İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Dekoratif Işıklı Toplar

Dekorasyon Fikirleri, Haberler 22 Mart, 17:58'de eklendi

Dekoratif ürünlerde farklılığa gidiyoruz..

Evinizin her yerinde kullana bileceğiniz ve üstelik bahçeniz de dahi dekor edebileceğiniz ışıl ışıl toplar yapmaya ne dersiniz?

Evet dediğinizi duyar gibiyim :) Belki de vereceğiniz bir partiyi ya da bir davet de bile kullana bilirsiniz… Üstelik bu ışıklı toplar çok kolay bulabileceğiniz malzemeler ile yapılabiliyor. İplikten yapılmış rengarenk topları yaparken çok eğleneceksiniz. Ailenin diğer küçük fertlerinin de dikkatini çekeceği bu topların yapımın da onlarında katılımını sağlayarak eğlenceli vakit geçire bilirsiniz. Hadi o zaman renkli ışıklı toplar yapmaya başlayalım!

MALZEMELERİMİZ;

  • istenilen renklerde ipler
  • balonlar ( adet sayısına göre değişebilir)
  • tutkal
  • su
  • vazelin
  • tel
  • ışıklı kablo

Balonların seçimin de küçük ebatları tercih etmelisiniz. Balonlarını fotoğrafta ki büyüklükte gördüğünüz şekilde şişirin. Daha sonra uç kısımlarını sıkıca bağlayın. Balon seçimin de büyük malzeme çeşidi olan yerden tercih etmelisiniz. Oradaki balonların yapıları daha yuvarlak ve düzgün forma sahip olduğu için topların şekillerinde güzel sonuçlar elde etmiş olucaksınız.

Balonları şişirdikten sonra üzerine ince bir katman halinde vazelin sürün. Bu işlem iplerin balonlara yapışmasını önleyecektir.

Daha sonra geniş bir kaba tutkalı ve suyu ekleyin, iyice karıştırın. Evdeki malzemelerinizle yapacağız tutkal işinizi görecektir. Tutkal ve suyun miktarını göz kararı ayarlayabilirsiniz. Ayran kıvamından bir ton daha koyu kıvamda olacak şekilde tutkalın üzerine suyu ekleyin. 

İpi yavaşça karışımın için salın. Tutkalın ipin her yerine nüfuz etmesi gerekiyor. Parmaklarınızı kullanarak bunu sağlayabilirsiniz. Bir süre tutkalda beklettikten sonra çıkarın. Tutkallı ipi balonun ucuna gevşek bir şekilde bağlayın. Ve sonra ipliği balonun çevresinde rastgele dolaştırarak sarmaya başlayın. İp geçişleri gördüğünüz fotoğraftaki gibi rastgele olmalı.  İp tamamen bittikten sonra da diğer ucunu bir ipin altına sıkıştırın. İşlem bittikten sonra topu tutkalın içine batırın böylece ipin her yerini tutkalladığınıza emin olursunuz.

Artık bu topları kurutmamız gerekiyor. İki ucu bağlayacağınız bir yere bir ip şeridi oluşturun. Balonları ip ile bu şeride asın. Alttan tutkal damlaları düşebileceğinden altına bir gazete kağıdı sermeyi unutmayın.  Astığınız balonları 48 saat boyunca kurumaya bırakın.

48 saat geçtikten sonra, balonlar biraz sönmüş olacak. Astığınız topları artık askıdan alabilirsiniz. Ucu sivri olmayan bir çubuk yardımıyla balonlara hafif dokunuşlar yapın. Böylelikle hem kuruyup kurumadığını kontrol etmiş olursunuz hem de balona yapışan ipler varsa ayırmış olursunuz. Balonları iğne yardımıyla patlatın ve iplik topun arasından balon kalıntılarını çıkartın.

Toplardan ışıklı kablonun geçebileceği kadar aralar bulun.  Ve ışıklı kabloyu toplardan düşmeyecek şekilde tel yardımıyla sabitleyin.  Daha sonra ışıkları açabilirsiniz. Muhteşem görünüyor değil mi? Renkli ışıklı toplar gündüz bir dekor, gece ise adeta bir ışık geçidi…

Dekoratif ışıklı topları cam objelerin içine koyarak farklı görünümler elde edebilirsiniz.

Evlerimizin merdiven çıkışları,ayna kenarların da, masalarımızın üzerine ve şık yemek davetlerimiz de masalarımızı dekor etmek içinde şık bir aydınlatma olarak kullana biliriz.

Çocuklarınızın odalarına farklı şekiller verebilirsiniz.Onların sevdikleri karakterleri de topların üzerine uygulaya bilirsiniz. Öylelikle olarında ilgisini çekmiş olursunuz.Ayrıca dekoratif ışıklı topları onların oyun çadırlarında,yatak başlarında kullanarak odayı aydınlatmış olup gece lambası görevinde kullanmış olursunuz.Evinizin ve çocuğunuzun odasının renk geçiş ve tonlarına uygun dekore etmeniz ışıklı topların evle uyumunu sağlamış ve şık ve görüntü elde etmenizi sağlayacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

 
Bumerang - Yazarkafe
İlk Yardım !

İlk Yardım !

0
0
1 Mayıs, 10:50
Çocuklar Da İletişim Sorunu !

Çocuklar Da İletişim Sorunu !

0
0
30 Nisan, 10:26
Rahatlama Ve Dinleme Zamanı

Rahatlama Ve Dinleme Zamanı

0
0
29 Nisan, 14:28
Taşların Gücü !

Taşların Gücü !

0
0
28 Nisan, 11:35
Evinizde Bir Yazar Var !

Evinizde Bir Yazar Var !

0
0
26 Nisan, 13:14
Dekoratif Kabaklar !!

Dekoratif Kabaklar !!

0
0
25 Nisan, 17:48