İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Küçük Evler için Dekorasyon Önerileri

Dekorasyon Fikirleri, Manşet 25 Aralık, 13:53'de eklendi

küçük-ev-dekorasyonu

Bu yazımıza dek paylaştığımız konulara, şöyle bi arkamıza baktığımızda görüyoruz ki bu konuda bir yazı ve paylaşımda bulunmamızın büyük eksiklik olduğunu fark ediyoruz. Bu konuda siz değerli ziyaretçilerimizin öneri ve çabası ile farkına vardığımızdan dolayı sizlere ayrıca teşekkür etmek istiyoruz.

Küçük mekanlarda imkanlarımız maddi ve alan olarak kısıtlıysa ozaman koşulları en iyi şekilde yerine getirmek gerekir. İlk başta akla gelen 2 oda bir salon konseptinde mutfak salon , amerikan mutfak hizalaması düşünülebilir, yanısıra duvarda niş kullanılarak doğal raflar oluşturulabilir.

Tabi asıl olan şudur ki küçük bir mekanı kullanışlı ve yaşanabilir hale getiren asıl anektod kullanılan eşyalar yani malzemelerdir. Bu bağlamda salon, mutfak ve banyo yerleşiminde kullanacağınız mobilya, koltuk, sehba, v.b. eşyaları genel ev yapınıza uygun şekilde temin etmeniz gerekmektedir. Ayrıca söylemek gerekirse satın alma konusunda tavsiye değil ancak fikir oluşması açısından ikea’ya uğrayıp küçük metrekarelerde neler yapılabildiğini görmek size ilham verebilecektir.

Yaşam Odası, Salon

Asıl olan evin merkezi, yani günlük kullanılan mekan değim yerindeyse tv’nin bulunduğu oda oldukça önemlidir. Buranın iç açıcı, ferah ve yaşanabilir olması gereklidir. Burada ana merkez tv olacağından dolayı, merkeze bakan koltuk takımı koyduğunuzda mekan kısıtlı olacağı için çok tutarlı olmayacaktır. Bunun yerine gerekirse puf ilaveli bir köşe takımı kullanmak yerinde olur diye düşünüyoruz. Puf 70×130 ya da 90×140 ebatlarında düşünülürse minderli bir köşenin minderlerinden ilave iki minderle tamamlayarak, gerektiğinde ikili bir koltuk gibi de kullanabilceksiniz.

Televizyonu duvara monte etmek yerine etrafı sık bölmeli kitaplıklı bir duvar ünitesi kullanırsanız, yerden tasarruf ettiğiniz gibi kitap ve eşyalarınızı koyacağınız ek bir vitrine ihtiyaç duymayacaksınız.

küçük salon dekorasyonu

Eğer yemek masası kullanacaksanız masa da 6 sandalye yerine 2 sandalye 2 bench kullanmanız size yerden tasarruf sağlayacağı gibi 8 kişinin rahatça yemek yiyebilmesine olanak verecektir.

Konsepte uygun parça rafları duvara monte edebilirsiniz. Hatta bunu mdf parça üzerine renkli lake boya ile kullanarak monte edebilir dekoratif görsellik katabilirsiniz.

Mutfak

Mutfak bir evde en önemli mekanlardan biri şüphesiz çünkü kadınların belkide en çok vakit geçirdiği ve olmaktan zevk aldığı küçük-mutfak-dekorasyonualanlardandır. Bu sebeple iyi ışık alması ve ferahlarıcı renklerde olması önem arz eder.

Bunun yanında mekan geniş değilse, fiziksel olarak genişletemeyeceğiniz için en azından daraltmamaya özen gösterin. Sabit bir mutfak masası yerine duvara monteli katlanan bir masa kullanmanız yerinde olabileceği gibi, eğer mümkünse salonla birleştirerek ara bölmeyi masaya çevirmeniz de iyi sonuç verecektir. Ancak böyle durumda havalandırmanızın ve davlumbazın gücü çok önemlidir aksi halde bütün evi kokutma riski vardır.

Genç Odası ve Çocuk Odası

Bu bölümler de önemli olan kullanılacak olan mobilyalardır. Artık çok güzel çözümler sunan küçük-genç-odası-dekorasyonuözel tasarım ranza,koltuk masa kombinasyonlu karyolalar mevcut. Ya da yavru yataklı karyola mekandan kazanmanız için güzel bir öneridir. Yine kullanılacak olan gardrop kapak aksamının sürgülü olması önemlidir.

Unutmayalım ki asıl önemli olan mekanı genişletebilme çabası değil mevcut mekanı daraltmayan işe yarar hale getirmek ve ferah bir ortam sağlamaktır. Ev dekorasyonu siteniz mobdizayn sizden gelen önerileri değerlerndiriyor ve değerlendirecektir bu bağlamda bize öneri ve görüşlerinizi yazmaktan çekinmeyin.

Mobdizayn’da konuk yazar olabilir, kendinizi tanıtmış olur ve varsa web sitenize backlink sağlayabilirsiniz. Bunun için bizimle iletişime geçiniz.

Yorumlar

Yazıya 6 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

melisa gül 26 Aralık 2012

Çok güzel bi paylaşım olmuş mobdizayn..

Editör 26 Aralık 2012

Teşekkür ederiz..

Ebru Ön 05 Şubat 2013

Konu ve paylaşım çok güzel elinize sağlık.

Dekorasyon günü 05 Şubat 2013

İnceleme çok başarılı ayrıca iyi analiz etmişsiniz. Mobdizayn ı takip ediyorum çok başarılı bir dekorasyon sitesi tebrikler.

Editör 05 Şubat 2013

Teşekkür ederiz

Editör 05 Şubat 2013

Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederiz..

 
Bumerang - Yazarkafe
Dekoratif Kabaklar !!

Dekoratif Kabaklar !!

0
0
25 Nisan, 17:48
Beğendiğiniz Kitap

Beğendiğiniz Kitap

0
0
25 Nisan, 14:22
Şapka Tasarımcısı

Şapka Tasarımcısı

0
0
24 Nisan, 15:31
Basit Dekorasyon İpuçları

Basit Dekorasyon İpuçları

0
0
19 Nisan, 15:51
Mıknatısın Gücü !

Mıknatısın Gücü !

0
0
18 Nisan, 12:15
Mevsim Salatası !

Mevsim Salatası !

0
0
17 Nisan, 10:53
Kozmetik De Dekor !

Kozmetik De Dekor !

0
0
16 Nisan, 14:06
Dikiş Çalışması !

Dikiş Çalışması !

0
0
16 Nisan, 11:40
Gazete Mi Yoksa Top Mu ?

Gazete Mi Yoksa Top Mu ?

0
0
15 Nisan, 09:55