İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Adını Feriha Koydum Dizi Mobilyası

Dizi Dekorasyonları 3 Mart, 18:07'de eklendi

Dizilerde kullanılan en revaçta olan mobilyaları ve dekorasyon örneklerini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda en çok izlenen dizilerden Adını Feriha Koydum dizisinde kullanılan yatak oda modeli örneğini ve alternatifini sizlerle paylaşacağız.

Show tv de yayınlanan ve izleyenlerince çok sevilen bir dizi Adına Feriha Koydum. Senaryo gereği alışıla gelen türk sineması konularıyla paralellik gösteren bu dizi aşk ve entrika dolu özelliklerinin yanısıra çekim mekanları, kullanılan mobilyalar ve dekorasyonuyla da ilgi çeken bir dizi. Dizi dekorasyonuyla ve kullanılan mobilyasıyla ilgimizi çekti ve hemen alternatifler üretme adına hazırlığımızı yaptık.

Genel kanı itibari ile oymalı gardroplu yatak oda modeli herkezin ilgisini çekmekte. Gerçekten bizim de ilgimizi çeken model aslında dizi ile ilgisi olmayan ama mobilya alacaklarında mobilyayı gördüklerinde heyecanlandıkları bir model.

 

 

Model öncelikle 2011 sezonunda sükse yapan ve 2012 mobilya sezonunda da revaçta olan Avangard Mobilya modellerinden birisi. Tabi görselde yayımladığımız ürün dizide ki mobilya modeli ile birebir aynı değil ancak ürünle paralel alternatifleri sunmaknasıl temin edebilirsiniz bu konuda yardımcı olmaktır. Bu anlamda sizlere iki örnek göstermiş olacağız.

 

 

İlk görselimizde ki model ve ikinci görseldeki modelin ve dizi deki modelin en önemli ortak özelliği şüphesiz gardrop modeli ve gardrop kapalarında uygulanan oyma şekillerdir. Kapaklar lake boya‘nın zerafetini sunarken ikinci görselde ki modelde iskelet kısımlarında sunta kullanılırken kapak kısımlarında boyama kullanılmış.

Tabi Mobdizayn olarak göze hitap etmesi için mobilyanın tamamında lake boyam kullanılması ilk tercihti. Ancak tamamında mdf üzerine lake boya kullanılması durumunda bütçemiz biraz zorlanacak demektir.  Aksine elinizi cebinize atmaya lüksünüz yoksa ozaman suntalam mdf kombinasyonu düşünülmeli.

 

 

Dizi görselinde gördüğümüz üzere bölüm anında yakaldığımız bir karede gardrop oymaları ve ortadan geçen şeritle birlikte sunduğumuz alternatiflerden birincisine daha yakın duruyor.

Şifonyeri karşılaştırdığımız zaman Adını Feriha Koydum dizisinde kullanılan mobilya şifonyer aynası kapanıp açılabilen özelliğe sahip. İlk görseldeki mobilya yuvarlak hatlara sahip olsa da ayna açılabilen özellikte olduğu için daha yakın diyebiliriz. Ayrıca aynayı sağa açtığımızda raf bölümü meydana çıkıyor ve mücevheratların koyulabileceğiz güzel bir mekan oluyor. Son olarak bu şifonyerin 2011 Mobilya Tasarım Ödülü aldığını dile getirmek istiyoruz.

Son söz; Biz dekorasyon‘un yeni adresi olarak sizlere dizi mobilyalarını talepler doğrultusunda sunmaya devam ediyoruz. Artık karar sizin. Eğer görsellerdeki mobilyalar hoşunuza gittiyse ve düşünüyorsanız bu konu hakkında siz de yorum yapabilirisiniz.

Yorumlar

Yazıya 13 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

zühre 04 Mart 2012

Tam aradığım şeyi burda buldum. Peki bu mobilyaları nereden temin edebilirim ? çok teşekkürler.

feriha özmen 04 Mart 2012

Rica edersem dizi de demir ayak orta sehpa var onu veya muadillerini nereden bulabilirim yardımcı olurmusunuz ?

Editör 04 Mart 2012

İlginize teşekkürler. Bunun için iletişim formundan irtibata geçmeniz gerekmekte.

Editör 04 Mart 2012

Evet dediğiniz orta sehpayı gördüm. Gerçekten güzel bir model ve o modele muadil gösterebileceğimiz bir orta sehpa var önümüzdeki günlerde görseli burada yayımlayacağız.

kadir yaşan 05 Mart 2012

Çok Güzel ürünler.. dimir bu işi biliyor

ev dekorasyonu 05 Mart 2012

ferihanın evindeki mobilyalardan kimse bahsetmiyor,
nostaljikler :)

Editör 05 Mart 2012

Doğru diyorsunuz ancak oymalı takım oldukça ilgi çekici..

gulcan snmz 12 Aralık 2012

yeni dizilerdeki dekorasyon analizlerrini de bekliyoruz..

Editör 15 Aralık 2012

İnşallah yakında .. Ancak siz de taleplerinizi iletin..

başka dizi 30 Aralık 2012

başka incelemelr yok mu dizilerle ilgili ?

Editör 30 Aralık 2012

Evet avrupaavrupa dizi dekorasyonu yakında..

sema 11 Ocak 2013

dizi dekorasyonlarında mobilyalar hangi firmanın ürünler hangi firmanın bunu belirtseydiniz keşke .

Editör 11 Ocak 2013

Maalesef firma adı vermemiz mümkün değil aksi halde reklam yapmış oluruz. Global markalar hariç.

 
Bumerang - Yazarkafe
Seksenler Dizisi Dekorasyonu

Seksenler Dizisi Dekorasyonu

0
0
4 Şubat, 17:41
Avrupa Avrupa Dizi Dekorasyonu

Avrupa Avrupa Dizi Dekorasyonu

0
0
30 Aralık, 17:55
Suskunlar Ecevit’in Ofisi

Suskunlar Ecevit’in Ofisi

0
0
11 Aralık, 09:49
Yalan Dünya Dizi Dekorasyonu

Yalan Dünya Dizi Dekorasyonu

0
0
19 Nisan, 10:16