İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

2016 Ev Dekorasyonu Trendleri

Ev Dekorasyonu 8 Ocak, 14:14'de eklendi

Mobdizayn web sitemizde hem kurumsal rengimiz, hem de kurumsal logomuzu değiştirerek bir de içeriklere daha kolay ulaşabileceğiniz mobil uyumlu yeni temamızla yeni yıla sizlerle merhaba dedik. Bütün takipçi ve ziyaretçilerimize ayrıca teşekkür ediyoruz yeni yılda da birlikte olmayı ümit ediyoruz.

2016-dekorasyon-trendi

2016 yılına merhaba dedik, tabi takipçilerimiz yeni sezon mobilya modellerini ve yeni sezon ev dekorasyonu trendlerini merak ediyor, hemen vakit kaybetmeden biz de bildiklerimizi sizlerle paylaşalım.

Bu yıl marsala da belirlenen renk kombinleri toprak tonlarında görünüyor. Buna kahve kombinasyonlu yeşil içerikler eşlik ediyor. Tabi bizim savunduğumuz en önemli şey şudur ki yineliyoruz, moda sizsiniz yani sizin istek ve arzularınız modayı trendi belirleyen ana faktör. Bu açıdan bakarsak siz sevdiğiniz dekorasyon stilini kendinize uyarlayın ama gündemden de bi haber olmayın.

loft-dekorasyon

Yeni sezonda naturelizmi sıkılıkla göreceğiz. İç mimarlar, stilistler ve tasarımcılar tüketicilerin istekleri doğrultusunda üreticilerle birlikte doğaya dönüş furyası hakim. Bunu dekorasyonda, aksesuarlarda ve dış mekan da olduğu gibi göreceğiz gibi görünüyor.

Artık insanlar daha doğalı istiyor. Doğal renkler, dokular ve sağlığa zararlı etki etmeyen şeyler. Yeni tasarım mobilyalarda ağacın damarlarını fazlasıyla görebilirsiniz. Lake boya da ipek stilini hem de silik bir şekilde görebilirsiniz.

loft-dekorasyon-tarzı

Tabi başka bir furya da ülkemize gelmiyor değil. Loft stili her geçen gün yükselen gökdelen rezidence lar ile daha da yaygınlaşıyor. Özellikle İstanbul, Bursa gibi büyük şehirlerde bunu yaygınlaştığını iş hayatıyla beraber duvarlardan arındırılmış evleri görmeye başlıyoruz.

Bu sene bir başka dekorasyon kavramıyla daha haşır neşir olabiliriz. Türkiye de çok yaygın değil ancak dışarıda çokça kullanılıyor. Yüksek tavanlı eski bir mekandan veya hangardan yaşanabilir mekana çevirme işleminde kullanılan bir dekorasyon tarzı da gündeme girmeye başladı. Bu tarz da özellikle mekanda kullanılmış malzemeler dekoratif meta aracı olarak kullanılırken, buna ahşap modern stil, retro karışımı ile metalin bolca kullanıldığı bir ev dekorasyonu stilini litaratürde yer bulmaya başladı.

2016 Dekorasyon trendlerinde modern ahşap mobilya modellerinin yayıldığını bu ay gerçekleşecek İstanbul mobilya fuarlarında görebilirsiniz. Mobilya modelleri metal ve mermer ile kombine olurken ahşap ağırlığını hissettirecek gibi duruyor.

loft-stili-dekorasyon

Yeni yılda duvarlarda duvar panelleri ve taş desenler yine hakim olabilir ancak özellikle mimar Esat Fişek tarzında gördüğümüz seramik duvar kaplamalarda kendisine ağırlıkla yer bulacak gibi.

Halı modellerinde ise köklü değişiklikler olmayabilir ancak gündem dizileri de etkisi ile daha doğal kilimvari modeller ve en önemlisi organik keçe ve bambu iplikten üretilen halı modellerini piyasalarda daha sık görebilirsiniz.

Perdelerde zebra hakimiyetini kaybetmiş gibi. Bu sefer pencereye entegre akıllı perdeler modern stile girebilir ancak klasik dekorasyon saray stili tarzında ise alışıla gelmiş göze hitab edecek perdeler yine var olacaktır diye düşünüyoruz.

Ayrıca modern dekorasyon düzenlemesinde ise mimarlarımızın çokça kullandığı monokrom renkler bu sene de hakim renklerde uygulanabilir. Ancak, fuşya, gri, hardal ve petrol mavisi turkuazı renklerini koltuk modellerinde görmeye devam edebiliriz.

2016 Ev dekorasyonu trendlerini kısa paragraflar halinde kısaca sizlerle paylaşmaya çalıştık. Sizin de yeni dekorasyon trendlerine eklemek istedikleriniz veya karşı olduğunuz şeyler varsa mutlaka yorum kutusunda bizimle paylaşın, bu bizi çok sevindirecektir. Esen kalın mutlu kalın…

Yorumlar

Yazıya 8 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Hande 10 Ocak 2016

Yeni sezon dekorasyonu adına mükemmel bir yazı olmuş teşekkürler.

Gönül 10 Ocak 2016

Yeni sezon trendleri paylaşımınız çok başarılı olmuş.

Editör 10 Ocak 2016

Teşekkür ederiz.

Samet 12 Ocak 2016

Ev dekorasyonu konusunda kesinliklikle en iyilerden bir site burası.

Gülseren 12 Ocak 2016

Güzel bir paylaşım olmuş ancak hep loft stili değil de birazda klasik tarzdan ne haber bahsederseniz iyi olur.

Fırat 12 Ocak 2016

İyi ki mobdizayn la tanıştım

Editör 12 Ocak 2016

Düşünceleriniz için çok teşekkürler.

Editör 12 Ocak 2016

Gülseren hanım doğru diyorsunuz, bu uyarınızı dikkate alacağız.

 
Bumerang - Yazarkafe
Basit Dekorasyon İpuçları

Basit Dekorasyon İpuçları

0
0
19 Nisan, 15:51
Salon da Renk Karmaşası

Salon da Renk Karmaşası

0
0
16 Şubat, 16:14
Kendin Yap

Kendin Yap

0
0
6 Şubat, 23:58
Gülben Ergen’in Evi

Gülben Ergen’in Evi

0
0
9 Temmuz, 15:56
Demet Akbağ’ın Evi

Demet Akbağ’ın Evi

0
0
9 Temmuz, 15:52
Ev Dekorasyonunda Mobilya

Ev Dekorasyonunda Mobilya

0
0
11 Ocak, 13:59
En Baba Koltuk Modelleri

En Baba Koltuk Modelleri

0
0
18 Haziran, 17:58
İskandinav Stili Dekorasyon

İskandinav Stili Dekorasyon

0
0
17 Haziran, 10:36