İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Özel Ölçülü Gardrop

Manşet, Sketchup 11 Aralık, 11:48'de eklendi

Genel mobilya incelemelrimiz ve görsel paylaşımlarımızdan sonra ilk zamanlarda yaptığımız gibi daha lokal mobilya incelemeleri ve çalışmalarını da paylaşmaya çalışacağız. Bunlardan ilki özel ölçülü mobilya çalışmlarından gardrop olacak.

Butik çalışmalar hepinizin de bildiği gibi finansal açıdan biraz daha yük getiren bir çalışmadır ancak  günümüzde artık her lüksiyat ulaşılabilir düzeyde. İşte butik, özel isteğe göre mobilya çalışmasını kalitede kendini kanıtlamış firmalar da gerçekleştirmekte, hem de makul fiyatlarla bu işin üstesinden gelebilmekteler.

Ayrıca bu şekilde çalışmalarla bilgisayarda 3d çizim şeklinde ürün çalışmasını görebilmektesiniz. Böylece ürün üretim aşamasından önce görsel kurgulanmış olur ve daha doğru sonuç ortaya çıkar.

Özel ölçülü gardrop çalışmasında dikkat edilmesi gereken şey kullanım kolaylığıdır. Yani tasarım dan önce gelen kullanıma kolaylık sağlayan bir tasarlama işlemidir. Ürün malzeme seçiminde yerel yaygın kanaat mdf olması yönündedir ancak bu hem maliyet açısından hem de ürün ağırlığı açısından dezavantajlı bir durumdur. Bu sebeple 18mm

suntalam kullanıldığında hem fiyat çok şişmeyecek hem de ürün maliyeti azalacaktır.

Evinizin zemini düzgünse kesinlikle tavsiyemiz sürgü kapılı yapmanız ancak problem varsa menteşe kapılı gardrop düşünülebilir. Tabi problemli zemine de sürgülü gardrop kurulabilir ancak doğru bir taban yapılmalıdır.Yine oda genişliği yeterli değilse tasarımda sürgü kapak kullanın. Kapaklarda fren sistemi ürün mukavemetini arttırıcı etkiye sahiptir. İç çekmece, pantolonluk ve kıravatlık bölümleri de oldukça mühimdir. Raf sayısı fiyatı arttırır ancak kullanışlılık için olmalıdır.İdeal gardrop genişliği 240cm-260cm arasında olmaktadır ancak farklı ölçüler de düşünülebilir.

MobDizayn ev dekorasyonu siteniz sizin de yorumlarınızı bekliyor. Bize Facebook yorum kutusundan’da yorum yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Başlıklar: , ,
 
Bumerang - Yazarkafe
Beğendiğiniz Kitap

Beğendiğiniz Kitap

0
0
25 Nisan, 14:22
Şapka Tasarımcısı

Şapka Tasarımcısı

0
0
24 Nisan, 15:31
Basit Dekorasyon İpuçları

Basit Dekorasyon İpuçları

0
0
19 Nisan, 15:51
Mıknatısın Gücü !

Mıknatısın Gücü !

0
0
18 Nisan, 12:15
Mevsim Salatası !

Mevsim Salatası !

0
0
17 Nisan, 10:53
Kozmetik De Dekor !

Kozmetik De Dekor !

0
0
16 Nisan, 14:06
Dikiş Çalışması !

Dikiş Çalışması !

0
0
16 Nisan, 11:40
Gazete Mi Yoksa Top Mu ?

Gazete Mi Yoksa Top Mu ?

0
0
15 Nisan, 09:55
Duvar Rengi Kararsızlığı

Duvar Rengi Kararsızlığı

0
0
16 Mart, 16:55