Ev DekorasyonuEv Dekorasyonu hakkında merak ettikleriniz...

Provence Dekorasyon Stili

Evinizde bir Fransız dekorayon ruhu sergilemek istiyorsanız doğallığın ve ahşabın dizaynda buluştuğu nokta Güney Fransız dekorasyon stili provence dekorasyon tarzıyla tanışmalısınız. Doğal malzemeler ana meta olan bu ev dekorasyonu stilinde eski çarşaflarınız, yün yorganlar, çiçek desenli çarşafları ve klasik sandıklarınızı çıkarma zamanı geldi demektir.

Mutfaklarda country tarzı, salonda kır evi tarzı ve yatak odalarında klasik tarzınkarışımını bir bütünsel çerçevede moderniteden sıyrılmış şekilde lanse etmek istiyorsanızFransız stili olan provence dekorasyonuyla tanışmalısınız. Aslında zevkelerimizle bütünsel alakalı olan ev yerleşimi sonucunda bazılarımız ister istemez bu stilin içinde bile.

Provence dekorasyon stilinde en can alıcı nokta pastel tonların kullanılmasındandır ki bir yaz dekorasyonu olan bu tarz modellemelerde ilham kaynağı gökyğzğ mavisidir.

Yatak odası örtüsünde ve koltuk kırlentilerinde el işi dantel örnekleri gün yüzüne çıkartın ve doğallığı, el emeğini özenle sergileyin.

Hafif eskitilmiş pastel tonlarda bir dresuarlar antreyi, içine deniz kabukları doldurulmuş bir kavanoz deryasında mutfağı, beyaz güller serpiştirilmiş bir masayı Fransız dekorasyonörneklerinden sayabiliriz.

Açık renkler bu temanın vazgeçilmezidir. Bu sebeple niyetine girdiyseniz eğer açık renkte dekorasyon eşyalarını almaya hazırsınız demektir. Hatta çok masraf yapma yerine bütçeyi zorlamadan da kolayca farklılık oluşturabilirisiniz. Koltuklarınız için keten, açık kırem renkte bir kumaş örtü kullanabilir, klasik halınız yerine yerden hafif soğukluğu hissettirecek ve yazın sıcaklığını sizden alacak bir kilim serebilirsiniz.

Aksesuarlarda ise kesinlikle açık renkte çanak türü malzemeler ve kavanozlar ile kağıt şekillendirilmiş avize ve abajurlar olmalıdır.

Ev Dekorasyonu siteniz MobDizayn’a soru ve görüşleriniz için : info@mobdizayn.com

2 Yorum

Bir Cevap Yazın