Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Mevsimlerden ‘Yaz’

Yüksek Yapılar “Burj Halife”

Haberler, Manşet 19 Şubat, 18:29'de eklendi

Dubai Arabistan Yarım adasındaki BAE’nin yedi emirliğinden biri. Önceleri balıkçı kasabası iken şimdilerde dünyanın finans merkezlerinden biri konumunda. Ortadoğu da olması dolayısıyla herkezin aklına petrol kaynaklı bir zenginlik gelebilir, bilakis Dubai Ortadoğu’nun İsviçre’si olmasından kaynaklı bir zenginliğe sahip. (…)

 

Dubai denince aklımıza ilk gelen Burj Al Arab yani Dünya’nın yedi yıldızlı tek oteli idi ancak zamanla finansın merkezi konumunu sürekli arttıran bir merkez olan bu emirlikte, yedi yıldızlı oteli geride bırakacak birden fazla yapı var ve bu yaplardan biri de Burj Halife dir. Burj Halife yi konumuza aldık çünkü yapısal düzeyde mühendislerin gözünü kamaştıran bu görkemli yapı iç dekorasyonu ve otel odalarıyla da dekorasyonla ilgilenenlerin gözünü kamaştırıyor. Bina zirvesinden bakıldığında 96km uzaklık görülebiliyor bu da demek oluyor ki Dubai’den İran’ı görmek mümkün. Burj Dubai ye çıkmak belki nasip olmaz ama Google Earth’ten Burj Dubainin tepesine çıkabilir ve çevreyi gözleyebilirsiniz, diğer gökdelenlerin küçük birer bina olarak kaldığını da görebilirsiniz. Gökdelen 200 kattan oluşuyor ve yapımı için 4,1 Milya Dolar harcandı. Bina 828 metre yüksekliğe sahip ve şuan yeryüzünün en yüksek gökdeleni, en geniş alana kurulan binası ve dünyanın en uzun asansörüne sahip.

Tabi bizi ilgilendiren kısmı binanın iç dizaynı olsa gerek. Tamamına ulaşmamız elbetteki mümkün değil ancak bir kaçını sizinle paylaşıyoruz.

 

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

 
Bumerang - Yazarkafe
 
İlk Yardım !

İlk Yardım !

0
0
1 Mayıs, 10:50
Çocuklar Da İletişim Sorunu !

Çocuklar Da İletişim Sorunu !

0
0
30 Nisan, 10:26
Rahatlama Ve Dinleme Zamanı

Rahatlama Ve Dinleme Zamanı

0
0
29 Nisan, 14:28
Taşların Gücü !

Taşların Gücü !

0
0
28 Nisan, 11:35
Evinizde Bir Yazar Var !

Evinizde Bir Yazar Var !

0
0
26 Nisan, 13:14
Dekoratif Kabaklar !!

Dekoratif Kabaklar !!

0
0
25 Nisan, 17:48