İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Mutfak Dekorasyonu

Manşet, Mutfak 31 Mart, 15:34'de eklendi

Dekorasyon evlerin göze hitab eden ana unsuru iken mutfak dekoruda bizce kadınlar için dekorasyonun ana unsurudur diyebiliriz. Ev Dekorasyonu içerisinde mutfak dekorasyonu kadınlar için önemli bir yere sahiptir çünkü Türkiye’de kadınlarımızın büyük çoğunluğu ev hanımı statüsünde ve yemek yapma konusunda oldukça iyilerdir. Mutfağa bağlayan bu niteliklerin fazlalığı, mutfak dekorasyonunu bir adım daha önem kazandırıyor şüphesiz.

Mutfak dekorasyonu genel olarak baktığımızda klasik, country, ve modern tarz tasarımlarla dekore edilebilmekte. Klasik tip mutfaklara baktığımızda eskitilmiş mobilya kullanımı yanısıra belki daha da uçuk çalışılarak sergenlikle dahi yapmak söz konusu olabilir.

klasik eskitme mutfak

 

Klasik mutfakta el işi ve işçilik oldukça fazladır ve eskinin kokusu her karesinde hissedilir. Böyle bir dekorasyonda zıtlıklar dan kaçınılmalı simetriye ters düzşmeyen kıvrımlı aksesuarlarla destekleyerek ve beyaz eşyaların sırıtmasına izin vermeyerek, eskitme klasik mutfak dekorasyonunda ağacın senfonisini yakayabilirsiniz. Eğer bunu başarırsanız herkesi kıskandıran zengin bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Klasik bir mutfak dekorunda zıt renk patlamalarından ve modernitenin en çıldın tasarımlı mutfak eşyalarından kaçınmalısınız aksi takdirde tezatlaşan dekor sağlamlığını kaybedecek ağır havasını veremeyecektir.

 

kır evi mutfak dekoru

 

Country mutfak diyebilinen ancak Türkçe karşılığında kır evi mutfak diye de tabir edilen eskitme klasik mutfaklara benzerliğiyle bilinen mutfak modelleri de son zamanlarda eskiye dönüş çılgınlığından nasibini alan dekorasyonlardan. Bu mutfak modelleri klasikle görsel olarak benzerdir ancak country mutfak ta kullanılan malzeme ile diğeri farklılık göstermekte. Bunun yanısıra daha minyondur ve size meşhur çizgifilm “Heidi” de tasvir edilen kulübedeki mutfak hissiyatını veren sıcacık bir mutfak modelidir.

Klasikteki zenginlik ve gösterişe nazaran daha mütevazi ve hoş tasarımdalardır. Mutfak kapakları çerçeveli ve küçük el tasarımlarına sahiptir. Klasik mutfaklarda ahşap malzeme kullanılırken country’mutfaklarda lake, mebran high gloss malzemeler kullanılabilmektedir. Dekorasyonda seçiminiz buysa eğer ve mutfağınız zemin kattaysa kullanılan camlardaki şekillerle mutfak dolaplarında ki dizayn aynı olmalıdır ve hatta boydan kapı kullanıldığında rüzgarda dalgalanan perdeyle oluşan görüntüde, öyle tahmin ediyorumki yemek yapmak çok zevkli olacaktır.

 

2012 modern mutfak modelleri

 

Tarzınıza kıvrımlı hatlar ve klasik dokunuşlar uymuyorsa eğer dekorasyonda biraz şanslısınız demektir. Bunun sebebi modernitede teknolojinin nimetlerinden yararlanmak daha kolaydır ve işin yapısına teknolojik katkılar ters düşmeyecektir. Bu anlamda en beğendiğimiz tarafı beyaz eşyaların kapakla kapatılmasa dahi modern çizgilerde mutfak dekorasyonuna ters düşmemeleridir.

Bilhassa ankastre beyaz eşya düşünüyorsanız size tavsiyemiz inox highgloss mdf lam kullanılan mutfak mobilyası ile dekorasyon. Mükemmel bir uyum söz konusu olacaktır. Ya da tamamı beyaz bir mebran kaplama da tavsiyemiz. Genelde mutfakçılar alt dolap ve üst dolapları zıt renklerde tavsiye ederler ancak tamamını düz beyaz bir deneyin…

Bu sene yeşil moda mutfakta yeşil kullanmak ve dolap ve genel rengi yeşil yapmak oldukça farklı olacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

 
Bumerang - Yazarkafe
Beğendiğiniz Kitap

Beğendiğiniz Kitap

0
0
25 Nisan, 14:22
Şapka Tasarımcısı

Şapka Tasarımcısı

0
0
24 Nisan, 15:31
Basit Dekorasyon İpuçları

Basit Dekorasyon İpuçları

0
0
19 Nisan, 15:51
Mıknatısın Gücü !

Mıknatısın Gücü !

0
0
18 Nisan, 12:15
Mevsim Salatası !

Mevsim Salatası !

0
0
17 Nisan, 10:53
Kozmetik De Dekor !

Kozmetik De Dekor !

0
0
16 Nisan, 14:06
Dikiş Çalışması !

Dikiş Çalışması !

0
0
16 Nisan, 11:40
Gazete Mi Yoksa Top Mu ?

Gazete Mi Yoksa Top Mu ?

0
0
15 Nisan, 09:55
Duvar Rengi Kararsızlığı

Duvar Rengi Kararsızlığı

0
0
16 Mart, 16:55