İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Dekoratif Kabaklar !!

Dekorasyon Fikirleri, Haberler 25 Nisan, 17:48'de eklendi

Kendi dekoratif kabağınızı yapmaya ne dersiniz ?

1.YÖNTEM

Malzemeler;

  • Balon
  • Gazeteler
  • İp
  • Tutkal
  • Makas
  • Zınpara

Öncelikle balona  istenilen boyutta şişirin. Burada dikkat edilmesi gereken balonun fazla gergin olmaması. İpi önce balonun üstünde bağladığınız kısımdan aşağıya doğru ölçün ve 8 eşit ip kesin. Daha sonra iplerin uçlarını birbirlerine bağlayın. İplerinizin boyutlarına göre balonu şişirip indire bilirsiniz.

Gazete parçalarını uzun uzun şeritler eşliğinde ister makas ile ister elinizle şekil verin. Balonun üzerindeki ipleri balona bantlayın. Daha sonra gazete parçalarını balonun üzerine koyarak fırça yardımı ile tutkal ile yapıştırmaya çalışın.  Dilerseniz tutkalı un ve tuz karışımı ile kendiniz de yapa bilirsiniz.Bütün balonu gazeteler ile kaplayın.

Kaplama işlemi bitince kabağı kurumaya alın. İsterseniz bir ipe bağlaya bilirsiniz. Bu daha hızlı kurumasına sağlayacaktır. Dilerseniz kurutma makinesini de kullana bilirsiniz.40-45 dakika kuruması için yeterli olucaktır. Kuruma işlemi bitince istediğiniz gibi boyayarak dekore edebilirsiniz.

2.YÖNTEM

Malzemeler;

  • Bal kabağı silikon kalıp
  • Taş tozu
  • su

 

Silikon kalıp ve taş tozunu kokulu taş malzemelerini satan yerlerden bulabilirsiniz.

Belirli miktar taş tozu ile suyu karıştırın. Boza kıvamı olucak şekil de su ilave edin. Daha sonra kapın içerisine dökün yaklaşık olarak 30-40 dakika beklemeye bırakın. Kurunca kalıptan çıkarta bilirsiniz.

Oluşturduğunuz kabağı dekora etmek için dilerseniz pastel boyaları şekildeki gibi tutkal ile yapıştırın. Üzerine kurutma makinesi yardım ile erimesini sağlayın. Kabağın doğal ve renkli görünmesini sağlamış olacaksınız.

Kuruyan kabağınızı ortadan delik açarak kesin.

Daha sonra içine torak koyun ve istediğiniz çiçekleri görünecek şekilde dikin. Böylelikle kabağınızı saksı olarak da dekore edebilirsiniz.

Farklılık olarak kabakları çocuklarınız ile yaparak onların istediği gibi süsleye bilirsiniz. Bu hem onun odasının havasını değiştirecektir. Hemde onunla birlikte vakit geçirmiş olmanız onu mutlu edecektir.

Son zamanların modası fenerlerin içine koyarak, dilerseniz üstüne yazı yazarak ya da renkleri karıştırıp boyayarak da dekore edebilirsiniz.

Püskürtme yöntemini dilerseniz diş fırçası ile yaparak farklı desenler oluştura bilirsiniz. İçine kurumuş çiçekleri koyarak masalarda sunum ile davetlerinize şıklık sağlaya bilirsiniz. Evinizin tarzına uygun renk geçişlerini de kabakların üzerinde kullanarak orta sehpalarınız da hoş görüntüler sağlaya bilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

 
Bumerang - Yazarkafe
İlk Yardım !

İlk Yardım !

0
0
1 Mayıs, 10:50
Çocuklar Da İletişim Sorunu !

Çocuklar Da İletişim Sorunu !

0
0
30 Nisan, 10:26
Rahatlama Ve Dinleme Zamanı

Rahatlama Ve Dinleme Zamanı

0
0
29 Nisan, 14:28
Taşların Gücü !

Taşların Gücü !

0
0
28 Nisan, 11:35
Evinizde Bir Yazar Var !

Evinizde Bir Yazar Var !

0
0
26 Nisan, 13:14
Beğendiğiniz Kitap

Beğendiğiniz Kitap

0
0
25 Nisan, 14:22