İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Dekorasyon ve Mobilya

Ev Dekorasyonu 27 Ocak, 19:03'de eklendi

Birbirini tamamlayan ve birlikte anlam kaznan iki oldu ve meta mobilya ve dekorasyon…Bir mekanı kullanılabilir ve dekotarif yapan önemli bir araç olarak kullandığımız mobilya aslında üretim aşamasından başlayarak dekorasyonun kendisidir. Ürün arge çalışmalarında şekillenirken ev dekorasyonunda görsel duruşuyla iyi kombine edilir.

mobilya dekorasyon

SS Residence by Esat Fişek

Dekorasyon da mobilyanın önemi azımsanmayacak derecede önem taşır ki bunu mobilya alma amcıyla yola çıkan çiftlerin kararsızlıklarında okuyabiliyoruz çünkü mobilya istenilen düzeyde olmazsa ev dekorasyonları da içlerine sinmeyecektir. Genel dekorasyonu domino taşı gibi düşünürsek, mobilya ilk devrilen domno taşı gibidir, eğer doğru seçilmezse diğer taşlarda devrilecektir…

mobilya-dekorasyon

AMG Residence

  • Tamam dekorasyonda mobilyamı neye göre almalıyım ?

Önce bu soruyu kendinize sorduğunuzda genel karakterinize ve burcunuza bir göz atabilirsiniz. Beğendiğiniz tarzı ve renkleri belirleyebilirsiniz.

Sonrasında genel kanaatlerinize uygun dekorasyon stilinizi belirledikten sonra zevklerinize uygun mobilya ve koltuk modellerine odaklanabilirsiniz. Örneğin modern tarzdan ve geometrik şekillerden hoşlanıyorsanız, kıvrımlı ahşap mobilyalardan ziyade inox ve lake kaplı modern tarzda mobilya modellerini tercih etmelisiniz.

modern-ve-avangard-mobilya

Tarzını biliyorsunuz ve mobilya tercihinizi de yaptıysanız dekorasyonda yerleşimi için de kafa yormalısınız. Bizim tavsiyemiz;

  • Eviniz mümkün olduğunca yaşanabilir olsun

Yaşanabilirden kasıt mekanı mobilyalarla daraltmamanız. Mümkünse mobilyanızı özelleştirin. Mekana uygun düzenlemelerle tasarlayın ve yaptırın. Bu konuda en iyi örnek son zamanlara Evim Şahane programında yapılan dekoratif çözümler.

Özellikle mekana uygun kitaplıklar oldukça başarılı. Yanısıra gelenekten gelen ve özellikle düğün mobilyası alımlarında tam takım olacak havasını bırakın ve ihtiyacınıza göre almaya çalışın. Özellikle koltularınızı eviniz yeterince geniş değilse minimal tarzda olanlardan tercih edin.

küçük-koltuk-takımı

Evinize uygun minimal koltuk takımları çözüm olabilir.

  • Odanıza göre mobilya, odanız için dekorasyon.

Salon dekorasyonunda özellikle koltuk ve merkez ünite çok önemlidir. Sadece bunlara bakarsanız bile evin dekorasyon stili hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu sebeple duvar ünitesi, masa ve konsol kullanılan salonlarda kombinasyonu sağlayan koltuklarda önem arz eder. Bu mekanlarda köşe koltuklardan yaralanılacağı gibi ortada rahat koltuk modelleri de düşünülebilir.

Genç odalarınızda da mobilyalarınızı özelleştirebilirsiniz. Çıkartma ve stickerlarla gardrobu süsleyebilir ya da fotoğrafınızı çıktı alıp yapıştırabilirsiniz. Bunula bilirlikte küçük bir çocuk odanız varsa yine özel bir ranza modeliyle güzel çözümler üretebilirsiniz.

genç-odası-dekorasyon

Dekorasyon mobilya ile ritim bulur ve şekillenir ancak dediğimiz gibi asıl olan sizin zevklerinizi ve ihtiyaçlarınızı bilerek mobilyayı dekorasyonda kullanmanız, mobilyayı ev de dekore etmenizdir. Salt mobilya ile evi doldurmak hem zamanla sıkılmanızı sağlayacak hem de kullanımı kısıtlayacaktır.

  • Ahşap kaplama ya da lake boyama mobilyaları ile dekore ettiğiniz evde ışığın gücünden yararlanabilirsiniz. Avize yerine spot şeklinde lokal ışık veren aydınlatma ile bu mobilyalarınız bir olduğu kadar daha gösterecektir.
  • Koltuk takımı aldınız, illaki bir örnek yapmanız gerekmez ve farklı renklerden yararlanarak takımı canlandırabilirsiniz.

dekorasyon-renkli-koltuık

Duvar ünitesi mobilyası düşündüğünüzde klapasız yani arkalıksız bir modelse ve duvara monte ise mutlaka duvar kağıdından faydalanın.

  • Duvar nişleri kullanarak içine özel raf sistemi yaptırın ve yerden kazanın.
  • Mutfak gibi mekanınızda eğer dar ise katlanabilir masa ya da duvara kapanabilir masalardan yararlanabilirsiniz.

Nitelik, nicelik ve zevklerinize göre dekorasyon ve mobilya incelememizi sizlerle paylaşmış olduk aynı zamanda mobilya almadan önce aklınızda sorular varsa ve fiyat araştırması içindeyseniz bu “https://www.mobdizayn.com/mobilya-almadan-once-2/” yazımıza bir göz atabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

 
Bumerang - Yazarkafe
Basit Dekorasyon İpuçları

Basit Dekorasyon İpuçları

0
0
19 Nisan, 15:51
Salon da Renk Karmaşası

Salon da Renk Karmaşası

0
0
16 Şubat, 16:14
Kendin Yap

Kendin Yap

0
0
6 Şubat, 23:58
Gülben Ergen’in Evi

Gülben Ergen’in Evi

0
0
9 Temmuz, 15:56
Demet Akbağ’ın Evi

Demet Akbağ’ın Evi

0
0
9 Temmuz, 15:52
Ev Dekorasyonunda Mobilya

Ev Dekorasyonunda Mobilya

0
0
11 Ocak, 13:59
2016 Ev Dekorasyonu Trendleri

2016 Ev Dekorasyonu Trendleri

0
0
8 Ocak, 14:14
En Baba Koltuk Modelleri

En Baba Koltuk Modelleri

0
0
18 Haziran, 17:58