Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Mevsimlerden ‘Yaz’

Yatak Odası Bazalı mı Olmalı?

Faydalı Bilgiler 25 Şubat, 17:26'de eklendi

imza yatak oda takımı

Mobilya satın alırken üzerinde durulan meselelerden biri de yatak oda takımının bazalı olup olmaması konusudur. Bu yazımızda konu ile ilgili soru işaretlerini giderecek bir analiz yapacağız.

Güncel modellere genel itibari ile bakacak olursak yatak oda modellerinde kendisinden bazalı modelleri görmekteyiz. Bu modellerin kendisine göre hem artı hem de eksi yönleri bulunmaktadır. Kendisinden bazalı modellerin olumlu yanı fiyat olarak artı bir yük getirmemesi ve takımın genel görüntüsünü karyola başı ile beraber olduğu için bozmamasıdır. Olumsuz yönü ise bu tarz bazalarda iki adet amortisör bulunmakta ve zamanla yüke karşı mukavemetinde azalma söz konusu olabilmektedir. Ayrıca direkt olarak konsirksyon ağaca mukavemet ettiği için zamanla bel verme durumu ve yamulmalar da yaşanabilmektedir.

Bir başka durum da kendisinden bazalı modellerde karyola baza alt tabanı direkt olarak yere temas etmekte aslında bu tozun girmesini engelleyici bir etkiye sahiptir ancak çekincesi olanlar için bu durum göz ardı edilmemelidir.

Yatak oda takımı alırken ayrıca profil baza almak uzun ömürlü bir kullanım için daha tutarlı olacaktır. Bu durumda iki yerine 4 amortisör ve 4 yerine 8 adet makas kullanılan profil bazalar daha uzun ömür vaad etmektedir. Ayrıca ayaklarının yerden yüksek olması da rutubet ve tozlanmaya karşı daha avantajlıdır. Ancak yatak oda takımı alırken ilave profil baza almanın ekstra bir maliyeti olacaktır.

Sonuç olarak bizim tavsiyemiz, eğer uzun vadeli bir kullanım istiyorsanız ayrıca profil çift parça baza almanız ancak sizin için bütçe önemliyse kendisinden bazalı olan model de tercih edilebilir.

Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Ayşe 25 Şubat 2014

Yeni evlenen çiftlerin yaşadıkları en büyük sorunlardan birisini dile getirmişsiniz. Yazıda baza sisteminin artısı ve eksisi yazılmış. Güncel konularda bilgi vermeniz, özellikle yeni evlenecek olan çiftlere çok yardımcı olmaktadır. Başarılar dilerim.

Editör 25 Şubat 2014

Yorumunuz için çok teşekkür ederiz bu uyarınızı dikkate alacağız güzel bir konuya değindiniz. Evet önümüzdeki günlerde yeni evlenecek çiftleri de ilgilendiren faydalı konular paylaşacağız. Konunun uzmanlarından bilgilerle çözümcül makaleler olacak, esen kalın..

 
Bumerang - Yazarkafe
 
Ponponlu Paspas Yapımı

Ponponlu Paspas Yapımı

1
0
8 Mart, 18:20
İlk Bağ ‘GÜVEN’

İlk Bağ ‘GÜVEN’

0
0
26 Şubat, 15:55
Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır?

Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır?

0
0
23 Şubat, 18:47
Keten Koltuk Kumaşı Hakkında

Keten Koltuk Kumaşı Hakkında

0
0
12 Şubat, 14:33
Karo Halı Nedir ?

Karo Halı Nedir ?

Kara Tahta Nasıl Yapılır ?

Kara Tahta Nasıl Yapılır ?

0
0
9 Temmuz, 17:10