İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Ev Dekorasyonunda Folklorik Modası

Ev Dekorasyonu 29 Nisan, 13:15'de eklendi

2012 Mobilya modelleri yazısı ve sezonun renkleri makalesinde de bahsettiğimiz gibi çiçek desenli eskiye dönüşü simgeleyen tarazlarda ürünler bu yılın modası. Yatak odası dekorasyonunda bahsettiğimiz sandıklardan babaannelerinizden kalma çarşafları değerlendirin önerimizi yineliyoruz ve zamanın ritmi folklorik dekorasyonun akşına endekslenmenizi tavsiye ediyoruz.

Renkli kumaşlar ve nakış desenli danteller ile el yapımı dekoratif süs eşyaları folklorikte hayat buluyor. Kültürel dekorasyon da diyebileceğimiz bu dekorasyon biçimini hemen hemen her kültürde görmek mümkündür ancak dikkat edilmesi gereken tarihi el sanatlarının benzer olabilmesi ve karışık küldürdeki modellerin bir arada kullanılarak bir karmaşa telaşına düşülmemesidir.

Folklorik dekorasyonda tarih vardır bu sebeple antik halk sanatları bu temayı ve ürünleri oluşturur bunlar, yöresel objeler, el boyama tablolar, el işi örmeler, antika tabak – çanak ve otantik figürlerdir. Folklorik dekorda ana renkler kırmızı, yeşil ve laciverttir ancak geleneksel kültürümüzün mükemmel eserleri Osmnalı motifleriyle yoğrulmuştur. Ülkemiz açısından baktığımızda hele kaynağımız Osmnalı ise gündemdeki dizilerinde etkisiyle zaten takı ve mücevherlere yansıyan moda, ev dekorasyonunuza da yansıyacaktır. Evinizde Osmanlı figürleri, motifleri ve tarihi çizgilerde el sanatları ile eviniz farklı bir ihtişama kavuşabilecektir. Evim dergisinde bahsedilen bu konuda şöyle bir de öneri var ki; evleriniz de kanepeyi beyaz kumaşla kaplayın ve üzerinde şekiller motifler yerleştirin bu dekorasyonunuzla bir bütünlük sağlayacaktır.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

 
Bumerang - Yazarkafe
Basit Dekorasyon İpuçları

Basit Dekorasyon İpuçları

0
0
19 Nisan, 15:51
Salon da Renk Karmaşası

Salon da Renk Karmaşası

0
0
16 Şubat, 16:14
Kendin Yap

Kendin Yap

0
0
6 Şubat, 23:58
Gülben Ergen’in Evi

Gülben Ergen’in Evi

0
0
9 Temmuz, 15:56
Demet Akbağ’ın Evi

Demet Akbağ’ın Evi

0
0
9 Temmuz, 15:52
Ev Dekorasyonunda Mobilya

Ev Dekorasyonunda Mobilya

0
0
11 Ocak, 13:59
2016 Ev Dekorasyonu Trendleri

2016 Ev Dekorasyonu Trendleri

0
0
8 Ocak, 14:14
En Baba Koltuk Modelleri

En Baba Koltuk Modelleri

0
0
18 Haziran, 17:58