İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Modern ev Mobilyaları

Mobilya 27 Nisan, 15:41'de eklendi

Mobilya bir evin vazgeçilmezi olmazsa olmaz eşyasıdır. Ev dekorasyonu konusunun kalbini oluşturan trendleri belirleyen tarzları ortaya koyan önemli bir objedir. Stil ve tarz vardır, sanat vardır emek vardır.

Dekorasyonel tarzın anatomisini de mobilya tarzı ortaya koyar ve burada şu sonuç çıkagelir; mobilyanın türleri. Mobilyanın türlerini de modern, klasik ve luxury dediğimiz tarzlar oluşturur ancak bunlar da tasarımlara göre kendi içinde country gibi, bohem gibi stillere bürünür ancak biz bu konuda modern çizgileri ele alacağız.

aura yemek odası

Modern tarz mobilyaların özellikleri

Modern mobilya modelleri genel anlamda daha geniş kitleye hitap eder. Aslında daha ticaridirler çünkü fiyat pergeli daha geniştir. Daha düz ve keskin hatlardadır dolayısıyla firmalar düz kesimlerle hazır malzemelerden modern düz mobilyaları kolayca, hızlıca ve çokça yapabilecek olduklarından daha uygun fiyatlı ürünler piyasaya sürebilmektedirler.

Modern mobilyalar daha çok Avrupai gelenekten gelmektedirler. Net çizgiler ve farklı materyaller bir arada kullanılabilmektedir. Metal ve ahşap, lake ve bakır, ceviz ve lake gibi materyal kombinlemeleri görülebilmektedir.

Modern mobilyalar takriben daha fonksiyoneldirler. Tasarımcılar düz hatların verdiği avantajı iyi kullanırlar ve fonksiyonel kullanışlı alanlar ortaya koyabilirler. Klasik hatlarda ise lükens ayakların oluşu genelde fonksiyonelliği kısıtlamaktadır.

Daha çok ahşap kaplamalı modeller modern mobilyanın materyalini oluştururken, lake boyalarda mat uygulama daha yaygın kullanılmaktadır.

Modern ev mobilyaları ve koltuk takımları

Modern mobilyaları aksesuar ve koltuklarla kombine ederken klasik tarza nazaran biraz zorlanabilirsiniz. Klasik tarzda bir çizgi bellidir ve o çizgiden devam eder ancak modern tarz koleksiyonlar da başka başka tasarımlar birbirleri ile kombinlenebilmektedirler.

Modern tarz mobilyalarda birebir aynı kesimlerde dikiş tutturmaya gerek yoktur hatta farklı modellerin harmanlanması güzel sonuçlar ortaya koyabilecektir.

Koltuklarla kombine ederken modern tarz koltuklar kullanılırken chester dediğimiz kapitoneli modellerin düz çizgilerde tasarlanmışları ile de kullanılmaktadırlar.

Koltuk kumaşlarında olağanca mat kumaşlar tercih edilir ve keten, nubuk başlıca tercih edilen türlerdir. Kadifemsi yüzey ve biraz parlak bir doku bu tarzda kendine asla yer bulmaz.

Aksesuar konusunda ise modern mobilyalar çok şanslıdır çünkü hemen her mekanda bu tarz mobilyalar çoğu aksesuar tarzı ile uyum sağlar. Düz hatlarda lambaderler, keskin hatlarda ve antik biblolar, bohem stili ketenler, eskitme oyuncaklar, seramik süsler ve daha nice aksesuar tarzı modern mobilyaların vazgeçilmez tamamlayıcılarıdır.

Modern mobilya modelleri ile ev dekorasyonu düzenlemesi daha kolay demek yanlış olmaz. Renk seçiminde toprak tonlarından yararlanırken, geniş aksesuar yelpazesi ile halı ve perde seçiminde ki kombinasyon kolaylıkları ile modern dekorasyon tarzında, modern mobilyalar daha az zahmetlidir.

Modern mobilya modelleri nereden alınır ?

Modern mobilya konusunda işin uzmanını bulmak mühimdir. Düz hatlarda tasarım yapmak her üretici için kolay bir iştir ancak aslolan modern çizgilerde mobilya üretirken alımlı modeller tasarlamak el işi, emek işidir.

Bu konuda tavsiye edeceğimiz güzel bir adres var; yıllardır Bursa Mobilyasına hizmet veren, 1980 yılında Marangoz Ustası İbrahim Bayram’ın kurduğu Safa Mobilya.

Safa Mobilya modern mobilya konusunda gerçekten güzel tasarımlara sahip. Hem butik atölyesinde kendi tasarladığı ürünleri üretiyor hem de üretimde başarılı üretici çözüm ortakları ile Bursa Nilüfer ve Osmangazi’de ki mağazalarında hizmet veriyor.

Alanında başarılı mimarlarla çalışırken bunlardan başlıcası ünlü Bursalı mimar Esat Fişek imzalı tasarımlara Nilüfer mağazasında yer veriyor. Modern mobilya takımları konusunda bir çok model mağazada ev ortamı sıcaklığında sergileniyor.

Genellikle ahşap kapalama ve lake boyama işçiliğini ürünlerde kullanılırken, İtalyan mimari tarzlardan ilham alınıyor. Fonksiyonellik ve minimalist tasarım anlayışı tasarımların ana hatlarını oluşturuyor. Son zamanlarda yükselen trend Modern İskandinav anlayışı burada da kendisine yer buluyor.

Keten kumaşlar modern chester koltuklarda kullanılırken, mekanizmalı nubuk kaplı modern koltuklar mobilyalar ile tam uyumlu. Her model e uygun tablo ve lambaderler le ev mobilyasında modern tarzı benimseyenler için biçilmiş kaftan burası.

Eğer ilgileniyorsanız web sitesini ziyaret edebilir veya İnstagram sayfasını inceleybilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

 
Bumerang - Yazarkafe
Mobilya Terimleri

Mobilya Terimleri

0
0
10 Aralık, 10:06
Doğal Ahşap Mobilyalar

Doğal Ahşap Mobilyalar

0
0
9 Temmuz, 10:53
En Baba Koltuk Modelleri

En Baba Koltuk Modelleri

0
0
18 Haziran, 17:58