İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Aksesuar Kullanımı, Yerleşimi – 1

Aksesuar 15 Eylül, 16:37'de eklendi

Dekorasyonda en önemli noktalardan biri de kullanılacak olan malzemelerin, aksesuarlarındoğru yerlere yerleştirilmesidir. Bir mekanda obje nekadar çekici ve nekadar güzel olursa olsun önemli olan kombinasyonun göze hoş gelmesidir. Prezentasyonun mükemmel sonuç vermesi için bu tavsiyelerimizi değerlendirebilirsiniz.

 

 

 

İlk Önce:

Öncelikle unutmamlısınız ki ilk yapacağınız iş kendinizi keşfetmek, yani kendi zevklerinizi ve hangi mekanda daha huzuru bulabileceğinizi keşfetmeniz gerekmekte. İşe buradan başlayın.Genel dekorasyon tipinizi belirleyin ve zevklerinizi açığa çıkarın.

Siyah ve tonları tercih edildiğinde bu kişilerin daha karamsar ve içe kapanık olduğunu tahmin edebiliriz.

Güneş tonlarından turuncu ya da mavi tonlarından lila renkler tercih ise neşe dolu ve pozitif ruh bir eğilimden bahsedebiliriz.

Klasik tarzda aksesuarlar tecih ediliyorsa burada esalet ve zerafet timsalinden bahsedebiliriz.

Keskin hatlı mobilyalar ve modern çizgiler tercihse şayet şehrin genç ve dinamik hızlı yaşamın güdüsünden bahsedebiliriz.

Country tarzda bir mutfak hayal ediliyorsa, sevecen ve yumuşak huylu bir yağının var olduğunu söz konusu edebiliriz.

Gördüğünüz gibi ruh hali renklerde ve şekillerde belirir ve istediğimiz mekanda olduğumuz zaman huzurlu oluruz. Kimisi açık renklerde toplu ve ferah bir ortam tercih ediyorsa, klasik bir home ofis’te yüksek ihtimalle ruhu daralacaktır. Buradan hareketle dekorasyonda aksesuar yerleşiminde isteklerinizi göz ardı etmemniz gerekmektedir.

 

 

Uygulama Aşaması:

İlk aşamada zevklerimizi belirledikten sonra dekorasyon stilimizi ortaya koyup genel bir portföy içinde düzenlememiz gerekmektedir. İlk olarak ;

Tablo Yerleşimi, genel mekanı olumlu ve olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Dekorasyon stiline göre, renk kombinasyonuna göre ve mekanın boyutuna göre tablo kullanılır.Tablonun konusu ve çerçeveside genel dekorasyona uygun olmalıdır. Modern tarzda dizayn edilen bir alana klasik çerçeveli bir tablo ya da doğa manzaralı bir tablo kullanılmaz.

Ayrıca bu konuda yapılan sık hatalardan biri de geniş olmayan bir mekana ya da az ışık alan bir odaya gereğinden fazla tablo kullanmaktır. Dolayısıyla mekan az ışık alıyorsa sık tablo kullanmak yerine duvar açık renklerde boyanarak duvar stiker’ları da kullanılabilir. Üst görselde gördüğünüz gibi tablo tek kullanıldığında üzerine gerekli spot vurulduğunda oldukça iyi bir sonuç orataya koyacaktır.

 

Kitap Yerleşimi’de dikkat edilmesi gereken bir konudur. Herkezin evinde elbetteki gerekli kitaplar bulunur ve bu kitaplar belli bir konuma yerleştirilir. Genellikle kültürümüzde kitapların görünmesi istenmez ve kitaplıklar kapaklı kullanılır. Tabi sürekli kitapla haşır neşir olan bireylerse elini attığında bulabileceği şekilde olmasını ister. Özellikle size tavsiyem duvar ünitelerinde biblo ya da herhangi bir başka süs eşyası yerine kitap kullanmanız. Bu ddekoratif ve sosyal açıdan olumlu etkileyecektit. Hatta kitapları yüze dikine değil paralel kapağı görünecek şekilde konumlanmasını sağlayan L’ler ile düzenleyebilirsiniz. Bu odak noktamız olan televizyondan belki bizi alabilir ve dekorasyonu kitapla sağlamış oluruz.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

 
Bumerang - Yazarkafe
Ahşap Lambalar

Ahşap Lambalar

0
0
9 Mart, 08:44
2016 Aksesuar modelleri

2016 Aksesuar modelleri

0
0
8 Kasım, 15:22
Salon Dekorasyonunda Renk Uyumu

Salon Dekorasyonunda Renk Uyumu

0
0
24 Şubat, 12:20
Yemek Odası Aksesuar Seçimi

Yemek Odası Aksesuar Seçimi

0
0
25 Ekim, 14:03
Dekoratif Papağanlar

Dekoratif Papağanlar

0
0
22 Ekim, 18:52
Modern Dekorasyonda Zebra Perde

Modern Dekorasyonda Zebra Perde

0
0
30 Eylül, 17:32
Salon Dekorasyonu Aksesuar

Salon Dekorasyonu Aksesuar

0
0
7 Eylül, 11:48