Salon Dekoru Yerleşimi

Soru: Merhabalar evim şuan yapım aşamasında planda görüldüğü gibi salonum 310 eninde 639 boyunda onun yanında yine çok fazla dar bir oturma odam var bu aradaki duvarı yıkmayı düşünüyorum bunun için sizin engin bilgilerinizden yararlanmak bu duvarı yıktığımda nasıl bir eşya yerleşimi yapmalıyım büyük salonun boyunda da bir azaltma yapabileceğini söyledi müteahit yani 639 u duvarı iterek küçültebiliyormuş o zaman ayakkabılık yapabilir miyim eşyaları yeni alacağım yalnız salonda kesinlikle köşe takımı istemiyorum ev ortamı gibi olsun istiyorum birde 8 m olan odayı ufak dinlenme odası yapmak istiyorum nasıl döşerim buraya köşe olabilir yoksa buranında duvarını yıkıp mutfağımı katmalıyım şimdiden teşekkür ederim.

Şengül.

Öncelikle sizin bize gönderdiğiniz oda yerleşim planını paylaşalım.

salon-dekoru-uzmana-sor

İsabetli düşünmüşsünüz. Duvarı yıkmak ve salonu büyütme fikri yaşam odası dekorasyonu için size çok şeyler katacak. Ferah bir yaşam alanı yakalayacaksınız. Mobilya ve koltuklarınızı genişçe yerleştirebileceksiniz.

Sizin için orjinal boyutlarda odanızı büyümüş halde ürün yerleşimi yaptık.

sketchup-salon-dekoru

sketchup-salon-dekoru-2

Bu çalışmada mevcut odanızı sizin de dediğiniz gibi duvarı kırmak ve salonu büyütme işlemini baz alarak yorumladık. Tabi kapı girişi ve pencerelerin konumunu bilmediğimiz için bu ölçülerde en ideal düzeni kurguladık fakat;

Kapı ve pencerelerin konumu farklı olsa dahi konsol, masa, koltuk takımı ve üniteyi bu mekana rahatça yerleştirebilir ferah bir oturma alanına sahip olabilirsiniz.

Umarız faydalı olmuştur esen kalınız. Yorumlarınızı bekliyoruz.

12 Yorum

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir