İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Dünyanın En Meşhur Kütüphanesi

Mimari 27 Mayıs, 06:20'de eklendi

Kütüphane deyince aklımıza ders çalışma gelir. Kütüphane; okumak, araştırma yapmak, bilgi dağarcığını ve kelime hazinesini geliştirmek gibi birçok amaca hizmet etmektedir. Çoğu kişi kitap okumayı sevmiyor kaldı ki kitap okumak için kütüphaneye gitsin.

Belki de kütüphaneler bizim için ilgi çekici bir ortam değildir.

Kansas Halk Kütüphanesi

Kansas Halk Kütüphanesi

Sizi dünyanın en popüler, en ilginç kütüphanesiyle tanıştırmak istiyorum. Kansas Halk Kütüphanesinin dış tasarımı harika ve çok ilginç.  Mimarisi ile dünyanın en meşhur kütüphanesidir.

Kütüphanenin dış cephesi kitaplık rafına dizilmiş kitaplar şeklinde tasarlanmıştır. Kütüphanenin önünden geçip, dış cephedeki kitapları incelerken, bir bakmışsınız kütüphanenin içerisindesiniz.

Kansas Halk Kütüphanesi

Dış cepheye koyulan kitapların seçimi, Kansaslı okuyucuların kitap adlarını oyladıktan sonra Kansas Halk Kütüphanesi Mütevelli Heyeti tarafından yapılmıştır.

Merkez binası ve dokuz şubesi bulunan devasa kütüphane yaklaşık 2 milyon kişiye hizmet vermektedir. Kitaplar, müzikler, videolar, görsel kaynaklar bulunması ile birlikte resim sergileri, çeşitli eğitici etkinlikler, kitap sergileri kütüphanede düzenlenmektedir.

Kansas Halk Kütüphanesi 3

Kitap okumak dünyanın en zevkli işi…Hele kütüphanede okumak ayrı bir zevk. En son ne zaman kütüphaneye gittik? Ya da en son ne zaman kitap okuduk? 

“Kitapsız yaşamak; kör, sağır, dilsiz yaşamaktır.” #Seneca

Kütüphaneleri sık sık ziyaret etmeliyiz. Bol kitaplı ve kitap kokulu günler dileriz…

Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

eliff 27 Mayıs 2014

kitaba verilen önemi çok iyi görebiliyoruz. acaba bizim ülkemizde kütüphaneleri ziyaret eden ne kadar insan var. ki kütüphanelerimiz ne kadar ilgi çekici…
harika tasarımlar.. paylaşım için teşekkürler

Fatih Öztürk 27 Mayıs 2014

Evet Elif Hanım, kitaplara, kütüphanelere daha da önem verilmesi gerekmektedir. Dünyadaki birçok ülke kütüphaneleri insanların ilgisini çekecek şekilde tasarlıyor ve insanların hizmetine açıyor. Dünyadaki kütüphanelerle alakalı yazımızı en kısa zamanda paylaşacağız. Esen kalın…

 
Bumerang - Yazarkafe
İznik Çivisiz Camii

İznik Çivisiz Camii

0
0
30 Mayıs, 23:49
Mimari Yapıların İkizleri

Mimari Yapıların İkizleri

0
0
30 Mayıs, 18:06
Alplerde Bir Dağ Evi

Alplerde Bir Dağ Evi

0
0
19 Ocak, 11:45
Bu Restoranı Görmelisiniz

Bu Restoranı Görmelisiniz

0
0
14 Mayıs, 19:22