İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Daha aydınlık bir mutfak için

Mutfak 6 Ekim, 09:36'de eklendi

Mutfak dekorasyonu her açıdan çok önemlidir çünkü evimizde yoğunlukla geçirdiğimiz mekanlardandır. Hatta belki de kadınların en keyif alıkları mekandır. Bu doğrultuda mutfağımızın ferah, kullanılabilir ve aydınlık olması oldukça önemlidir.

aydınlık mutfak (2)

Mutfak dolapları

Mutfak dolaplarında kullanacağınız modelden ziyade renk kombinasyonu ortamı ferahlatmada büyük bir etkiye sahiptir. Mümkün olduğunca açık tonlarda hatta hem üst dolap hem de tezgah altını beyaz tercih ederseniz oldukça aydınlık bir mutfak elde edersiniz.

Mutfakta doğru zemin seçin

Zeminde kullanacağınız fayans ışığı genişletmesi açısından açık renklerde tercih edilmelidir. Bununla birlikte suyla teması halinde dayanıklı ve deforme olmayan bir malzeme olmalıdır.

aydınlık mutfak (1)

Daha aydınlık mutfak için perde önemli

Aydınlık olmasını istediğimiz mutfaklarda genel dekorasyon ve eşyalar düz ve sade olabileceğinden dolayı perdeyi standart dışında biraz hareketli seçmekte fayda var. Tabi özellikle gündüz ışığı geçirgen perdelerden seçmek doğru olacaktır.

aydınlık mutfak (3)

Aydınlık mutfak elde etmek için duvarlara doğru dokunuşlar

Sadelikten bizi sıyırabilecek faktör duvarlar olacaktır. Örneğin renkli puzzle bir duvar rafı ortamı canlandıracaktır. Özellikle sarı ve mavi tonları pozitif enerji verecektir.

aydınlık mutfak (4)

Aydınlatma dekorasyonun vazgeçilmezi

Güçlü ışık veren tasarruflu ampuller içeren avize ve lambalar kullanabilirsiniz. Hatta mutfağınız biraz genişse ve köşe de ölü alan var ise üç ayaklı bir lambaderle mükemmel bir ışık hüzmesi oluşturabilirsiniz.

Son olarak eşyaların konumu da oldukça mühimdir. Hem gün ışığını hem de aydınlatmanın önünü kesmeyecek şekilde eşyalar konumlandırılmalıdır.

 

Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Özlem 09 Ekim 2015

Merhabalar,
2016 yaz aylarında düğünüm olacak. 2016 Mutfak modelleri hakkında bilgi verebilir misiniz? Bunun hakkında yazı olursa çok güzel olacaktır. Çok teşekkürler!

Editör 10 Ekim 2015

Çok güzel bi konuya değindiniz. Dediğimiz gibi 2016 mutfak modelleri, mobilya modelleri ve dekorsyon trendleri konulu yazılarımız yakında yayına girecek. Biz sizin için Mutfak modellerini öne alalım.

 
Bumerang - Yazarkafe
Mutfak Perde Seçimi

Mutfak Perde Seçimi

0
0
25 Ağustos, 09:44
Mutfakta Halı ve Perde

Mutfakta Halı ve Perde

0
0
19 Ağustos, 15:36
Kaliteli Mutfak Dolapları

Kaliteli Mutfak Dolapları

0
0
9 Temmuz, 19:09
Mutfak Dekorasyonu

Mutfak Dekorasyonu

0
0
27 Ağustos, 16:22
Mutfak Mobilya Malzemesi

Mutfak Mobilya Malzemesi

0
0
27 Ağustos, 15:49
Beyaz Mutfak ve Gri

Beyaz Mutfak ve Gri

0
0
18 Ağustos, 12:01
Mutfak Dekorasyon Tavsiyesi

Mutfak Dekorasyon Tavsiyesi

0
0
17 Temmuz, 14:39