İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Yeni Moda Mobilya Tamiri mi?

Faydalı Bilgiler 29 Mart, 12:58'de eklendi

Mobilya tamiri şu aralar oldukça revaçta. İlgili  olanlar bilirlerki son iki sezondur avangard mobilyalar moda yani klasik çizgilerde mobilyalar oldukça revaçta, bu demek oluyorki eskiye bir dönüş söz konusu. Tam bu noktada Yalan Dünya Dizisindeki bir replikte mobilyacı Rıza (Beyazıt Öztürk)‘nın cihangirlilere eski mobilyaları yenileyerek kaka..ma.. satmaktan bahsettiği şey de bu işte ki eskitme mobilyalar şuara bir trendin de simgesi.

Eski mobilyaların taze kullanılması bir prestij simgesi konumunda da olsa değerlendirilmesi açısından da bir farklılıktır ancak eski mobilyanın yenilenmeye değer olması gereklidir. Bu noktada mobilya tamiri iki sorunsal doğurur.

Öncelikli amaç eski zarif mobilyanın belli el işinden geçirilerek cilalanarak prestijli hale getirmek, diğer durumda ise kırılan parçalanan mobilyanın eksikleri giderilerek yeniden kullanılabilir hale getirmek olmaktadır.

Bu iki farklı durumda da amaçlar doğrultusunda bütçesel etkisi farklı olacaktır. Amaç prestij katmak ve beşyıldızlı bir klasik mobilya dekorasyonu ambiansını oluşturmaksa biraz ellerin cebe gitmesi gerekmekte. Diğer amaç doğrultusundaysak eğer sadece tamirat söz konusu ise bu durumda biraz daha az bütçe ayırmak durumundayızdır.

Farklılık sadece bunlarla sınırlı değil ki şöyle eğer prestij amaçlı bir tamirat ve bakım söz konusu ise başarılı usta ellerden geçmesi yadsınamaz bir gerçektir ancak sadece tamirat söz konusu ise orta düzeyde bir usta marangoz da bu işin üstesinden gelecektir.

Peki yeni mobilya mı tamirat mı ?

mobilya tamiriBu suale farklı iki arza göre iki cevap gerekmektedir ki birinci amaç eğer dizideki deyim ile cihangirliyseniz imkanlarınız yerindeyse, tamirat doğru seçim olabilir.(Gerçekten Usta bir tezgahtan geçmeli) Ancak amaç sadece tamirat ise normal suntalam ya da mdflam, klasik olamayan modüler bir mobilya ise tamirat çok ta kazançlı olmayabilir. Örnek olarak bir kanepe takımı kumaş yüzlemesi seçilen kumaşla birlikte 800-900tl yi bulabilmekte ve eğer usta işin ehli değilse koltuğun ergonomisine tezat bir şekilde de kaplayabilmekte. Bu durumda biraz daha bütçe ayırıp yeni güzel bir oturma grubu almak yerine göre daha karlı olabilir.

Mobilya tamiri yeni moda mı?

Yeni moda kuşkusuz canlı koltuklar için canlı renkler, mobilyalar için ahşap, ceviz, lake modern mobilyalar ve avangard klasik mobilyalardır. İşte burada eski klas mobilyalara sahip olan ama hala kullanımı söz konusu olan mobilyaların yenilenmesi modalaşmaya başlayabilir. Eğer tamir uygun fiyatlara olur ise yeni alışkanlıklar arasına girebilir, dolayısıyla şuan için moda demek doğru olmaz ancak imkanlar dahilinde eski mobilyaların yeni avangard modülüne uygun olarak yenilenmesi revaçtadır diyebiliriz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Başlıklar: ,
 
Bumerang - Yazarkafe
Ponponlu Paspas Yapımı

Ponponlu Paspas Yapımı

1
0
8 Mart, 18:20
İlk Bağ ‘GÜVEN’

İlk Bağ ‘GÜVEN’

0
0
26 Şubat, 15:55
Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır?

Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır?

0
0
23 Şubat, 18:47
Keten Koltuk Kumaşı Hakkında

Keten Koltuk Kumaşı Hakkında

0
0
12 Şubat, 14:33
Karo Halı Nedir ?

Karo Halı Nedir ?

Kara Tahta Nasıl Yapılır ?

Kara Tahta Nasıl Yapılır ?

0
0
9 Temmuz, 17:10