İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Provence Dekorasyon Stili

Dekorasyon Fikirleri, Ev Dekorasyonu 11 Aralık, 10:13'de eklendi

Evinizde bir Fransız dekorayon ruhu sergilemek istiyorsanız doğallığın ve ahşabın dizaynda buluştuğu nokta Güney Fransız dekorasyon stili provence dekorasyon tarzıyla tanışmalısınız. Doğal malzemeler ana meta olan bu ev dekorasyonu stilinde eski çarşaflarınız, yün yorganlar, çiçek desenli çarşafları ve klasik sandıklarınızı çıkarma zamanı geldi demektir.

Mutfaklarda country tarzı, salonda kır evi tarzı ve yatak odalarında klasik tarzınkarışımını bir bütünsel çerçevede moderniteden sıyrılmış şekilde lanse etmek istiyorsanızFransız stili olan provence dekorasyonuyla tanışmalısınız. Aslında zevkelerimizle bütünsel alakalı olan ev yerleşimi sonucunda bazılarımız ister istemez bu stilin içinde bile.

Provence dekorasyon stilinde en can alıcı nokta pastel tonların kullanılmasındandır ki bir yaz dekorasyonu olan bu tarz modellemelerde ilham kaynağı gökyğzğ mavisidir.

Yatak odası örtüsünde ve koltuk kırlentilerinde el işi dantel örnekleri gün yüzüne çıkartın ve doğallığı, el emeğini özenle sergileyin.

Hafif eskitilmiş pastel tonlarda bir dresuarlar antreyi, içine deniz kabukları doldurulmuş bir kavanoz deryasında mutfağı, beyaz güller serpiştirilmiş bir masayı Fransız dekorasyonörneklerinden sayabiliriz.

Açık renkler bu temanın vazgeçilmezidir. Bu sebeple niyetine girdiyseniz eğer açık renkte dekorasyon eşyalarını almaya hazırsınız demektir. Hatta çok masraf yapma yerine bütçeyi zorlamadan da kolayca farklılık oluşturabilirisiniz. Koltuklarınız için keten, açık kırem renkte bir kumaş örtü kullanabilir, klasik halınız yerine yerden hafif soğukluğu hissettirecek ve yazın sıcaklığını sizden alacak bir kilim serebilirsiniz.

Aksesuarlarda ise kesinlikle açık renkte çanak türü malzemeler ve kavanozlar ile kağıt şekillendirilmiş avize ve abajurlar olmalıdır.

Ev Dekorasyonu siteniz MobDizayn’a soru ve görüşleriniz için : info@mobdizayn.com

Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

güliz 12 Aralık 2012

çok farklı ve güzel bilgiler ..

Editör 15 Aralık 2012

Teşekkür ederiz..

 
Bumerang - Yazarkafe
Dekoratif Kabaklar !!

Dekoratif Kabaklar !!

0
0
25 Nisan, 17:48
Basit Dekorasyon İpuçları

Basit Dekorasyon İpuçları

0
0
19 Nisan, 15:51
Kozmetik De Dekor !

Kozmetik De Dekor !

0
0
16 Nisan, 14:06
Dekoratif Işıklı Toplar

Dekoratif Işıklı Toplar

0
0
22 Mart, 17:58
Modern İskandinav Dekorasyon

Modern İskandinav Dekorasyon

0
0
9 Mart, 10:06
Bebeğime Özel

Bebeğime Özel

0
0
26 Şubat, 17:14
Mermer Modasına 5 Öneri

Mermer Modasına 5 Öneri

1
0
24 Şubat, 16:37
Salon da Renk Karmaşası

Salon da Renk Karmaşası

0
0
16 Şubat, 16:14