İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Genç Odası Dekore Ederken

Çocuk Odası 22 Eylül, 14:12'de eklendi

Genç odası yeni yeni ev dizayn yerleşimlerimizde kendine yer bulmaya başlayan bir mekan. Bu durum günümüzde oldukça popüler olmasının yanında önümüzdeki dönemlerde çocuk ve genç odaları olmazsa olmazlardan olacakgibi görünüyor. Tabi ev dekorasyonuiçerisinde bukadar popüler ve ihtiyaç haline dönüşüyorsa üzerinden geçilmemesi gereken bir konu olacaktır bu.

 

Genç odası dekorasyonunda dikkat etmeniz gereken önemli anektotlar mevcut.Öncelikle;

  • Genel ev dekorasyonu stili,
  • Kullanıcı zevk odakları,
  • Genel dekorasyon malzemeleri ve zevkler,
  • Mekanda asıl ihtiyaçlar,
  • Maddi külfiyet,

Gibi ana konular da sorulara tutarlı cevaplar bulmamız gerekmektedir. Genel ev dekorasyon stili her insanın kullanım alışkanlıklarına ve zevklerine göre genel bir çerçeve içersindedir. Nasıl portre bir tabloda sırf güzel olduğu için doğa esintilerinin küçük bir kenara istiflemeye çalışmak, çerçeve kompozisyonuna aykırı ise ev dekorasyonu stili de bir kompozisyondur. Tabi diğer bir görüşe göre de genç ve çocuk odası tamamen ayrı bir mekandadır ve Kullanıcı zevk odakları burada üstün rol üstlenecektir. Yani asıl zevklerle bağlantılı olarak kendine özgü bir şekilde dekore edilmelidir.

 

Genç odası dekorasyonunda salt görsel değil ana ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra ihtiyacınıza cevap verebilecek dizaynı yerleştirebilmenizde oldukça önemlidir. Kullanacak çocuklar kız ve erkek bir arada ise ozaman her ikisine de gidebilecek renkleree dekorasyon tercih edilmelidir. Bu ara renkler, turuncu, lila ve ceviz tonlarında ki renklerdir.

Tabi eğer oda küçük bir mekansal boyuttaysa ozaman bir duvarda geniş bir ayna kullanılabilir. Ayrıca küçük mekanlarda daha açık renkler tercih edilmelidir. Sadece meka boyutu değil aldığı ışıkta bir okadar önemlidir. Mekanın aldığı ışık miktarına göre boya renk gücü de ayarlanmalıdır.

Petek şekli dünyanın en geometrik ve parçalar birleştirildiğiende boşluk kalmdan devam ettirilebilecek şekildir. İşte arılardan ilham aldığımız bu şekli kullanarak mükemmel duvar kütüphaneleri elde edebilirsiniz.

Yerden kazanmak istiyorsanız imdadınıza duvarlar yetişecektir. Ranza+karyola+masa modellemeleri bu gibi mekanlarda mükemmel sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Ya da bir tarafı duvara tutturulmuş açılabilen masa ve duvara monte kitaplıklar iyi bir çözüm olacaktır.

Genç odalarında tablo, resim gibi duvar objeleri tamamen gencin ilgi alanına göre şekillenecektir bu sebeple bu konuda bizim fikir beyan etmemiz doğru değil.

Genç odası alırken şunlara dikkat edin:

  • Genç odası malzemesi eğer lake ve ahşap kaplama değilse suntalam malzeme kullanılacaktır ki malzemenin E1 standartlarında anti kanserojen olmasına dikkat edin,
  • Genel genç odası takımında gardrop, komodin, karyola, baza, yatak ve çalışma masası kombinasyonu olacaktır. Ancak siz mekan darlığı yaşıyorsanız şifonyer ve komodin yerine gizli çekmeceli gardrop almayı tercih edin.
  • Suntalam malzeme kalınlığının 18mm olmasına dikkat edein aksi takdirde alt kalınlıklar zamanla bel verebileceklerdir.
  • Yerden tasarruf için gardrop modelinin sürgü kapılı olması da avantaj sağlayacaktır.

 

Bizi Takip Edin!

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

 
Bumerang - Yazarkafe
Teepee kids

Teepee kids

0
0
18 Nisan, 13:38
Oda da ‘MONTESSORİ’

Oda da ‘MONTESSORİ’

0
0
5 Mart, 01:14
İkiz Çocuk Odası Örnekleri

İkiz Çocuk Odası Örnekleri

0
0
5 Şubat, 11:58
Genç Odası Düzeni

Genç Odası Düzeni

0
0
11 Şubat, 20:22
Oda Yerleşimi

Oda Yerleşimi

0
0
27 Ekim, 19:12