İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Yaşam Odası Dekorasyonu

Salon, Uzmana Sor 3 Temmuz, 11:01'de eklendi

Bu yazı mail adresimize Nuray Hanım’ın sorusuna istinaden hazırlanmıştır.

Yeni ev yeni heyecan demek ve genel çerçevede dayanıklı tüketim ürünleri kullanılacağı için dekore ederken ve satın alırken karar vermesi daha zorlaşıyor. Nuray hanı hem salon hem de oturma odası olarak kullanacak mekanını yani burası yaşam odası olacak.

Genellikle yaşam odalarında merkez dekoratif meta tv oluyor evlerimizde. Dolayısıyla hemen ilk akla duvar ünitesi geliyor. Daha sonrasında ise daha iyi kombine olduğunu düşünerek köşe takımı düşünülüyor.

Evet köşe takımı ve ünite iyi kombin ancak şöyle bir handikap var burası hem günlük yaşamımızı hem de misafirlerimizi ağırlayacağımız bir mekan olacak. Köşe takımında misafir ağırlamak biraz daha zor. Eğer odamız yeterli genişlikteyse koltuk takımı kullanmak bu noktada daha avantajlı.

Kitaplık ta çok iyi bir düşünce. Geniş odalarda seperatör görevi görebilen modellerle birlikte duvar dekoru ve ünite şeklinde de kullanılmakta. Siz ünite yerine kitaplık kullanma düşüncesi içindesiniz. Bizim tavsiyemiz hem kitaplık hem de tv ünitesi kombinli bir tasarım tercih etmeniz olacak.

miranda-ünite

Biblolar, aksesuarlar ve diğer tamamlayıcı ürünler için de fikir almak istiyorsunuz. O zaman şöyle diyelim: Evinizi dizmeyin, dekore edin. İhtiyacınız kadar alın, zevklerinize göre seçin ve bir bütünlük çizerek odanızın kompozisyonunu oluşturun.

Dekorasyonun merkezini belirledikten sonra konuyu belirleyin. Renk, model, Retro ya da modern çizgilerden kombinleyin. Evinizi eşyaya boğarak ruhunuzu daraltmayın. Unutmayın ki dekorasyon israfı sevmez yani amaç; yaşam alanlarımızı göze hoş gelen daha yaşanabilir hale kılmaktır.

Genç odanız için mümkünse profesyonel yardım alın. Başarılı firmalarda özel tasarım modellemeler yapılabiliyor. Ya da işinizi görebilecek genç odası tasarımları da mevcut. Hem karyola hem de yatak olarak kullanılabilen alanı daraltmayan güzel modeller mevcut. Biraz araştırma yaparsanız istediğinizi bulacaksınız.

Nuray hanım, sorunuzu genel çerçevede cevaplandırmaya çalıştık. Eğer eklemek istedikleriniz olursa yazının altındaki yorum kutusundan yazabilirsiniz, her şey gönlünüzce olsun esen kalın.

 

 

Yorumlar

Yazıya 3 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Nuray 04 Temmuz 2015

bütün cevaplarınız için müteşekkirim, son bir soru işareti için tekrar rahatsızlık versem … http://dogtas.com.tr/oturma-odalari/oturma-odasi/mabella-oturma-odasi nı beğendim, masa da http://dogtas.com.tr/yemek-odalari/yemek-odasi/norway-yemek-odasi ( 1.60*90 ufak olanı tercih edicem ) odada 2 cam var, cam önlerine koltuk takımını, salon kapısının tam karşısına da masa sandalyeyi koysam bu doğru bir yerleşim olur mu? mutfağa en yakın yer olduğu için kapıya yakın yeri tercih ediyorum.

Editör 05 Temmuz 2015

Nuray hanım, yazımızı beğenmenize çok sevindik. Güzel ürünler beğenmişsiniz tabi oda ölçüleri ile sorunuzu cevaplandırmak daha doğru olacak ancak doğru bir dizilimden bahsediyorsunuz.Koltuklar masaya sırtını dönmeyecek ve merkeze meyledecek. Doğru yoldasınız.
Esen kalın…

oakley sunglasses sale 07 Ekim 2015

Hey very interesting blog!

 
Bumerang - Yazarkafe
Duvar Rengi Kararsızlığı

Duvar Rengi Kararsızlığı

0
0
16 Mart, 16:55
Salonda Kırlent Seçimi

Salonda Kırlent Seçimi

0
0
15 Mart, 14:49
Ünite Koltuk Kombini

Ünite Koltuk Kombini

0
0
9 Mart, 09:05
Salon da Renk Karmaşası

Salon da Renk Karmaşası

0
0
16 Şubat, 16:14
Halı ve Perde Ahengi

Halı ve Perde Ahengi

0
0
2 Şubat, 08:23
Yemek Odası Koltuk Kombini

Yemek Odası Koltuk Kombini

0
0
30 Ocak, 23:11
Salonda Renk Tonlamaları

Salonda Renk Tonlamaları

0
0
29 Ocak, 18:18
Mutfak Perde Seçimi

Mutfak Perde Seçimi

0
0
25 Ağustos, 09:44