İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Danimarka’dan Dünyaya Hygge Dekorasyon Stili

Ev Dekorasyonu 29 Nisan, 13:06'de eklendi

Hygge gerçekten ne anlama geliyor? Danimarka’da bu kavram neden bu kadar önemli? Ve görünüşü yeniden yaratmak için evlerimizde hangi  İskandinav Stil ipuçlarını uygulayabiliriz? İskandinavya’nın en tanınmış tasarımcılarından biri olan ve hygge konseptinin gerçek şampiyonu olan Morten Georgsen bize şunları anlatıyor.

iskandinav hygge

Evinizin sıcak ve rahat olduğundan emin olun.

Yani iç ortam temeldir. Ayrıca evinizin iyi akustiğe sahip olduğundan emin olun – kötü akustik, insanların daha yüksek sesle konuşmasını sağlar ve daha az dinlenir ve kötü hygge ortamı yaratır.

Evinizi dergide bir sayfa gibi yapmayın

Size uyan hygge düzenini uygulayın! Bazı İskandinav tasarım bloglarına veya bu adrese gidin ve resimlerden ilham alın. İskandinav mobilya, aydınlatma ve aksesuarlar, başlamak için iyi bir yoldur. Eğer gerek görmüyorsanız, bulduğunuz esin kaynağı olan fotoğrafları takip etmenize yardımcı olacak bir iç mimara sorun. Sıcak ceviz ve doğal meşe gibi ahşap kaplamalar asla başarısız olmaz.

Geçmişiniz hygge stilinin büyük bir kısmıdır.

Kitaplar, LP’ler, miras parçaları, vb. İskandinav mobilyalarıyla birleştirin. Danimarkalı mobilyalarla verilen değer, sıkıcı olmaksızın neredeyse anonim olmalarıdır. Bu da, karıştırmayı ve eşleşmeyi ve hygge oluşturmayı kolaylaştırır.

Daha az (çok) daha fazla (az)

Bunlar Mies Van der Rohe tarafından yankılanan kelimelerdir ve hygge oluştururken mutlak anahtar kelimelerdir. Küçük bir oturma odanız varsa, büyük bir kahve masası yerine küçük yuvalama masaları kullanın – aynı zamanda çeşitli atmosferler oluşturmanızı kolaylaştırır.

Birkaç iyi seçilmiş aksesuar ile kendinizi çevreleyin

Çok fazla plastik veya akrilikten kaçının. CD için bir plastik kapağa karşı bir LP kapağı düşünün. Mum ışıkları bir zorunluluktur ve saf yün ya da kaşmir gibi ince bir renkli ekose desenler kullanılabilir. Ayrıca toprak renklerde yumuşak halıları veya pürüzsüz desenleri düşünün.

Amaçları ve sadece tasarımı için lambaları seçin

Dolaylı ışık, hygge bir atmosfer için mükemmeldir. Yemek masanızın üzerindeki lambanın, yemeğinizi ve birbirinizi görmesini sağlayacak kadar yeterli ışık sağladığından emin olun. Yumuşak yastıklar ile çevrili kanepenizde otururken, iyi bir okuma lambasına da sahip olduğunuzdan emin olun.

Müzik, hygge tarzının büyük bir parçasıdır

… ve rahatlatıcı olmalı. Elektronikler ve çoğu zaman çok sert görünüşleri hygge katillerdir, bu yüzden elektronik eşyalarınızı seçtiğiniz eşyalarla saklamayı düşünün. Örneğin, hoparlörleri ve elektronik cihazları gizleyebileceğiniz bir TV dolabı veya ekipmanınızı görüp saklayabileceğiniz bir masa.

Danimarka’da hygge’nin önemi

Georgsen şöyle açıklıyor: ‘Hygge satın aldığınız bir şey ya da bir başka şey değil, doğal içten bir akıl durumudur. Bazen, belki de şömine, müzik, vb. Aydınlatmak için doğru ortamı yaratmaya çalıştınız, ancak sadece zihniniz hazır değilse ve bu özel durumdaki insanlarla etkileşim olmazsa hygge görünmez.

‘Bu, süs eşyaları veya çiçekli kanepe tekstili ve pembe duvar kağıdı ile beyaz romantik mobilya anlamına gelmez. “Burada yaşamayı seviyorum” ve “Ben bir geçmişim, ailem, arkadaşım var” ve “Burada evde hissediyorum ve gelip evde benimle birlikte iyi hissediyorum” diye yayılan bir ev meydana getiriyorlar.

Georgsen şu sonuca varıyor: “Danimarkalılar, zihni – hygge – seviyoruz, çünkü barışçıl, arkadaş canlısı ve harika bir stres azaltıcıdır. Belki de Danimarkalılar yıl içinde dünyanın en mutlu insanlarına aday gösterilmesinin nedenlerinden biri de bu. ”

Kaynak : www.housebeautiful.com ilgili makalesi Türkçe diline çevrilmiştir.

Sosyal Medya’da Hygge

 

A post shared by Hygge Decor (@hygge_decor) on

A post shared by Pop (@popshomeandgarden) on

A post shared by Chanee (@chaneeofficial) on

A post shared by think hygge (@thinkhygge) on

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

 
Bumerang - Yazarkafe
Basit Dekorasyon İpuçları

Basit Dekorasyon İpuçları

0
0
19 Nisan, 15:51
Salon da Renk Karmaşası

Salon da Renk Karmaşası

0
0
16 Şubat, 16:14
Kendin Yap

Kendin Yap

0
0
6 Şubat, 23:58
Gülben Ergen’in Evi

Gülben Ergen’in Evi

0
0
9 Temmuz, 15:56
Demet Akbağ’ın Evi

Demet Akbağ’ın Evi

0
0
9 Temmuz, 15:52
Ev Dekorasyonunda Mobilya

Ev Dekorasyonunda Mobilya

0
0
11 Ocak, 13:59
2016 Ev Dekorasyonu Trendleri

2016 Ev Dekorasyonu Trendleri

0
0
8 Ocak, 14:14
En Baba Koltuk Modelleri

En Baba Koltuk Modelleri

0
0
18 Haziran, 17:58
İskandinav Stili Dekorasyon

İskandinav Stili Dekorasyon

0
0
17 Haziran, 10:36