İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Mobilya Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Uzmana Sor 1 Mart, 13:16'de eklendi

Soru: 2014 yazında düğünüm olacak. Şimdiden mobilyalara bakmaya başladık. Mobilyada ürün yelpazesi geniş olduğundan dolayı karar vermekte zorlanıyoruz. Mobilya mağazalarına gittiğimizde mobilya seçiminde bizlere yardımcı olacak ipuçları verir misiniz? Karar vermemiz noktasında bu ipuçları çok faydalı olacaktır. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Aysel Ömeroğlu

Cevap: Öncelikle birlikteliğinizin başlayacağı cemiyetiniz için sizi tebrik ediyorum şimdiden huzur dolu muhappet dolu birliktelik geçirmenizi temenni ediyorum.

Evlilik telaşı zahmetlidir ama bir okadar da keyiflidir çünkü birlikte olacağınız, hayatınızı paylaşacağınız kişi ile ihtiyaçlarınız için ortak paydada hareket etmek bu zorlu günleri keyifli hale getiriyor. Tabi şimdiden bu telaşa girmeniz de son derece doğal ve bilhassa mobilya alımı için isabetli buluyorum.

Çünkü genel itibari ile bu dönemler mobilya mağazalarının kampanyada olduğu ve teşhir fırsatlarını sunduğu dönemlerdir aynı zamanda ürün teslimat süresini de hesaba katarsak bu zamanda mobilya almanız isabetli olur.

Mobilya dayanıklı tüketim malıdır bu sebeple elbise ve yiyecek alma sıkılığımızla kıyaslandığında pergeli oldukça açık bir değişim süreci vardır ki araştımalarımız onu gösteriyor Türkiye de ortalama mobilya kullanım süresi 10 yıla tekabül ediyor. Sonuçta hemen yenilenemeyecek olan ve belli bir bütçe gerektiren mobilya için kararsız olmak oldukça doğaldır diye düşünüyorum.

Mobilya alma konusundaki kararsız kalmanın en önemli sebebi, acaba daha iyisi çıkar mı?, acaba daha yenileri çıkar mı?, modası hemen geçer mi? tarzında soruların hafsamızda yer tutmasıdır.

Şimdi mobilya alımı için kararsızlığınızı yenecek ipuçları verelim.

  • Öncelikle tarzınızın ne olduğuna karar verin. Bu şekilde yaparak bakacağınız sıkalayı daraltmış olursunuz.
  • Sonrasında eviniz eğer belli ise odanızın şekline ve konumuna göre boyutları konusunda kanıya varın.
  • Alacağınız mobilya modellerinde hangi parçalar size lazım ya da kullanmayacağınız modüller neler onları belirleyin ve ihtiyacınızı elde edin.
  • Koltuk takımında sizin için rahatlık mı, fiyat mı, görsel duruş mu ön planda ona karar verin. Fonksiyonalite ön planda ise sandıklı ve yataklı modeller, rahatlık önemli ise 35 HR sünger koltuklar ya da hem yataklı hem rahat olsun diyorsanız 30 HR ve yataklı koltuklar tercihiniz olmalı.
  • Mobilya mağazasını dolaşırken koltuklara mutlaka oturun ve rahatlığını hissedin, fonksiyonel özellikleri için yardım isteyin.
  • Yatak odanızın alanı geniş değilse sürgü kapılı gardrop tercihini kullanın ve mümkünse özel ölçülü imkanlarını sorun.
  • Genel olarak düğün gruplarına odaklanmak yerine düğün grubunu siz kendiniz oluşturun. Örnek olarak, köşe-ünite-yatak ya da konsol-masa-koltuk-yatak gibi. Bu sizin daha özgür seçimler yapmanızı sağlayacak ve düğün grubu olduğu için iskonto oranlarından yine faydalanabileceksiniz.
  • Son bir tiyo; Genellikle müşteriler adı duyulmuş ulusal markalara servis desteği ve garanti güvenilirliği için tercih ederler. Bu noktada yerel mağazalaşmış çok başarılı perakendeciler de mevcut. Mobilya tercihinizi bu tarz mağazalardan yana da kullanabilir ve daha çok seçeneğe daha kolay ulaşabilirsiniz.

Aysel hanım umarız yazımız sizin için faydalı olmuştur başka herhangi bir düşünceniz olursa yine burada paylaşabiliriz esen kalın.

Editör

Yorumlar

Yazıya 4 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Aysel ÖMEROĞLU 01 Mart 2014

Vermiş olduğunuz bilgilendirici cevap için çok teşekkür ederim. Bu kadar kısa zamanda bana geri dönüş yapmanız beri ayrıca memnun etti. Rahatlık önemli ise 30 ve 35 HR süngür demişsiniz. Bu bahsettikleriniz nedir? Sizin gibi uzmanı bulmuşken bütün sorularımı sormak istiyorum. Mükemmel yazınız için tekrar teşekkür ederim.

Editör 01 Mart 2014

Asıl biz teşekkür ederiz. HR Süngerler dansta süngere nazaran daha yumuşak bir oturum sağlar bunun yanısıra rakam büyüdüktçe yumuşatma yoğunluğuda arttığı için daha yumuşak bir oturum sağlamaktadır. Dolayısıyla daha yumuşak bir oturum isteniyorsa 35 HR hatta 40 HR süngerli koltuk dahi tercih edilebilir. Ancak yatak olarak kullanılacak ise yumuşak bir zemin olduğu için mukavemet açısından sıkıntı olmaz ancak koltukta potaşma ile karşılaşabilirsiniz.

Aysel ÖMEROĞLU 01 Mart 2014

Sizin sayenizde çok şey öğrendim. Çok teşekkürler. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Editör 01 Mart 2014

Biz teşekkür ederiz

 
Bumerang - Yazarkafe
Duvar Rengi Kararsızlığı

Duvar Rengi Kararsızlığı

0
0
16 Mart, 16:55
Salonda Kırlent Seçimi

Salonda Kırlent Seçimi

0
0
15 Mart, 14:49
Ünite Koltuk Kombini

Ünite Koltuk Kombini

0
0
9 Mart, 09:05
Salon da Renk Karmaşası

Salon da Renk Karmaşası

0
0
16 Şubat, 16:14
Halı ve Perde Ahengi

Halı ve Perde Ahengi

0
0
2 Şubat, 08:23
Yemek Odası Koltuk Kombini

Yemek Odası Koltuk Kombini

0
0
30 Ocak, 23:11
Salonda Renk Tonlamaları

Salonda Renk Tonlamaları

0
0
29 Ocak, 18:18
Mutfak Perde Seçimi

Mutfak Perde Seçimi

0
0
25 Ağustos, 09:44