İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Silinebilen Koltuk Kumaşı Temizliği

Faydalı Bilgiler 14 Temmuz, 17:58'de eklendi

Sezonun renkleri, koltuk modellerine de hiç bir aksaklık olmadan yansıdı; kuşkusuz bunda silinebilen özellikli ithal soft kumaşların büyük etkisi var. Silinebilen bu kumaş modelleri kullanım kolaylığı sağlamasının yanında renk tonlarını net verebilmesi açısından da sezonun kumaş çeşitlerinde en çok kullanılan olmasına etki ediyor.

Mobilya alma amcı taşıyanlar, araştıranlar bilir ki sezonun koltuk modellerini giydiren kumaş çeşidi budur. Tabi böyle olunca da hem kullanışlılık açısından hem de temizlik açısından bir takım sorunsallar meydana gelir. İşte bu makalemizde bu konuda soru işaretleri olan takipçilerimizi bilgilendireceğiz.

İlk zamanlarda leke tutmayan kumaş modelleri piyasadaydı ancak bir takım sorunlar meydana geldi. En büyük problem renk atma gibi durumlardı. Ancak bu ürün muadillerine ikame olabilecek soft (tay tüyü diye de tabir edilen) silinebilen kumaşlar devreye girdi. Sonuçta problem bu şekilde çözülmüş oldu.

Şimdi Ev Dekorasyonu siteniz olarak bu kumaşları kullanmada ve renk seçiminde sizlere faydalı bilgiler vereceğiz.

Silinebilen kumaşlarda renk seçimi;

  • Renk seçimine dikkat etmeniz gerekmekte çünkü bu kumaşlar kazan boyama sistemi ile boyanmakta. Bu durumda her top ayrı kazanda boyanacağı için renk tonları da toplar arasında farklılık gösterebilmekte. Buradan hareketle koltuk takımınızı alırken eğer bir parçayı eksik almayı düşünüyorsanız burada renklerin uyuşması konusunda sonraki ilavelerde problem yaşayabilirsiniz.
  • Ayrıca soft kumaşlar da siyah ve beyaza yakın renkler ya da bu ana renklerden bir koltuk takımı yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Beyaz renk ve siyah renk tozları hem belli edecek hem de lokal bir temizlik sonrasında elyafında kusmasıyla beraber lekeler meydana getirebilecektir.

Bu sebepledirki soft kumaş seçiminde ara renklerden tercih etmeniz şiddetli tavsiyemizdir.

Silinebilen Kumaşlarda Temizlik;

  • Bu kumaş modellerinde temizlikte kimyasal temizlik malzemelerinden kaçınmanızı tavsiye ediyoruz. Zaten özelliği olan silinebilme fonksiyonalitesini kazandıran mikro kapsüller böyle bir temizlik durumunda deforme olacaktır ve o yetisini yitirecektir. Bu anlamda ciddi kirlenme olmadıkça, saf su ve temiz bir bezle silme işlemini yapmanız tavsiyemizdir.
  • Leke biraz daha derinse şayet ozaman, su içine hafif cif damlattıktan sonra köpürtün. Cifli suyla temizliğinizi yapın ancak dikkat edin cif çok az miktarda dökülecek.
  • Leke çok daha büyükse ve soft kumaş keten tarzında açık renklerde bir kumaşsa ozaman arap sabunu dökülmüş suyu köpürtün ve temizliği o şekilde yapın. Ancak dikkat edin asla bol sulu bir bezle kumaş sırılsıklam olacak şekilde temizlik yapmayın!

MobDizayn’ı takip edin farklı fikirler edinin, herşey gönlünüzce olsun…

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Başlıklar:
 
Bumerang - Yazarkafe
Ponponlu Paspas Yapımı

Ponponlu Paspas Yapımı

1
0
8 Mart, 18:20
İlk Bağ ‘GÜVEN’

İlk Bağ ‘GÜVEN’

0
0
26 Şubat, 15:55
Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır?

Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır?

0
0
23 Şubat, 18:47
Keten Koltuk Kumaşı Hakkında

Keten Koltuk Kumaşı Hakkında

0
0
12 Şubat, 14:33
Karo Halı Nedir ?

Karo Halı Nedir ?

Kara Tahta Nasıl Yapılır ?

Kara Tahta Nasıl Yapılır ?

0
0
9 Temmuz, 17:10