İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Morten Georgsen’in Evi

Ev Dekorasyonu, Manşet 27 Şubat, 11:59'de eklendi

Türkiye de mağaza açan BoConcept‘in Danimarkalı tasarımcısı Morten Georgsen’in mükemmel evini analiz ediyoruz. Ev oldukça geniş bir alana inşa edilmiş ve olabildiğine ferah aynı zamanda modern konseptin uç mimari tasarımlarından. Konum itibari ile denize 15 km uzaklıkta ve denize bakan güney cehphesindeki özel güneşlikler evin daha iyi ışık almasını sağlıyor.

morten-georsen-house4

Bu özel tasarım sayesinden ev yazın serin kalırken kışında güneş ışınlarından maksimum faydalanarak ısısyı dengede tutuyor. Sizlerle paylaştığımız villa dekorlarında gördüğünüz gibi bu model de bir eğim üzerine kurulu ve yaklaşık 2500 m² bir alana sahip ancak 500m² kapalı alanda bina yapılanmış.

morten-georsen-house3

Evin bir diğer özelliği de kocaman bir terasa sahip olması. Morten Georgsen evini tasarlarken bütün çocuk odası, ebeveyn yatak odası bölümlerinin hepsnin ana merkeze yani terasa çıktığını belirtiyor.

morten-georsen-house5

Evin ortasında bulunan merdiven bütün bölümleri birbirine bağlarken, zemin kaplamalar traverten yapılmış bu sayede kışın sıcaklığın muhafazası sağlanmış. Ev de bir suit bölüm bulunurken en alt katta ise ofis, gym ve oyun odaları bulunuyor.

morten-georsen-house2

MortenBence ev ve evin dekorasyonu hayatı yansıtmalı. Evimin bir müze görünümünde olmasını istemedim. Her eşyanın amacı, fonksiyonu olmalı ve insanı eğlendirmeli. Oyun oynayacak yerler, dinlenip rahatlayacak yerler, yemek yenecek, çalışılacak, uyunacak ve yaşanacak çeşitli bölümler olmalı evde. Özellikle açık, davet edici renkler kullanılmalı.Kaynak: HomeArt Dergisi.

Başarılı tasarımcının dediği gibi ev dekorasyonu hayatı yansıtmalı ve yaşam odalarımızı kullanışlı hale getirerek göze hoş gelen bir yapıya bürünmeli ve sırf dekorasyon amacı ile kullanım alanları müzevari görünümden ibaretleştirmemeli.

 

 

Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

sami 28 Şubat 2013

Adam çok iyi ev yapmış kendine be..

EREN 17 Mart 2013

güzel..

 
Bumerang - Yazarkafe
Beğendiğiniz Kitap

Beğendiğiniz Kitap

0
0
25 Nisan, 14:22
Şapka Tasarımcısı

Şapka Tasarımcısı

0
0
24 Nisan, 15:31
Basit Dekorasyon İpuçları

Basit Dekorasyon İpuçları

0
0
19 Nisan, 15:51
Mıknatısın Gücü !

Mıknatısın Gücü !

0
0
18 Nisan, 12:15
Mevsim Salatası !

Mevsim Salatası !

0
0
17 Nisan, 10:53
Kozmetik De Dekor !

Kozmetik De Dekor !

0
0
16 Nisan, 14:06
Dikiş Çalışması !

Dikiş Çalışması !

0
0
16 Nisan, 11:40
Gazete Mi Yoksa Top Mu ?

Gazete Mi Yoksa Top Mu ?

0
0
15 Nisan, 09:55