İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

2018 Modası Mermer Mobilya

Manşet, Yemek Odaları, Yemek Odası 24 Şubat, 19:00'de eklendi

#Mermer 2018 #dekorasyon ve #mobilya trendlerinde vazgeçilmez materyal olduğu kesin ve bunu son mobilya ve moda fuarlarında gözlemlediğimizi yadsıyamayız.

Dünya moda trendlerinde doğala dönüş bütün hızıyla devam ederken, 2013 te başlayan doğal ahşap çizgisibugünlerde mermer objelerin kullanılmasına olağan bir geçiş göstermekte.

Rustik Yerini Modern İskandinava Bırakır

Daha önce rustik endüstriyel stil tarzından gelen metal ve doğal ağaç komdinasyonlu aksesuar ve mobilyaları son zamanlara dek bolca görüdğümüzü ve kullandığımızı söyleyebiliriz ancak her zamansal çerçevede olduğu gibi artık bu tarzın bir doyuma ulaştığını belirtmeliyiz.

 

Doğal ağaç mobilya modellerinin her alanında kullanılırken, rustik tarz her üreticinin bir numaralı gözdesi haline geldi. Modern tarzın simgesi olan endüstriyel kimliğinden sıoyrılarak klasik ve country hatlarda da kullanılmaya başlanırken kimliğinden ödün vermişlik aslında bu tarzın sonunu hazırlayan en önemli detay oldu diyebiliriz.

Modayı belirleyen ihtiyaçlar ve bu ihtiyaçlara yön veren güdülemedir. Burada güdülemeyi şüphesiz tasarımın sanatını oluşturan başarılı mimarlardır. Bursa da adından sıkça bahsettiğimiz Esat Fişek‘te son zamanlarda modern iskandinav stili ile mermer detayları sıkça kullananlardan.

Bursa demişken konumuzu oluşturan mermer detaylar bursa mobilya çizgisinde mobilyayı mermerle buluşturarak hem ahşabın dokusunu hem de modern iskandinavın beyaz esintilerini dekorasyonlarında Esat Fişek ile birlikte kullanmayı başaran Safa Mobilya‘nın en güncel mobilyasında kadrajımız.

Dekorasyon da Doğal Çizgiler Ahşaptan Sonra Mermerle Kendine Yer Buluyor

Yeni sezonda yeni bir kimlikle ve yeni tasarımlarla giren firma öncelikleri ihtiyaçlara cevap verebilen ve bu ihtiyaçların en önemlisi olarak tasarım trendlerinin gereklerini yerine getiren bir anlayışı kendisi için benimsemiş.

Doğal ahşap materyallere bolca yer verilirken sadece rustik tarz değil, bohem tarzın esintilerini koltuk kırlentlerinde ve desenlerde de bolca görmekteyiz.

Özellikle mermerin kullanıldığı alanlarda lüks ve ihtişamı öne sürecek olan tasarım hatlarında özele indikçe aslında modern iskandinav stilinin sadeliğini, doğallığını ve yeşilliği görüyorsunuz.

Bu yeni akımda daha açık tonlar kendisine yer bulurken, keten ve örme kumaşlar, yeşil bitkiler ve eskimiş seramik aksesuarlar doğal sonucu olmakta.

Konumuza yakışan çizgisi ile 2018 koleksiyonunda iddialı bir giriş yapan ürün Zen yemek odası ve duvar ünitesi tasarımı kesinlikle. Hem ahşap detaylar hem de mermer kombinlerle harika bir bütünlşük sergileyen modelde, modern tarzın ihtiyaçlarına cevap veren yumuşak geçişler, modern hatlar ve zarif boyutlar sözkonusu.

Sonuç

Dekorasyon konusunda harekete geçmek ve evinizi yenilemek istiyorsanız bu materyale yer ayırın demek istiyorum. Mermer hem fiziksel hem de pahada ağır bir materyal ancak illaki mobilya da mermer kullanmak ana gerekliliğmiz ise mermer görünümlü objeler kullanabilirsiniz.

Ununtmayın dekorasyonda çözüm siz düşündükçe vardır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

 
Bumerang - Yazarkafe
Beğendiğiniz Kitap

Beğendiğiniz Kitap

0
0
25 Nisan, 14:22
Şapka Tasarımcısı

Şapka Tasarımcısı

0
0
24 Nisan, 15:31
Basit Dekorasyon İpuçları

Basit Dekorasyon İpuçları

0
0
19 Nisan, 15:51
Mıknatısın Gücü !

Mıknatısın Gücü !

0
0
18 Nisan, 12:15
Mevsim Salatası !

Mevsim Salatası !

0
0
17 Nisan, 10:53
Kozmetik De Dekor !

Kozmetik De Dekor !

0
0
16 Nisan, 14:06
Dikiş Çalışması !

Dikiş Çalışması !

0
0
16 Nisan, 11:40
Gazete Mi Yoksa Top Mu ?

Gazete Mi Yoksa Top Mu ?

0
0
15 Nisan, 09:55
Duvar Rengi Kararsızlığı

Duvar Rengi Kararsızlığı

0
0
16 Mart, 16:55