Ev DekorasyonuEv Dekorasyonu hakkında merak ettikleriniz...

Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak Odası yaşam alanımızın en önemli parçalarından bir bölümü kuşkusuz çünkü hayatımızın üçte birini uyuyarak geçiriyoruz. Bu anlamda yatak odanızı dekore etmeden önce önemli olan rahatlık ve konforu zevkinizle kombine etmenizdir. Bu yazımızda yatak odası dekorasyon önerilerini sizlerle paylaşacağız. (…)
Yatak odası dekorasyonu kişisel iç dünyamızdan farklı olmamalıdır, unutmayalım ki bu alan dinleneceğimiz ve güne zinde başlamamıza imkan sağlayan bir mekan. Dinlenmeyi ve huzuru aradığımız yerde de karşıt ve yorucu renklerden kaçınılmalıdır.

Yatak Odalarında bir zamanlar çok kullanılan gömme dolaplar dekorasyonda kullanabileceğimiz bir diğer elemanlardan biri. Dekore etmek odayı evi tamamen yenilemek manasına gelmemelidir. Dekorasyon mevcut yapıyı yaşam alanına çevirirken göze hoşgelen bir görünüme kavuşturmak, mevcudu değerlendirirken yenilerle süslemektir. Elbiseleriniz için yeterli büyüklükteyse gömme dolabın iç kısmına ayna yerleştirebilir ve şifonyer kalabalığından da kurtulmuş olursunuz.

Bizden söylemesi; Bu yılın modası çiçekli desenler…

Yatak odanıza bütünlük katmak için birşeyler düşünüyor ve imkanlarınız kısıtlıysa, yatak örtünüzün devamını karyola başından duvara doğru uzatarak farklı birşey ortaya çıkarabilirsiniz. Bu durumda karyola başında bulunan duvara yatak örtünüzün devamıymış gibi aynı görünümde bir örtü dikip duvara tuttrun. Tam ortasına da resminizi koyabilirisiniz…

Odanızdaki peteklerin konumunu ve görüntüsünü beğenmiyorsanız, petekleri boyamak farklı bir fikir olabilir.

Kokulu mumlar oldukça moda. Vanilya aromalı mumların mutluluk verici bir etkisi vardır, bizce deneyin…

Yatak Odanızda TV, Müzik seti ve Bilgisayar gibi araçları mümkün olduğunca bulundurmamaya çalışın çünkü bu araçlar elektro manyetik enerji yayarak sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir.

Yatak aynaya bakmamalıdır ve yatağınızın iki yanında da komidin bulundurmaya çalışarak dengeyi sağlayın.

Odanız geniş değilse komodinler ve şifonyerle doldurmak yerine duvara monteli raf ve kitaplıklarla sorunu çözebilir ve şifonyeri de iki ayaklı duvara monteli dresuar mantığında bir dekorasyonla tamamlayabilirsiniz.

Yatak Oda halısı varsa alerjik hastalığınızı dikkate alarak, anti bakteriyel özellikte bir halı almalısınız.

Yatak Odası mobilyası da en az dekorasyon kadar önemlidir. Dekorasyonun en önemli parçası aslında mobilyadır. Dolayısıyla mobilyalarınızı yenileyecek ya da yeni mobilya almayı düşünüyorsanız seçiminiz dekorasyonunuza tezat olmamalı.

Yeni mobilya alacaksanız; hem sade, hem de modern çizgilerde olsun diyorsanız Damla Yatak Oda Takımı tam size göre…

Umarız keyifli bir paylaşım olmuştur, bol dekorasyonlu günler dileğiyle…

Yazılarımızı ve yayınlarımızı takip etmeniz için;

Feedburner aboneliğimiz vardır, bunun için @-bülten’ e mailinizi yazmanız yeterli… ya da,

Twitter’dan takip edebilir, Facebook’tan Beğenebilir, Google + dan paylaşabilirsiniz…

2 Yorum

Bir Cevap Yazın