İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

2013 İMOB Tasarım Ödülü Alan Mobilyalar

Gündem, Haberler, Manşet, Mobilya 31 Ocak, 18:15'de eklendi

2013 İMOB İstanbul Mobilya Fuarına MobDizayn.com olarak biz de ziyaret ettik ve sezonun renk kombinasyonu, trendleri ve modelleri hakkında fikir edinmiş olduk. Aslında sezonun modellerini de duyurduğumuz gibi sarı, yeşil ve turkuaz renk tonları kombinasyonlu gri ve kahve kumaş kaplamaları ile keçe tarzında soft kumaşlı koltuklar gündemdeyken, mobilyalar da koltuklara kombine edilmişti.Son olarak peçvörk koltuklara değinmeden geçilmez hemen hemen her standda mevcuttu.

peçvörk-koltuk

Mobilya da yeni teknolojilerle bilrikte yeni çıkan suntalam desenleri ile suntalam mobilyaları ahşap ve lake den ayırmak zorlaşıyor ve bu anlamda gerçekten güzel sonuçlar ortaya çıkıyor. 2013 Mobilya sektörüne yatak, yemek ve koltuk üçlüsüne kesinlikle ünite – köşe modellemesi eklenmiş durumda ve hemen hemen her firma gruplarında bu modellere alternatifler sunmuş.

2013 İMOB Fuarında göze çarpan diğer konu ise fuarın gördüğü ilgiydi şüphesiz. Firmalarla yaptığımız sohpetler ve aldığımız sinerji fuarın başarılı ve bereketli geçtiğini gösterirken yoğunluk olarak geçen seneye göre daha aktif olduğu kesindi. Tabi bunda geçen seneki hava şartlarının da etkisi olduğu yadsınamaz bir gerçek çünkü neredeyse otoparkta 5 cm kar vardı.

2013-imob-cnr

Birde sektörün devlerine değinmeden geçmek istemiyorum. İstikbal fuarın en geniş alanıyla oldukça canlı ve kalabaydı, yanısıra Doğtaş geçen seneki gibi müzik grubu ile çok etikiliydi bu sene buna Alfemo da eklendi. Ayrıca Bellona standında Sanatçı Şevval Sam‘ın imza günü ile adeta izdiham yaşandı. Yine Çilek grubu standında arabalı karyolaları köprüden indirirken diğer firmalar ve orta büyüklükte birçok İnegöl firması gayet başarılı standlarıyla göz doldurdular.

2013-imob-şevval-sam

Şevval Sam Söyleşide

Bu arada MOSDER üyesi mobilya firmaların bulunduğu alanda ise tam bir gövde gösterisi vardı. Exclusive diyebileceğimiz elit üste sınıfa hitab eden el işi klasik mobilya modelleri görülmeye değerdi. Erdoğan Turgut, Fuga gibi iddialı mobilya standlarına Fatih Kıral da diğer holl’den cevap verdi diyebilirz.

Açıkcası Fuar her yönüyle çok başarılıydı diyebilirim ki firmalardan edindiğimiz bilgilere göre fuarın, ticari yönüyle de çok başarılı geçtiği yönünde.

2013 İmob Tasarım Ödülü Sonuçları :

Tabi her yıl geleneksel olarak fuarda tasarım konusunda başarılı çalışmalar  da ödüllendiriliyor. 2012 de olduğu gibi bu sene de Doğtaş tasarım ödülü kazandı. Ancak busene standında olduğu gibi modellerinde de hareketli olan Alfemo damgasını vurdu.

  • Doğtaş yatak odası ve yemek odası kategorisinde iki ödüle birden layık görüldü. Bunlardan yatak odası kategorisinde “Private” ile birinci olurken, yemek odası kategorsinde “Navita” ile ikincilik ödülünü kazandı.

2013 imob tasarım ödül

  • Alfemo ise 2013 konsept modelleriyle iddialı girdiği fuarda üç ödül birden kazanmayı başardı. Bunlardan en dikkat çekeni şömineyi monte ettiği “Vincenza” yaşam ünitesi ile aksesuar dalında birinci oldu. “Escuda” yatak odası ve “Admiral” genç odası da ikincilik ödülünü kazandı. Görsel Kaynak : www.emlaktasondakika.com

2013-imob-alfemo-ödül2013 İstanbul Mobilya fuarı katılımcılar açısından olduğu kadar bizim için de dolu dolu geçti diyebiliriz. Sezonun yeni tredleri, mobilya modelleri vetarzını kafamızda şekillendirdik. Artık önümüzde 2013 MODEKS Bursa mobilya ve dekorasyon fuarı mevcut. Mümkün olursa mobdizayn.com olarak bu fuarda stand açacağız ve hazırlıklarımız bu yönde devam ediyor.

Son olarak edindiğimiz dökümanlarla birlikte 2013 mobilya konseptini sizlerle paylaşacağız, esen kalın.. soru ve görüşleriniz için yorumlarınızı bekliyoruz.

Son olarak Fuar Atmosferini yaşamak isteyenler için Alfemo standındaki müzik grubu kısa video:

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

 
Bumerang - Yazarkafe
Yeni blok ‘DÜĞÜN’

Yeni blok ‘DÜĞÜN’

0
0
10 Mayıs, 11:43
İlk Yardım !

İlk Yardım !

0
0
1 Mayıs, 10:50
Çocuklar Da İletişim Sorunu !

Çocuklar Da İletişim Sorunu !

0
0
30 Nisan, 10:26
Rahatlama Ve Dinleme Zamanı

Rahatlama Ve Dinleme Zamanı

0
0
29 Nisan, 14:28
Taşların Gücü !

Taşların Gücü !

0
0
28 Nisan, 11:35