İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Burçların Yatak Odası Sırları

Ev Dekorasyonu, Yatak Odası 5 Mart, 17:15'de eklendi

Yatak odası evin en mahrem, en özel köşesidir. Hareketli bir günün ardından dinlenip yorgunluğunuzu üzerinizden atacağınız, güzel bir uyku çekip yeni güne enerji depolayacağınız bu mekân elbette özenle dekore edilmelidir. Yatak odası dekorasyonunda şıklık kadar konfor da önemlidir, çünkü dekorasyon her detayı ile sizi rahat ettirmelidir. Kişisel zevkleriniz ve alışkanlıklarınıza göre dekore edilen bir yatak odası tüm beklentilerinize cevap verecektir. Bu noktada karakterinizi, davranış biçiminizi ve seçimlerinizi etkileyen burcunuz size kılavuzluk edebilir. Gelin, burçların yatak odası dekorasyonlarındaki tercihlerini birlikte inceleyelim.

Koç Burcu

Zodyak’ın ilk burcu olan Koç, canlı ve enerjik bir tip olduğundan dar alanlarda daralır. Ona hareket özgürlüğü sağlayan geniş ve ferah bir yatak odası tercih edilmelidir. Ateş burcu olduğundan kırmızıya düşkünlüğü vardır, ama yatak odasında bu renk abartılmadan kullanılmalı, farklı tonlarla kombine edilmelidir.

Boğa Burcu

Toprak grubuna bağlı olan Boğa, sabit bir burçtur. Yerleşik düzeni, kök salmayı ister. Evine oldukça düşkün olan Boğa burcu, yatak odasında açık tonlardaki mobilyaları, nevresim ve yatak örtülerinde ise çiçek desenlerini sever. Yatak odası için toprak tonları, pudralar, bejler ve onlarla kontrast yaratacak maviler, yeşiller kullanılabilir.

  boğa

İkizler Burcu

Hava grubunun eğlenceli, değişken ve kararsız burcu İkizler modayı yakından takip eder. Yatak odası dekorasyonunda da klişelerden uzak, farklı bir dekorasyon tarzı isteyecektir. Sürekli karar değiştirme potansiyelleri olduğundan farklı amaçlarla kullanılabilen parçalar seçmeleri, çok radikal değişiklikler yapmamaları gerekir. Geometrik desenler, açık sarılar, yeşiller ve maviler bu burcun dinamizmini destekleyecektir.

Yengeç Burcu

Su grubunun ev kuşu olan Yengeç, aradığı huzuru elbette yatak odalarında bulmak isteyecektir. Evine ve ailesine düşkün olan Yengeçler duygusal açıdan sığınak olarak gördükleri yatak odalarında rahat mobilyalar, beyaz, inci ve pembe ve menekşe tonları görmekten mutlu olacaklardır. Fotoğraf çerçeveleri, deniz kokulu mumlar, mis kokulu çiçekler dekoratif öğe olarak kullanılabilir.

ikizler  yengeç

Aslan Burcu

Aslan yattığı yerden belli olur dedik! Doğru söze ne denir, ateş grubunun gösterişi seven, ışığıyla hayranlık uyandıran burcu Aslan yatak odası dekorasyonunda da ihtişamından hiçbir şey kaybetmez. Cüretkâr renkte duvar boyaları, sanatsal tablolar, kadife Josephine koltuklar, altın tonları, iddialı kızıllar ve morlar bu burcun favori seçimleri olacaktır.

Başak Burcu

Toprak grubuna bağlı Başaklar mantık burcu olarak bilinir. Her şeyi ölçen biçen, ince eleyip sık dokuyan bu burç düzeni sever. Dekorasyonda en dikkat edecekleri noktalar renk uyumu, simetri ve düzenli bir görünüm olacaktır. Aşırı titiz oldukları için yatak odalarında mis kokulu bembeyaz çarşaflar, organik ev tekstil ürünleri görmek isterler; giysileri için sade bir dolap ve kitapları için simetrik duran raflar tercih edeceklerdir.

aslan  başak

Terazi Burcu

Hava grubuna bağlı olan Terazi aşk tanrıçası Venüs tarafından yönetilir. Zarifliği, dengeyi yakalama arzusu dekorasyon zevkine de yansır. Yatak odasında uçuş uçuş perdeler, güzel ev tekstili ürünleri, estetik ve konforlu mobilyalar, sanatsal objeler görmek ister. Dekorasyonda renk paleti pastel tonlardır.

Akrep Burcu

Zodyak’ın sırlarla dolu burcu Akrep son derece tutkuludur. Su grubuna bağlı Akrepler egzotik ve göz alıcı şeylerden hoşlanır. Yatak odası dekorasyonunda karanlık iç dünyasına atıfta bulunurcasına loş ışıklar, az ışık alan opak perdeler, kadife bordo, koyu kırmızı ve siyah tonlar tercih edecektir. Görkemli bir yatağa ve sırlarını saklayacağı gizli çekmecelere ihtiyacı vardır.

terazi2 akrep2htm

Yay Burcu

Ateş grubundaki Yay burcu ele avuca sığmaz. Özgürlüğüne düşkün ve maceraperesttir. Rahatlığına son derece düşkün olan bu burç yatak odasında her şeyden önce konfor arar. Büyük bir yatak, rahat yastıklar, dini semboller, haritalar, mumlar ve tabii koleksiyon köşeleri onlara gereken atmosferi sağlayacaktır. Dekorasyonda gökkuşağının her tonunu kullanabilirler.

Oğlak Burcu

Toprak grubunun bir üyesi olan Oğlaklar kendinden emin, güçlü kişiliklerdir. Ayakları yere basan bu burç dekorasyonda gereksiz ayrıntılara girmeyecek, ihtiyacı olan az ve öz parçaları seçecektir. Ahşap dokular, pahalı kumaşlar, kırlentler, deri parçalar onlara göredir. Koyu kahve, siyah ve yeşil tonlarını severler.

yay  oğlak

Kova Burcu

Hava grubuna bağlı olan Kova, Zodyak’ın en yenilikçi, ileri görüşlü burcudur. Deneyselliği sever. Yatak odası dekorasyonunda fark yaratmak ister; sıra dışı mobilyalar, metalik çizgiler, teknolojik parçalar, retro halılar ya da yatak örtüleri Kova burcunun uçuk kaçık tarzının bir göstergesi olabilir. Gümüş ve metalik tonları, mavileri tercih eder.

Balık Burcu

Zodyak’ın son burcu olan Balık, kendinden önceki tüm burçların bir birleşimi gibidir. Hayal gücü yüksek olan Balıklar yaşam alanlarında da mistik bir atmosfer isterler. Su grubuna dahil oldukları için sonsuz ve derin mavileri, turkuazları severler. Marin teması onlar için yaratılmış gibidir. Hayal dünyasına açılan bir kapı olarak gördükleri yatak odalarında dinlendirici, yaratıcılıklarını besleyici, estetik her şeye yer verebilirler.

kova  balık4

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

 
Bumerang - Yazarkafe
Basit Dekorasyon İpuçları

Basit Dekorasyon İpuçları

0
0
19 Nisan, 15:51
Salon da Renk Karmaşası

Salon da Renk Karmaşası

0
0
16 Şubat, 16:14
Kendin Yap

Kendin Yap

0
0
6 Şubat, 23:58
Gülben Ergen’in Evi

Gülben Ergen’in Evi

0
0
9 Temmuz, 15:56
Demet Akbağ’ın Evi

Demet Akbağ’ın Evi

0
0
9 Temmuz, 15:52
Ev Dekorasyonunda Mobilya

Ev Dekorasyonunda Mobilya

0
0
11 Ocak, 13:59
2016 Ev Dekorasyonu Trendleri

2016 Ev Dekorasyonu Trendleri

0
0
8 Ocak, 14:14