İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Çocuklar Duymasın Koltuğu

Dizi Dekorasyonları 4 Şubat, 13:57'de eklendi

Çocuklar Duymasın dizisi on senedir televizyon dünyasında ve bizim hayatımızda kendisine yer bulmuş ve herkesin sempatisini kazanarak beyeniyle izlenen bir dizi olmuştur.  Dizide kullanılan evin dekorasyonu ve kullanılan mobilyalar herkezin ilgisi çeken ve gerçekten de göze hoşgelen bir bütünlük içinde sergileniyor. Dizide bulduğumuz sempatiklik ve sevecenlik dekorasyona bütünüyle yansımış, canlı renkler kullanılarak,  farklı kombinasyonlar oluşturabileceğimizi biz ve izleyicilerine göstermektedir.

Genel anlamda MobDizayn olarak 2012 mobilya modellerinden ve trendlerden bahsederken, avangard mobilyaların nekadar gündemde olduğunu söylemiştik. Moda ve trendin belirleyicisi olan faktörlerden olan dizilerde bu modayı tüm zerafeti ve canlılığıyla kullanıyor. Çocuklar Duymasın dizisini ele aldığımızda, uygulanan dekorasyona genel manada bakınca, canlılık okadar iyi sergilenmişki modern konsept ürünlerin kullanıldığını zannedersiniz. Dekorasyon okadar canlı ve renkli ki klasik mobilyaların haşmetli duruşuyla bu dekorasyonun sağlanamayacağını zannedersiniz işte bu noktada avangard’ın  farkını görmüş olursunuz.

Tam bu nokta da avangard mobilya ile klasik mobilya arasındaki farkı en net hatlarıyla kavramış oluyoruz. Avangard mobilyalarda özellikle koltuk modellerinde uygulanan rekler ve kumaş kaplamalamaları, modern konsept koltuklara taşçıkartır nitelikte canlı ve dinamik durabilmelerini sağlar. Avangard koltuk takımlarını klasik koltuklardan ayıran bir diğer nokta da , avangard koltuklarda kullanılan ahşap aksamlar ayaklarda ve alt kasada kullanılır. Klasik koltuklarda bu ahşap kısımlar sırttan ayaklara kadar uzanır ve daha asilzade durur. Avangard koltuklarda sırt kısımlarda genellikle ahşap kullanılmaz ve canlı renkler rahatlıkla ağacın kavisine göre uygulanabilir. İşte Çocuklar Duymasın dizisinde en göze çarpan mobilya, en çok kullanılan salonda ki kamera karşısında sürekli oturulan koltuk modeli. Koltuk tamamıyla modanın en zirvesinde olan avangard bir koltuk. Asilzade duruş yerine hem ağır duran hem de dinamik modernizmin özelliklerini yansıtan farklı ve güzel bir model. MobDizayn olarak mobilya modelinin gerçekten çok güzel olduğunu söylemek istiyoruz ve iyi alternetifleri farklı çözümleri sizin için sunacağımızı da belirtmek istiyoruz.

 

Örnek bir avangard koltuk görselini sizlerle paylaşıyoruz ancak bu nokta da uyarmak istiyoruz ki ürün dizide kullanılan modelin hiçbir şekilde aynısı veya kopyası değildir. Ürün çizgileri ve tasarımı aynı zaman da ana kasası tamamen farklıdır. Amacımız bu ambiansı veren bir koltuk isteyen izleyicilere alternatif sunabilmek, göz zevkini yaşamsal zevke dönüştürebilmektir.

 

Görselde görünen koltuk modeli ile Çocuklar Duymasın dizisinde kullanılan model arasında en büyük benzerlik koldaki kavisdir. Bununla birlikte görselde daha büyük ve çok kırlenti kullanılmış.

Çocuklar Duymasın koltuğunda kollarda şal giydirme kullanılarak derinlik kazandırılmış.(Çok beğendik!) Görseldeki modele istenirse şal uygulanabilir ve gerçekten güzel duracaktır.

Çocuklar Duymasın koltuğu alt kasa ile lükens ayaklar bir bütünken, görsel de kullanılan ayaklar alt kasadan ayrıca monte edilmiş.

Çocuklar Duymasın dizisinde kullanılan koltuk modelinde kumaş kadife kullanılmışa benziyor.

Görseldeki modelde kollar deri ike kumaş dizideki kadifeden. Bizim görüşümüz görseldeki modeli tamamını kadife kumaştan kaplamak daha güzel durmasını sağlayacaktır.

Bahsettiğimiz gibi avangard modellerde klasik modellere göre daha dinamik yapıdadırlar ve canlı renkler kullanılabilirler. İkinci görselde gördüğümüz gibi farklı renklerin ana açık ton’a kombinasyonu ürünü daha da farklılaştırmış. Bu koltuk modelini satın almak istiyorsanız ya da canlısını görmek istiyorsanız ilgilenen sizleri yönlendirebiliriz. Bunun için iletişime geçmeniz (yorum yaparak, mail atarak) yeterlidir.

Çocuklar Duymasın dizisinin beğenilen koltuğunu incelemiş olduk ve ikamesini sizinle paylaşmış olduk. Çocuklar Duymasın ekibi de modaya uymuş ve yeni sezon avangard modelleri dekorasyonlarında kullanmışlar. MobDizayn olarak dizi ekibi ve dizaynırı tebrik ediyoruz. MobDizayn web sitesi olarak dizilerde kullanılan mobilyaları inceleyerek sizlere ikamelerini ve temin noktalarını sunmaya çalışacağız. Güzel günleriniz olsun kalın sağlıcakla.

Yorumlar

Yazıya 8 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

dizikolik 04 Mart 2012

Peki bu alternatif modeli nereden temin ederiz?

Editör 04 Mart 2012

İletişim formundan talebinizi iletiniz bilgilendirileceksiniz teşekkürler.

figen mutlu 20 Ağustos 2012

koltuk hakkında bilgi almak ve yakından görmek istiyorum

Editör 24 Ağustos 2012

Koltuk sezonun modern klasik bileşimi avangard modellerinden biri. Koltuk şıklığının yanısıra rahat ergonımisiyle de olodukça başarılı ve hatta istenirse yatak olabilen versiyonuda bulunmakta. Ayrıntılı bilgi için 0224 254 65 44 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz, esen kalın…

muzaffer altuğ 13 Ocak 2013

Merhabalar sayın editör.Ahşap tasarım ve uygulamalarımla ilgili değerli yorumlarınızı beklerim.Web adresim wwww.mudopart.com
İyi çalışmalar
Muzaffer Altuğ

Editör 13 Ocak 2013

Web sitenizi inceledim gerçekten dikkate değer çalışmalarınız var tebrik ediyor iyi çalışmalar diliyoruz..

tarık 07 Ağustos 2013

bu dızıde kı koltukları temın etmek ıstersek nasıl edınebılırız yada bunlar hakkında detaylı bılgı alabılme ımkanımız varmıdır?

Editör 11 Ağustos 2013

Tabiki info@mobdizayn.com mail adresinden ulaşabilirsiniz

 
Bumerang - Yazarkafe
Seksenler Dizisi Dekorasyonu

Seksenler Dizisi Dekorasyonu

0
0
4 Şubat, 17:41
Avrupa Avrupa Dizi Dekorasyonu

Avrupa Avrupa Dizi Dekorasyonu

0
0
30 Aralık, 17:55
Suskunlar Ecevit’in Ofisi

Suskunlar Ecevit’in Ofisi

0
0
11 Aralık, 09:49
Yalan Dünya Dizi Dekorasyonu

Yalan Dünya Dizi Dekorasyonu

0
0
19 Nisan, 10:16