İnegöl Mobilyası Nereye Gidiyor

Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Pratik Dekorasyon Önerileri

Ev Dekorasyonu, Faydalı Bilgiler 25 Nisan, 10:18'de eklendi

Evinizin tekdüzeliğinden sıkıldıysanız, aynı mekanı aynı havayla tenefüs etmek istemiyor farklı dekorasyon önerileriyle farklı bir mekana kavuşmak istiyorsanız, ev dekorasyonu uzmanı Mimar Hande Tözün‘ün Zaman Gazetesi Yapı&Dekorasyon ekindeki söyleşiden alıntıları mutlaka okumalısınız, buyrun içeri.

Baharın huzur dolu ambiansı, mutluluk dolu kokusu her mekanda hissedilirken iye evlerimizde baharın renk cümbüşünü hissetmeyelim. Bunun için yüksek ücretler öedemeye fazla vakit harcamaya gerek yok, önemli olan işin uzmanı kişiden pratik bilgileri cebinize koymanızdır, bu sebeple bu makale tam size göre. “İşe bahçe, teras veya balkonunuza yapmanız gereken bakım işlerini planlayarak başlayabilirsiniz. Saksılardaki bitkileri yenilemek, mobilyalarınıza yeni minderler yaptırmak, masa örtüsü renklerini değiştirmek gibi”.  Önerilerde okuduğunuz gibi gerçekten baharın mistik kokusunu rengarenk yeni çiçek desenli kumaşlarda bulabilirsiniz. “Su grubu renklerde desenli kumaşlarla beraber beyaz patineli vintage mobilya veya mobilya aksesuarları, yaz için mavi beyaz çizgili keten kumaşlar, natural cilasız ahşap mobilyalar ve deniz kabuklu aksesuarlarişe yarayacaktır.”

 

Sıcak Günler için Renk Kombinasyon Önerileri;

İşinde usta Hande Tözün hanım’ın tavsiyeleri ile evleriniz renkleneceğe benziyor. Su ve hava grubu renkler, vazo ve saksılarda kullanılacak çiçekler ve mavi ile süslenmiş naturel renk paleti” Mimar hanım’ın favorilerinden.

Pratik Öneriler;

Amaç uzmanımıza göre evlerde küçük değişiklerle serinlik duygusunun getirilmesi. Malzemenin çeşidinden rengin canlılığına kadar herşey insan ruhunu etkiler ve bu sebeple psikolojik olarak da insan yazın sıcağında ferah duygularla rahatlayabilir. Bakalım bu konuda mimar hanım’ın tavsiyeleri neler ?.Büyük parça halıları kaldırarak yerlerine hafif dokulu kilimler yerleştirilebilir. Koltukları kete dokulu kılıflarla değiştirebilir, yastık kılıflarını yaz dekorasyonuna uygun renk ve kumaşlarla değiştirilebilir. Su ögesini aksesuarlarla cam kaplamalar içinde deniz kabukları şeklinde süslemelerle yapmak serinlik hissiyatı uyandıracaktır.”

 

Kaynak: Makale de Zaman Gazetesi Ev & Dekorasyon 25.04.2012 tarihli ekinden alıntılar vardır.

MobDizayn’da reklam yayınlamak istiyorsanız , iletişim

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

 
Bumerang - Yazarkafe
Basit Dekorasyon İpuçları

Basit Dekorasyon İpuçları

0
0
19 Nisan, 15:51
Ponponlu Paspas Yapımı

Ponponlu Paspas Yapımı

1
0
8 Mart, 18:20
İlk Bağ ‘GÜVEN’

İlk Bağ ‘GÜVEN’

0
0
26 Şubat, 15:55
Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır?

Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır?

0
0
23 Şubat, 18:47
Salon da Renk Karmaşası

Salon da Renk Karmaşası

0
0
16 Şubat, 16:14
Keten Koltuk Kumaşı Hakkında

Keten Koltuk Kumaşı Hakkında

0
0
12 Şubat, 14:33
Kendin Yap

Kendin Yap

0
0
6 Şubat, 23:58
Karo Halı Nedir ?

Karo Halı Nedir ?