İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Mobilya Alışverişinde Merak Edilenler

Manşet, Mobilya 10 Şubat, 19:10'de eklendi

Mobilya ev dekorasyonu’nun en önemli ögesidir, hal böyle olunca evimizi yenilerken, evlenirken satın almak isteriz ve günlerce araştırma yaparız çünkü mobilya dayanıklı tüketim mamulüdür ve kolay değiştirilemez bir eşyadır. Peki haftalarca mobilya satın alma telaşına düşmemizin tek sebebi bu mu ?

Bu yazıyı sadece mobilya alacaklar değil, mobilya perakendecilerinin de dikkat kesilmesi gerekiyor, kendimizce bir şeyler tartışacağız belki “faidesi” olur.

mobilya mağazası

İnsanlar ev alırken, araba alırken bir de mobilya alırken heyecan duyarlar. Çok önemlidir çünkü hemen eskimeyecek, belirli bir zaman diliminde vakit geçireceğimiz ve belki huzur bulacağımız eşyalardır.

Akşam eve geldiğimizde yorgunluğu üzerimizden atarken, kendimizi de koltuğun üzerine atacağız, eşyalarımızı portmantoya yerleştirirken, yemeklerimizi masamızda yiyeceğiz velhasıl evde vakit geçirirken mobilya bizim vazgeçilmezimizdir. Evet mobilya vazgeçilmezdir ancak olmasa da olur. Yemeğimizi yer sofrasında yeriz, koltuğa uzanmaz da yere uzanırız veyahut bütün bunları yapabileceğimiz daha ucuz bir eşya bulabiliriz. İşte burada dekorasyon ve mobilya devreye giriyor ve göz zevkimize hitap ediyor.

mobilya alışveriş

 

Dekorasyonsuz mobilya düşünülemez. Mobilya almamızın en büyük hazzı hayalini kurduğumuz evde olmasını istediğimiz eşya olmasından gelir. Saray stili bir atmosfer oluşturmak için klasik mobilyalar ararken, loft stili rahat ve özgür bir atmosfer içinse modern çizgilerde mobilya aramaktayızdır. İşte olmak istediğimiz renkler, ve stilleri yakalayabileceğimizi düşündüğümüz mobilyayı almak ve karar vermek büyük bir haz oluşturur.

İşte bu sebeple mobilyacılar mağazalarında dekorasyonel adımlar atarlar ve iç mimarlardan da yardım alarak ev hissiyatı oluştururlar. Bütün bu hissiyat mobilyayı aynı zamanda lüks tüketim mamülüne dönüştür. Doğrudan sebeple yenilik hiç durmadan devam eder.

mavi duvar berjer

Ancak mobilya alma telaşının günler sürmesinin bir başka sebebi de var. Kararsızlık ve tarzını belirleyememe. Zevklerinizi ve tarzını bilin ona göre araştırma yapın ve mağazadaki satıcıdan bu konuda yardım alın. Mobilya mağazaları genellikle büyüktür ve birbirinden çok çeşitlere sahiptir. Bu noktada isteklerinizi belirtirseniz zaman kaybının da önüne geçebilirsiniz. Hemen bu doğrultuda satıcının da müşterisini yönlendirmesi önemlidir.

dekorasyon ve lamba

Alışverişinizda mutlaka mobilyanın içerik malzemesini sorun ve kaçıncı kalite mdf ya da sunta kullanıldığı konusunda bilgi sahibi olun, bu fiyatlandırma da doğruya ulaşmanızı sağlayacaktır.

Koltuklara muhakkak oturun ve dikişlerin düzenine doğruluğuna dikkat edin. Ayakların yere doğru bastığına dikkat edin. Kumaş tercihinizde satıcıdan yardım isteyin ve tavsiye edilen kumaşları kullanmaya özen gösterin.

mağaza mobilya

Düğün mobilyası için en az 40 gün önceden alışverişinizi tamamlayın ve ihtiyacınız olan zamandan en az 10 gün önceden sevkiyatınızı isteyin çünkü mobilya yüzlerce parçadan oluşmaktadır ve olası aksiliklere karşı bir opsiyonunuz olsun.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

 
Bumerang - Yazarkafe
Beğendiğiniz Kitap

Beğendiğiniz Kitap

0
0
25 Nisan, 14:22
Şapka Tasarımcısı

Şapka Tasarımcısı

0
0
24 Nisan, 15:31
Basit Dekorasyon İpuçları

Basit Dekorasyon İpuçları

0
0
19 Nisan, 15:51
Mıknatısın Gücü !

Mıknatısın Gücü !

0
0
18 Nisan, 12:15
Mevsim Salatası !

Mevsim Salatası !

0
0
17 Nisan, 10:53
Kozmetik De Dekor !

Kozmetik De Dekor !

0
0
16 Nisan, 14:06
Dikiş Çalışması !

Dikiş Çalışması !

0
0
16 Nisan, 11:40
Gazete Mi Yoksa Top Mu ?

Gazete Mi Yoksa Top Mu ?

0
0
15 Nisan, 09:55