İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Rahatlama Ve Dinleme Zamanı

Bugün Ne Yapıyoruz ?, Haberler 29 Nisan, 14:28'de eklendi

BU GÜN NE YAPIYORUZ ? ” Pamuk Yatak”

Çocuğunuzun hayal gücünü kullandığı oyunları sevdiğini biliyorsunuz.  Pazar gününe rahatlatıcı bir çalışma.Bu çalışmayı dinlenme zamanlarında uygulayabilirsiniz. Çocuğunuzdan yatağına uzanmasını isteyin.

Aşağıdaki yönergeleri yumuşak bir ses tonuyla, vurgulara dikkat ederek. cümle aralarında biraz durarak çocuğunuza okuyun. Hafif bir klasik müzik çalışmanızı daha destekleyici olabilir.

Yönergeler;

”Yatağına sırtüstü uzan. Gözlerini kapat. Kollar bedenin iki yanında duruyor. Bacaklar dümdüz uzatılmış vaziyette duruyor. Yavaş yavaş burnundan soluk al.. Karnını hava ile doldur..

Ciğerlerin hava ile doldu.. Şimdi yavaşça nefesinin dışarı ver. Nefes verdiğinde yere doğru çekildiğini hisset.. Yumuşak pamukların üzerinde yattığını düşün… Güneşin sıcaklığını yüzünde, bedeninde hisset. Pamukların yumuşaklığını sırtında, bacaklarında ve kollarında hisset.. Yüzünün pamuk gibi yumuşak olduğunu hisset. Kolların yavaş yavaş ağırlaşıyor.. Ellerin yavaş yavaş ağırlaşıyor.. Parmak uçlarının yumuşacık olduğunu hisset.. Vücudun pamukların içine batıyor.. Yumuşacık ve çok rahatsın.. Bacakların, ayakların gevşedi, rahatladın..”

Bu yönergeler çocuğunuzu rahatlatıp dinlendirecektir.  Uzun süren hareketli oyunların ardından bunu yapmanızın onun nefesini, bedenini kontrol altına almanızı sağlayacaktır. Dilerseniz bunu çocuğunuzu güne güzel karşılamak içinde yapabilirsiniz. Unutmayın ki çocuğunuz sizin sesinizin tonuyla hem güvenli olduğunu hemde dinlendiğini hissedecektir.

Keyifli Dinlenmeler..

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

 
Bumerang - Yazarkafe
Mevsimlerden ‘Yaz’

Mevsimlerden ‘Yaz’

0
0
6 Haziran, 12:40
Açık Uçlu Etkinlik

Açık Uçlu Etkinlik

0
0
5 Haziran, 15:06
Çevreyi Koruma Bilinci!

Çevreyi Koruma Bilinci!

0
0
1 Haziran, 14:53
Oyuncaksız Oyun

Oyuncaksız Oyun

0
0
24 Mayıs, 13:05