Salatası !

Mevsim Salatası !

0
0
17 Nisan, 10:53
Kozmetik De Dekor !

Kozmetik De Dekor !

0
0
16 Nisan, 14:06
Dikiş Çalışması !

Dikiş Çalışması !

0
0
16 Nisan, 11:40
Gazete Mi Yoksa Top Mu ?

Gazete Mi Yoksa Top Mu ?

0
0
15 Nisan, 09:55