Seramik Fayans Üzerine Parke Olur mu ?

Soru: Merhabalar. Parke ve seramik birlikte kullanımı için yardımcı olabilir misiniz.

Balkonumuzun bir kısmını mutfağa ilave ettik. Mutfak zemini seramik döşeli. Eşim seramikleri beğenmediğinden ilave edilen yere parke uygulamak istiyoruz. Sizce Parke ve seramik bir arada kombin olabilir mi? (Bu arada ilave yerimiz alçı kemerle görsel olarak hazırlanıp mutfak masasını o bölüme almayı planlıyoruz)

Orhan.

seramik-üzerine-parke

Orhan bey alçı kemer işini iyi düşünmüşsünüz. Geçişi sağlayacak ve kötü görüntüye örtü olacaktır, dekorasyona da katkı sağlayacaktır. Anladığım kadarıyla da masa ara bölümlendirme vazifesi de görecek ki böyle sonradan ilave edilen balkon büyütme işlemlerinde güzel sonuçlar doğurur. İsabetli!

Gelelim asıl meselemize; parke ve seramik bir arada kullanılır mı derken bizim anladığımız mutfağa dahil olan kısmın zemini seramik ve buraya seramik üzerine parke döşemek istiyorsunuz, bu uygun mudur değilimdir sorusuna bir cevap arıyorsunuz.

Mümkün… Fayans veya seramik üzerine rahatlıkla parke uygulanabilir, hatta düz bir zemin olacağı için ince şilte yeterli olacak ve şişme yaşanmayacaktır. Son olarak eğer bütçenize sıkıntı oluşturmayacaksa derzli parkelerden deneyebilirsiniz görsel açıdan oldukça güzel duruyor.

Her şey gönlünüzce olsun, güzel evlere….

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir