İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

2012 İkea Bahçe Mobilyası

Balkon-Bahçe 23 Nisan, 12:15'de eklendi

Baharın gelmesiyle birlikte ağaçlar çiçek açarken, topraklar yeşerdi ve gönüller huzurla doldu. Mutluluk hormonların salgılandığı bu mevsimde yazın kapıyı çalmasıyla birlikte evlerin kapıları bu davete icabet etti  kapılar ardına kadar açıldı ve bahçeler şenlendi. Dolayısıyla bahçelerde bir dekorasyon, düzenleme telaşı başladı.

Bu yazımızda Türkiye perakende sektörüne güçlü giren ikea’nın bahçe mobilyasından bahsedeceğiz ve örnek bir iki görseli sizlere takdim edeceğiz. Küçük metrekareli evlere kullanışlı çözümler vaad etmeyi amaç edinen, gardrobu paketle satmayı farklılık bilen ve gerçekten başarılı olan ikea bahçe mobilyalarında da iddialı. Tabi her nekadar mobilyanın başkenti Bursa’da istediğini alamasa da bahçe mobilyasında oldukça iddialı. Yaz mobilyası deyince aklımıza gelen ahşap, kibar ve terletmeyen kumaşla kaplanmış ya da hasır örme ile dizayn edilmiş ürünler gelir. Çünkü dış mekanda kalacak olan mobilya kumaşı çok dayanamadığı için sökülebilir yapılmaktadır. Kumaş kullanılmayacaksa iyi verniklenmiş ahşap malzeme ya da esnek hasır malzeme kullanılır.

 

Tabi sadece koltuk ve oturmadan ibaret değil bahçe mobilyaları, ÄPPLARÖ duvar paneli bahçenizde tercih edebileceğiniz bir başka aksam diyebiliriz. Havlu vs. asabileceğiniz duvar paneli oldukça şık. İkea AMMERÖ köşe koltuk modeli de farklı zerafetiyle oldukça şık. Ev Dekorasyonu sadece iç mekandan ibaret değildir bu anlamda dış mekan mobilyaları büyük önem taşıyor. Bahçe Dekorasyonu düzenlenirken çimlerin boyundan, biçilmesinden tutun yolların şekillenmesine ve sonuçta dış mekan mobilyasına kadar itinalı yapılmalıdır. Bahçenizde yeterince çim alan varsa açık renkte kauçuk mobilyalardan seçiminizi yapabilirsiniz. Ya da yeni moda beyaz su geçirmeyen silinebilen kumaş özellikli gri tonlarında masa ve sandalye seçimi de yapılabilir. Bahçe dekorasyonu biraz imkanlar dahilinde yapılmaktadır bu sebeple bahçe mobilyalarınız balkonlarınızda yapacağınız bir dekorasyonla da kullanabilirsiniz.

MobDizayn’dan Tiyo ;)

Öncelikle balkonunuz biraz geniş olmalı. Balkon tamamına yapay çim ya da çimensi görünümde halı ile kaplayabilirsiniz. Örme masa ve sandalye ya da ahşap mobilya üzerine yine doğal yapıda güneşlikle mükemmel bir balkon – bahçe ambiansı alabilirsiniz.

 

(Not: görseller örnek olması açısındandır ve ayrıntılı fiyatları ile tamamını görmek için ikea.com’u ziyaret edebilirsiniz)

MobDizayn Ev Dekorasyonu sitesinde tanıtım yazısı ve reklam için, İletişim

Yorumlar

Yazıya 3 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Meyzena 27 Nisan 2012

almayı düşünüyorum kısmet bakalım

Editör 27 Nisan 2012

En güzelleri sizin olsun

ediz 19 Mayıs 2012

bende beğendim :)

 
Bumerang - Yazarkafe
Moroccan Stili

Moroccan Stili

0
0
8 Mayıs, 16:29
Saksı Değilim Ben!

Saksı Değilim Ben!

0
0
7 Mayıs, 15:14
Balkon Sefası

Balkon Sefası

0
0
5 Mayıs, 15:24
Teras Dekorasyonu

Teras Dekorasyonu

0
0
9 Haziran, 16:57
Küçük Balkonum

Küçük Balkonum

0
0
10 Ocak, 14:49
Bahçeye Merhaba

Bahçeye Merhaba

0
0
16 Nisan, 16:22
Bahçe Dekorasyon Önerileri

Bahçe Dekorasyon Önerileri

0
0
9 Nisan, 14:45
Aykut Şezlong Modelleri

Aykut Şezlong Modelleri

0
0
11 Aralık, 09:38