İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Basit Dekorasyon İpuçları

Ev Dekorasyonu, Manşet 19 Nisan, 15:51'de eklendi

Dekorasyonun en büyük amaçlarından biri dekorasyon yapılacak evin, ofisin ya da ortamın daha iyi görünmesini sağlamaktır. Bunun da yolu, bulunduğunuz ortamın güçlü yanlarını ortaya çıkarmaktan geçer. Dekorasyon ile ilgili verilebilecek en önemli ipuçlarından biri olan bu ipucu, genellikle nasıl kullanılması gerektiği bilinmediği için seçimlerimiz genelde hatalı tercihlerden yana olur. Doğru dekorasyon yukarıda da bahsettiğimiz gibi bulunduğunuz ortamın güçlü yanlarını ortaya çıkarırken aynı zamanda da yine bulunduğunuz ortamın kusurlarını örtecek incelikte dokunuşlar içermelidir. İşte, herkesin uygulayabileceği, evinizi ve ofisinizi güzelleştirecek bazı basit dekorasyon ipuçları.

1- Giriş kapısının rengi çok önemlidir

Eğer harika bir ilk izlenim vermek istiyorsanız, evinizin giriş kapısının rengi tahmin ettiğinizden çok daha fazla öneme sahiptir. Giriş kapısını parlak ve canlı bir renk tonuyla renklendirmek, evinizin ya da ofisinizin ilk bakışta göze hoş gelmesini sağlayabilir. Dünya ünlü dekorasyon uzmanları bu konuda sizlere yardımcı olabilecek bazı fikirlere sahiptirler. Dekorasyon uzmanları sarı ve turuncu renklerinin harika birer ilk izlenim için ideal renkler olduğunu savunmaktadır. Çünkü renklerin insanlar üzerindeki etkileri ve anlamları ele alındığında, bu iki renkte sevinç, mutluluk ve sıcaklıkla ilişkilendirilmiştir. Aynı zamanda doğru bir kırmızı tonu da son derece şık duran ve ilgi çeken bir renk olarak aklınızda bulunması gereken bir diğer renktir.

2- Duvar boyalarınızı nötr renklerden seçin

duvar boyası

Son derece basit ama etkili ipuçlarından biri de duvarlarda nötr renkler tercih etmektir. Nötr renklerin size getireceği en büyük avantajlardan biri, duvarlarınızdaki ya da odalarınızdaki aksesuarları kolayca değiştirebilme avantajıdır. Beyaz ve bej gibi nötr renkler, aksesuarlarınızda çeşitli oynamalar yapmanıza izin verir. Keskin geçişler ne kadar aza indirilirse, akıcılık ve sadelik evinizi o kadar ferah tutar. Örneğin salonunuzun hemen yanlarında 2 ya da 3 küçük odaya sahipseniz ve bu odalarda salonla aynı nötr renkte ise bu küçük odalarda gözlerinize olduklarından daha büyük ve ferah görünürler.

3- Mobilyalarınızı sohbeti teşvik edecek şekilde yerleştirin

mobilyalar

Şimdi hemen hemen hepimizin yaptığı yaygın bir hatadan söz edeceğiz. Birçoğumuz mobilyaları duvarlara doğru iter ve yapıştırırız. Hatta tüm mobilyaları televizyona dönük bir şekilde odalarımıza ya da salonlarımıza yerleştiririz. Bunun en büyük nedenlerinden biri odamızı daha büyük göstermeye çalışmaktır ancak bu büyük bir yanılgıdır. Mobilyalarınızı sohbeti teşvik edecek şekilde birbirlerine dönük bir vaziyette yerleştirirseniz, odalarınız hem daha büyük hem de daha şık görünecektir. Samimiyeti arttıracak bir “U” mobilya yerleşim şekli çok daha şık bir odaya sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Yani, ortada bir sehpa, sehpanın uzun kenarında bir üçlü koltuk ve sehpanın karşılıklı iki kısa kenarında birbirlerine bakan iki tekli koltuk “U” yerleşim şekli için ideal bir tercih olacaktır.

4- Güneş ışığından faydalanın

Güneş ışığından faydalanmanın en iyi yolu doğru pencere aksesuarları kullanmaktır. Eski ve modası geçmiş perdeler, özellikle de koyu renkli perdeler içinizi daraltan ve gün ışığını azaltan en büyük etkenlerden biridir. Gün ışığı almanıza engel olmayacak ve modası geçmemiş açık renkli perdeler ve şık duran seçimler kullanın. Eğer bu ipucunu uyguladıktan sonra odanızın çok fazla güneş ışığı aldığını düşünüyorsanız, bırakın öyle kalsın. Sadece mobilya tercihlerinizi güneş ışığından etkilenip solmayacak açık renkli mobilyalar ile değiştirin. Aradaki farkı görünce gözlerinize inanamayacaksınız.

İlginizi çekebilir: Yasam.io kültür sanat kategorilerine gözatın!

5- Her odaya lazım bir detay: Ayna

aynalar

Eğer aynaları kullanacak doğru yeri ve doğru şekli bulabilirseniz, odalarınızı güzelleştirmek için kullanabileceğiniz daha etkili bir eşya yoktur. Ancak aynaları yanlış biçimde seçip, üstüne bir de yanlış yerlerde kullanırsanız muhtemelen eskisinden daha kötü bir görüntüye neden olacaktır. Güzel dizayn edilmiş şık ve odalarınıza uygun aynalar seçip, pencerelerinize dik olmayan duvarlara asabilirsiniz. Aynayı pencerelerinizin tam karşısındaki duvarlara asmak, gelen ışığın doğrudan dışarı gönderilmesine neden olacaktır ve bu da istemediğimiz bir şeydir. Aynaları pencerelerin yakınlarında olan ancak pencereye dik olmayan duvarlarda kullanmak, odalarınızı çok daha ferah ve aydınlık kılar.

Bu yazı yasam.io tarafından, mobdizayn.com için hazırlanmıştır.

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

BUDY 22 Nisan 2018

Spoiler içeren alan! bu bölümde çok güzeldi ama duygusaldı

 
Bumerang - Yazarkafe
Beğendiğiniz Kitap

Beğendiğiniz Kitap

0
0
25 Nisan, 14:22
Şapka Tasarımcısı

Şapka Tasarımcısı

0
0
24 Nisan, 15:31
Mıknatısın Gücü !

Mıknatısın Gücü !

0
0
18 Nisan, 12:15
Mevsim Salatası !

Mevsim Salatası !

0
0
17 Nisan, 10:53
Kozmetik De Dekor !

Kozmetik De Dekor !

0
0
16 Nisan, 14:06
Dikiş Çalışması !

Dikiş Çalışması !

0
0
16 Nisan, 11:40
Gazete Mi Yoksa Top Mu ?

Gazete Mi Yoksa Top Mu ?

0
0
15 Nisan, 09:55
Duvar Rengi Kararsızlığı

Duvar Rengi Kararsızlığı

0
0
16 Mart, 16:55