İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Yeşil Elma (Oktay Usta) Mutfak Dekorasyonu

Dizi Dekorasyonları, Mutfak 11 Nisan, 08:40'de eklendi

Oktay Usta‘yı bilmeyeniniz yoktur ki kendisi Türkiye’nin en cana yakın en başarılı aşçısıdır. Başarılı yemekleriyle ve eşsiz tarifleriyle, hayata bakış açısı ve sevecenliğiyle, örnek hayat hikayesiyle ve adına nazil Oktay Usta Önlükleriyle mesleğinde zirveye çıkmış bir isim. Samanyolu TV’de yayınlanan Yeşil Elma Programının da yapımcılığı Oktay Usta’nın ellerinde, biz de dekorasyoncu olarak kendisi gibi sevimli Yeşil Elma Mutfak Dekorasyonunu bir analiz edelim dedik, hadi buyrun… 

Öncelikle Oktay Ustamızdan başlayalım ki hayat hikayesi ders alınacak nitelikte, zaten hayatta bir yerlere gelmiş insanların hayat hikayelerine baktığınızda diğer insanlardan daha farklı bir yaşam sürdüklerini ve gurbetle imtihan olduklarını görürüz genellikle. Oktay Usta’da onlardan biri diyebiliriz. 1968 doğumlu olan Oktay Aymelek Bey bu genç yaşında yakaldığı kariyer ve itibarın en büyük etkeni küçük yaşta aldığı sorumluluktur diyebiliriz.  Evin en küçüğü olan Oktay Bey’in Babası gurbette kendisi gibi aşçı olduğu için küçük yaşlarda baba gurbetiyle hayat tecrübesine başlamış. Aslında aşçı olacağını hiç tahmin etmezken küçüklükte kendilerinin ve komşularının çobanlığını yapar tavuklarla ilgilenirmiş. Babasının arkadaşı vesilesiyle geldiği İstanbul’da asıl hayat hikayesi başlar. Oktay Aymelek’in hayat hikayesinin tamamını okumak istiyorsanız bu linke tıklayın.
 

Yeşil Elma Programı belkide şuan en çok izlenen ve beğenilen yemek programıdır diyebiliriz. İzleyeni ve takipçisi oldukça çok. Program Oktay Usta’nın sıcak yemekleri ve sıcak sohbetiyle izlenme rekorları kırarken, konuklarıyla da renkleniyor. Yemekler ev hanımlarına ve yetişen aşçılara  ilham kaynağı olurken, izleyenlere keyifli vakitler geçirme imkanı sunuyor. Biliyoruz ki Oktay Usta’nın Önlükleri de oldukça meşhur ve hatta sadece bunun adına kurulmuş siteler ve önlük isimleri bile var.

Bu açıdan bakınca herşey yerli yerinde, peki studyodaki mutfak?. Evet bizi ilgilendiren kısmı mutfak dekorasyonu da ilgi çekici ve oldukça beğeniliyor. Hatta mutfağını yenileyen ev hanımlarına da örnek teşkil ediyor.

 

oktay usta mutfak dekorasyonu

 

Oktay Usta’nın programının adı Yeşil Elma ancak mutfağın dekorasyonu kırmızı. Kırmızı aslına baktığımızda iddialı bir renktir ancak renklerin daha çok vurmasını istiyorsanız kırmıyı kullanmalısınız, işte burda da öyle yapılmış. Mutfak modern mebran malzemelerle yapılmış ve parkal kırmızı high gloss kullanılmış. Sonuçta tv programı yapılacağından doğası gereği ana tezgah başlı başına duruyor ancak geniş mutfaklarda bu portföyün kullanılması güzel bir düşünce olabilir. Mutfak sadece yerleşimi ve malzemeleriyle değile değil tamamlayıcı ürünlerle canlandırılmış. Tezgahın bize bakan yanında bulunan çiçek saksıları ortamın havasını ısıtırken duvarlarda kullanılan kavanozlar dekorasyona doğallık katmış. Yani hiçbiri gelişi güzel ve amaçsız değil. Modernitenin çizgilerini bu mutfak dekorasyonunda sezinliyoruz ancak şunu söylemeliyimki bende country havası uyandırıyor. Zeminde siyah beyaz fayans kullanılması da kırmızının ve mutfak dolaplarının daha ön planda olmasını sağlıyor. Dolap ve tezgah aralarında ve duvarda kulanılan sarı tonlarında fayans ise yine sıcak bir ortamın oluşmasını sağlıyor.

MobDizayn web sitesi olarak Oktay Usta’nın mutfağına şöyle bir bakmış olduk. Yeşil Elma stüdyo dekorasyonu gerçekten başarılı ancak stüdyo ekibi buna alınmasın, Oktay Ustamızın yemekleri kadar başarılı olamaz çünkü o lezzetli yemeklerin hazzına erişmek kolay iş değil.

 

 

MobDizayn web sitesinde tanıtım yazısı yazdırmak istiyorsanız , iletişim.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

 
Bumerang - Yazarkafe
Mutfak Perde Seçimi

Mutfak Perde Seçimi

0
0
25 Ağustos, 09:44
Mutfakta Halı ve Perde

Mutfakta Halı ve Perde

0
0
19 Ağustos, 15:36
Kaliteli Mutfak Dolapları

Kaliteli Mutfak Dolapları

0
0
9 Temmuz, 19:09
Mutfak Dekorasyonu

Mutfak Dekorasyonu

0
0
27 Ağustos, 16:22
Mutfak Mobilya Malzemesi

Mutfak Mobilya Malzemesi

0
0
27 Ağustos, 15:49
Beyaz Mutfak ve Gri

Beyaz Mutfak ve Gri

0
0
18 Ağustos, 12:01