İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Ev Dekorasyonunda Mobilya

Ev Dekorasyonu 11 Ocak, 13:59'de eklendi

Ev dekorasyonunda mobilyanın yeri oldukça önemlidir, hatta diyebiliriz ki dekorasyonu yönlendiren güzergah çizen en önemli metadır. Buradan hareketle mobilya ve koltuk seçimi, hem modelleriyle hem de renkleriyle dekorasyon stilimize doğrudan etki edecektir.

Takipçilerimiz iyi bilirler ki Mobkritik ve Uzmana Sor başlıklı kategorilerimizin ana sebebi de bu konuya yoğunlaşmaktır. Bu kategorilerde mobilya model ve renk seçimi ile ev yerleşimi kombinasyonları sorularına bir yıldır cevaplar buluyoruz. Bu yazımızda da genel sorulardan derlenerek yola çıkılan genel mobilya ve dekorasyon konusundaki ana sorularınıza cevap oluşturmaya çalışacağız.

ev dekorasyonunda mobilya (4)

Öncelikle ihtiyacımızı belirliyoruz ve sonra zevklerimizi keşfediyoruz. Sonrasında ise arkanıza yaslanıp yazımızı okumaya devam ediyorsunuz…

Harekete geçmek için en önemli şey; ihtiyaçlarımız dır. Yeni bir ev aldınız, mobilyanızı yenileyeceksiniz ya da evleniyor ve yeni yuva kuruyorsunuzdur, artık evinizi dekore etmenin ve mobilya almanın vakti geldi demektir. O zaman yola koyulalım.

2016 Mobilya Trendleri

Harika bir konu başlığı, tabi daha sonra kadrajımıza alacağız ama öncesinde kısa bir girizgah olsun. 2016 Ev Dekorasyonu Trendleri konusuna göz attıysanız az çok tahmin edebiliyorsunuzdur.

ev dekorasyonunda mobilya (5)

Bu sene mobilya modellerinde 2015 te ağırlık kazanmaya başlayan bir trend, geriye dönüş natural ahşap ve ipek boyama modern sezona hakim olacak gibi. Yarın başlayacak olan bu ayın ilki İsmob da bu tarzı yaygınca olacağını tahmin etmemiz zor değil. Biz de fuarda mümkün olduğunca sizin için paylaşımlarda bulunmaya çalışacağız.

Dekorasyonda mobilya seçiminde yılın trendlerini takip edebilirsiniz. Eviniz de daha naturel çizgiler ve toprak tonlarını kullanın. Evinizin boyasını antrasit tonlarını tercih edin. Bu yeni trend mobilya modellerini evinizde öne çıkaracak ve uyum sağlayacak etken olacaktır.

Seçeceğiniz mobilya çok önemli. Siz saray stili bir dekor seviyor ve öyle olsun istiyorsanız yapacağınız her dekoratif dokunuşun tamamlayıcısı klasik mobilya tercihinde olacaktır. Klasik koltuk, konsol ve masa gibi mobilyaları mekana yerleştirmeden dekorasyon tamamlanmamıştır demektir. Bu da demek oluyor ki mobilya dekorasyonda oldukça önemli bir parça.

O zaman mobilya seçiminde dikkatli olmalıyız. Dekorasyon stiline uyumlu olmayan bir mobilya modeli mekanda güzel durmaya bilir ve bu bütün görünüşü etkileyebilir.

ev dekorasyonunda mobilya (3)

Mobilya ve Koltuk Seçimi Nasıl Olmalı ?

Dekorasyon tarzınızı belirleyin, hemen bir örnekleme yapalım. Tarzınız modern olsun. Evinizde ferah bir atmosfer olsun ama ağırlığını yitirmesin ve doğallığı seviyorsunuz.

Duvar rengi antrasit olsun. Mobilyalarınız modern düz çizgilerde ve ceviz-lake ya da ceviz-antrasit düşünelim. Koltuk takımı berjerleri fuşya, üçlülerden biri turkuaz diğeri de antrasit düşünelim. Perdenizde modern düz fon kullanalım ve antrasit olsun. Aksesuarlarınızda hafif antika ve seramik süs eşyaları olabilir. Metali yer yer kullanabilirsiniz. Koltuk ayakları da mobilyaya uygun ceviz olsun. Sehpaların ayakları siyah metal üzeri ahşap. Harika bir kombinasyon… Ne dersiniz ?

ev dekorasyonunda mobilya (1)

Mobilyanızı tarzınıza uygun seçerseniz dekorasyon çalışmanız o kadar kolaylaşacaktır. Bir koltuk modeli ya da mobilya düzgün gustoya sahipse ve kaliteli işçiliği varsa mekanı değiştirecek etkiye sahip olacaktır. Bu sebeple mobilya da ve koltukta gusto çok önemlidir.

Nedir bu Gusto ?

Görsel nizamiyet denilebilir, göze hoş gelen gözü yormayan ve evet bu olmuş, oturmuş dedirtecek tasarıma ve özellikle ölçülere sahip olması demek. Örneğin bir konsol düşünün. Tamamen düz kapaklardan ve sade bir ayaktan oluşsun. Üzerinde cnc bile olmayacak derecede sade olsun.

Ürüne baktığınızda göze hoş geliyorsa bu onun gustosunun düzgünlüğündendir. Yani konsolun genişliği,derinliği kapakların önde ya da çerçeve içinde oluşu, ayakların inceliği, ayakların yüksekliği ve açıklığı ölçülerinin hepsinin olması gerektiği yerleşimde olması halidir.

İşte ev dekorasyonu düzenlemenizde mobilya tercihinizi yaparken gustoya dikkat edin. Konsol yüksekliği aşırı, ayakları anormal kısa ya da kalın durup göz yoruyorsa dekorasyonunuzu olumsuz etkileyebilir.

Mobilya ve koltuk seçiminde gustosu iyi renk kombinasyonu başarılı bir model dekorasyonunuzu mükemmel seviyeye çıkaracaktır. Bu sebeple başarılı mobilyacılar başarılı mimarlarla çalışırlar.

Bir sonuca varmak gerekirse, mobilya ve koltuk seçiminiz genel dekorasyon düzenlemenizi doğrudan etki edecektir. Dolayısıyla işe mobilya dan başlamanız doğru olacaktır. Esen kalınız…

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Başlıklar: ,
 
Bumerang - Yazarkafe
Basit Dekorasyon İpuçları

Basit Dekorasyon İpuçları

0
0
19 Nisan, 15:51
Salon da Renk Karmaşası

Salon da Renk Karmaşası

0
0
16 Şubat, 16:14
Kendin Yap

Kendin Yap

0
0
6 Şubat, 23:58
Gülben Ergen’in Evi

Gülben Ergen’in Evi

0
0
9 Temmuz, 15:56
Demet Akbağ’ın Evi

Demet Akbağ’ın Evi

0
0
9 Temmuz, 15:52
2016 Ev Dekorasyonu Trendleri

2016 Ev Dekorasyonu Trendleri

0
0
8 Ocak, 14:14
En Baba Koltuk Modelleri

En Baba Koltuk Modelleri

0
0
18 Haziran, 17:58
İskandinav Stili Dekorasyon

İskandinav Stili Dekorasyon

0
0
17 Haziran, 10:36