Ev DekorasyonuEv Dekorasyonu hakkında merak ettikleriniz...

Umutsuz Ev Kadınları Klasik Koltuk

Umutsuz Ev Kadınları dizi dekorasyonu ve mobilya incelemesi daha süreceğe benziyor çünkü kadrosu en geniş dizilerden biri. Aslında kadro genişliğinden ziyade beş ev kadınının hikayesi başından geçen olaylar anlatıldığı için her birinin evinde bir dekorasyon düzenlemesi gerekli idi, hal böyle olunca bir dizide beş farklı ev, mekan düzenlemesi sonucunu doğurdu, e tabi bizde Umutsuz Ev Kadınları dizi dekorasyonunu seriye bağladık…

Öncelikle şunu belirtmek istiyoruz ki dizi de beş farklı mekan da başarılı prezentasyona sahip, bu açıdan emeği geçenleri ve dizi ekibini tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Bu yazımızda konu Zeliş (Evrim Solmaz) karakterinin evinde bulunan kırmızı renkli avangard koltuk üçlüsü. Model ilgi görmeyecek gibi değil çünkü bir dekorasyonda merkezde kullanacağınız koltuk, mobilya oldukça önemlidir.Ev dekorasyonunda merkez neresi olacak bunu iyi belirlemeniz gereklidir. İyi bir kombinasyon ve ilgi çekicilik için buna dikkat etmelsisiniz.

 

Mobilya satış tecrübelerimizle ve dekorasyon analizlerimizle mukabil şunu görüyoruz ki, kullanıcılar dekorasyon merkezini belirlemeden alışverişlerini gerçekleştiriyorlar. Salt odaya sığması için mobilyaların yerleşimini belirliyorlar. Halbu ki çok geniş olmayan odalarda sırf beğenildği için mobilya almak yerine çözümcül bir mini tv ünitesi ve köşe ya da dar kollu koltuklarla yerleşimi üniteye yöneltebilirsiniz.

Bir oda da eğer tv ünitesi varsa merkez tv ünitesidir ve koltuk yerleşimi oturum yerleşimi, en geniş koltuğun üğniteye dönük vaziyette sıralanması şeklinde olmalıdır. Ya da dizideki dekorasyon daki gibi eğer bir koltuk modelini vutgulamak istiyorsanız salonun ortasında üçlüyü üniteye bakacak şekilde yerleştirmelsiniz.

Gelelim Modele;

Koltuk klasik koltuk modellerinin günümüz modernizmi ile üretilen alışılagelmiş biravangart koltuk modeli. Alışılagelmiş ancak gerçekten ilgi çekici ve güzel bir model. Karaktere uygun kırmızı renk kullanılarak koltuk şekline iddialıbir görünüm kazandırılmış. Tahminlerimize göre koltukta kadife parlak bir kumaş döşemesi kullanılmış ancak net göremediğimiz için burada yanılıyor olabiliriz.

Koltuk sırt ve kollar yekpare inerken ahşap üzerine ekru parlak lake boyama kullanılmış ki bu da kırmızı rengin daha da göz alıcı olmasına bir katkıda bulunacak bir özellik. MobDizayn değerlendirmemize göre koltuk oldukça güzel ancak en güzeli dersek piyasada ki diğer koltuk modellerine haksızlık yapmış oluruz.

Modele Alternatifler:

Görseller DMCA korumalıdır iznimiz dışında kopyalanamaz. Öneri ve görüşleriniz için alttaki kutulara yorum yapabilirsiniz, en kısa sürede dönüş yapılacaktır.

Yorum

Bir Cevap Yazın