İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Yalan Dünya Dizi Dekorasyonu

Dizi Dekorasyonları 19 Nisan, 10:16'de eklendi

Yalan Dünya tartışmasız son dönemlerin en fenomen dizisi. Gülse Birsel’in Avrupa Yakası Dizisi’ndeki başarısını bu dizide yakalayacağı çok merak ediliyordu ancak oyuncu kadrosu beklenenden çok performans sergilediği içinmi bilinmez şimdiden Avrupa Yakası popülaritesini kazandı diyebiliriz. Biz de bu başarılı ekibin mekanını inceleyelim dedik.

Yalan Dünya dizis dekorasyonu‘nu genel ele almaya kaltığımız zaman inanın işin içinden çıkamayız, bu sebeple diğer Adını Feriha Koydum Dizisi‘nde olduğu gibi konuyu lokalleştirmeye çalışacağız. Sponsor firmaların desteklediği dekorasyon malzemelerinde öne çıkanlar Fatih Kıral Mobilya ve Tepe Home gibi iki büyük firmanın mobilya modelleri diyebiliriz. Tek ana dekorasyon anlayışından ziyade, genel anlamda üç farklı mekan dekorasyonu söz konusu. Bunlardan biri ev sahipleri Orçun‘un yaşadığı ev diyelim, diğeri genç kiracıların oturduğu mekan ve bir diğeri de Çağatay Koçtuğ’un evi. Meşhur Selahattin‘in oturduğu gülse birsel yalan dünyaeve baktığımızda Cihangir’de oturmanın havasını zengin mobilyalarla sezinleyebiliyorsunuz. Mobilyalar biliyoruz ki ev dekorasyonu‘nun ana unsuru şüphesiz dolayısyla dekorun ritmini de belirliyor. Klasik tarz da mobilyalar dekora zenginlik katarken avangardın çizgilerini her üründe görebiliyorsunuz.

Çağatay Koçtuğ’u dizi karakteri dolayısyla önplana çıkaran bi enerjisi var dolayısyla bu tarzı ev dekoruna da yansıtılması gerkliydi bunu Tepe Home başarmış dememiz mümkün. Postmodern çizgilerde dekorasyona rahat modern mobilyalar eşlik ediyor.

Emir (Sarp APAK) karakterinin şov yaptığı, kiracıların kaldığı ev dekorasyonu tamamıyle gençlik duyguların dışa vurumu diyebilirz. Ana odak noktası dizide ki yeşil kanepe ve sonrasında tamamlayıcı ürünler. Yaşil kanepe bu sene oldukça revaçta. Zaten bu senenin moda rengi yeşilken ve birde namı diğer Chester koltuk modeli olan kanepe oldukça iyi duruyor. En önemli özelliği avangard çizgilerde modern koltuk olmasıdır. Sırt kısmı ile kol yüksekliği aynı olur ve belki sırt kısımlar sert sünger olabilir ancak oturma kısımlarda kullanılan süngerler dolayısı ile gömülürsünüz. Modelin piyasa da alternatifleri yok değil örnek verecek olursak:

 

Chester koltuk takımı bu sene çok tutulanlardan ve belkide Emir’in bu kanepe’ye katkısı oldukça büyük. Genel dekorasyon oldukça dinamik, dikkatimizi çeken diğer mekansa mutfakları. Kocabaş Ailesinin mutfak tasarımı aynı şekilde zenginliği timsali gibi duruyor. Ahşabın esintileri Mutfak dolaplarına yansırken elektrikli ev eşyaları oldukça iyi kombine olmuş. Davlumbaz ve arka fayans döşemedi gerçekten iyi bir iş çıkarıldığının göstergesi. Genç kiracıların mutfağı ise diğeriyle kıyasladığımız zaman olabildiğine tezat bir mekan. Deniz (Gülse Birsel)’in kırmızı buz dolabı herşeyi anlatıyor. Mütevazi bir dekorasyon şirin bir ambians.

 

MobDizayn’a reklam vermek için, İletişim

Yorumlar

Yazıya 4 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

kitap özetleri 20 Nisan 2012

Dizi güzel baya dekoru daha güzel. Baya tuttu bu dizi kendine has karakterleri var.

Editör 21 Nisan 2012

Evet dediğiniz gibi dizi şuan da bir fenomen.

lepel 22 Nisan 2012

Cok hoş siteniz begendim.. Başarılar..

kelebek sohbet

Editör 22 Nisan 2012

Çok Teşekkürler

Başlıklar: ,
 
Bumerang - Yazarkafe
Seksenler Dizisi Dekorasyonu

Seksenler Dizisi Dekorasyonu

0
0
4 Şubat, 17:41
Avrupa Avrupa Dizi Dekorasyonu

Avrupa Avrupa Dizi Dekorasyonu

0
0
30 Aralık, 17:55
Suskunlar Ecevit’in Ofisi

Suskunlar Ecevit’in Ofisi

0
0
11 Aralık, 09:49