Ev DekorasyonuEv Dekorasyonu hakkında merak ettikleriniz...

Yalan Dünya Dizi Dekorasyonu

Yalan Dünya tartışmasız son dönemlerin en fenomen dizisi. Gülse Birsel’in Avrupa Yakası Dizisi’ndeki başarısını bu dizide yakalayacağı çok merak ediliyordu ancak oyuncu kadrosu beklenenden çok performans sergilediği içinmi bilinmez şimdiden Avrupa Yakası popülaritesini kazandı diyebiliriz. Biz de bu başarılı ekibin mekanını inceleyelim dedik.

Yalan Dünya dizis dekorasyonu‘nu genel ele almaya kaltığımız zaman inanın işin içinden çıkamayız, bu sebeple diğer Adını Feriha Koydum Dizisi‘nde olduğu gibi konuyu lokalleştirmeye çalışacağız. Sponsor firmaların desteklediği dekorasyon malzemelerinde öne çıkanlar Fatih Kıral Mobilya ve Tepe Home gibi iki büyük firmanın mobilya modelleri diyebiliriz. Tek ana dekorasyon anlayışından ziyade, genel anlamda üç farklı mekan dekorasyonu söz konusu. Bunlardan biri ev sahipleri Orçun‘un yaşadığı ev diyelim, diğeri genç kiracıların oturduğu mekan ve bir diğeri de Çağatay Koçtuğ’un evi. Meşhur Selahattin‘in oturduğu gülse birsel yalan dünyaeve baktığımızda Cihangir’de oturmanın havasını zengin mobilyalarla sezinleyebiliyorsunuz. Mobilyalar biliyoruz ki ev dekorasyonu‘nun ana unsuru şüphesiz dolayısyla dekorun ritmini de belirliyor. Klasik tarz da mobilyalar dekora zenginlik katarken avangardın çizgilerini her üründe görebiliyorsunuz.

Çağatay Koçtuğ’u dizi karakteri dolayısyla önplana çıkaran bi enerjisi var dolayısyla bu tarzı ev dekoruna da yansıtılması gerkliydi bunu Tepe Home başarmış dememiz mümkün. Postmodern çizgilerde dekorasyona rahat modern mobilyalar eşlik ediyor.

Emir (Sarp APAK) karakterinin şov yaptığı, kiracıların kaldığı ev dekorasyonu tamamıyle gençlik duyguların dışa vurumu diyebilirz. Ana odak noktası dizide ki yeşil kanepe ve sonrasında tamamlayıcı ürünler. Yaşil kanepe bu sene oldukça revaçta. Zaten bu senenin moda rengi yeşilken ve birde namı diğer Chester koltuk modeli olan kanepe oldukça iyi duruyor. En önemli özelliği avangard çizgilerde modern koltuk olmasıdır. Sırt kısmı ile kol yüksekliği aynı olur ve belki sırt kısımlar sert sünger olabilir ancak oturma kısımlarda kullanılan süngerler dolayısı ile gömülürsünüz. Modelin piyasa da alternatifleri yok değil örnek verecek olursak:

 

Chester koltuk takımı bu sene çok tutulanlardan ve belkide Emir’in bu kanepe’ye katkısı oldukça büyük. Genel dekorasyon oldukça dinamik, dikkatimizi çeken diğer mekansa mutfakları. Kocabaş Ailesinin mutfak tasarımı aynı şekilde zenginliği timsali gibi duruyor. Ahşabın esintileri Mutfak dolaplarına yansırken elektrikli ev eşyaları oldukça iyi kombine olmuş. Davlumbaz ve arka fayans döşemedi gerçekten iyi bir iş çıkarıldığının göstergesi. Genç kiracıların mutfağı ise diğeriyle kıyasladığımız zaman olabildiğine tezat bir mekan. Deniz (Gülse Birsel)’in kırmızı buz dolabı herşeyi anlatıyor. Mütevazi bir dekorasyon şirin bir ambians.

 

MobDizayn’a reklam vermek için, İletişim

4 Yorum

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir