Ev DekorasyonuEv Dekorasyonu hakkında merak ettikleriniz...

Pratik Dekorasyon Önerileri

Evinizin tekdüzeliğinden sıkıldıysanız, aynı mekanı aynı havayla tenefüs etmek istemiyor farklı dekorasyon önerileriyle farklı bir mekana kavuşmak istiyorsanız, ev dekorasyonu uzmanı Mimar Hande Tözün‘ün Zaman Gazetesi Yapı&Dekorasyon ekindeki söyleşiden alıntıları mutlaka okumalısınız, buyrun içeri.

Baharın huzur dolu ambiansı, mutluluk dolu kokusu her mekanda hissedilirken iye evlerimizde baharın renk cümbüşünü hissetmeyelim. Bunun için yüksek ücretler öedemeye fazla vakit harcamaya gerek yok, önemli olan işin uzmanı kişiden pratik bilgileri cebinize koymanızdır, bu sebeple bu makale tam size göre. “İşe bahçe, teras veya balkonunuza yapmanız gereken bakım işlerini planlayarak başlayabilirsiniz. Saksılardaki bitkileri yenilemek, mobilyalarınıza yeni minderler yaptırmak, masa örtüsü renklerini değiştirmek gibi”.  Önerilerde okuduğunuz gibi gerçekten baharın mistik kokusunu rengarenk yeni çiçek desenli kumaşlarda bulabilirsiniz. “Su grubu renklerde desenli kumaşlarla beraber beyaz patineli vintage mobilya veya mobilya aksesuarları, yaz için mavi beyaz çizgili keten kumaşlar, natural cilasız ahşap mobilyalar ve deniz kabuklu aksesuarlarişe yarayacaktır.”

 

Sıcak Günler için Renk Kombinasyon Önerileri;

İşinde usta Hande Tözün hanım’ın tavsiyeleri ile evleriniz renkleneceğe benziyor. Su ve hava grubu renkler, vazo ve saksılarda kullanılacak çiçekler ve mavi ile süslenmiş naturel renk paleti” Mimar hanım’ın favorilerinden.

Pratik Öneriler;

Amaç uzmanımıza göre evlerde küçük değişiklerle serinlik duygusunun getirilmesi. Malzemenin çeşidinden rengin canlılığına kadar herşey insan ruhunu etkiler ve bu sebeple psikolojik olarak da insan yazın sıcağında ferah duygularla rahatlayabilir. Bakalım bu konuda mimar hanım’ın tavsiyeleri neler ?.Büyük parça halıları kaldırarak yerlerine hafif dokulu kilimler yerleştirilebilir. Koltukları kete dokulu kılıflarla değiştirebilir, yastık kılıflarını yaz dekorasyonuna uygun renk ve kumaşlarla değiştirilebilir. Su ögesini aksesuarlarla cam kaplamalar içinde deniz kabukları şeklinde süslemelerle yapmak serinlik hissiyatı uyandıracaktır.”

 

Kaynak: Makale de Zaman Gazetesi Ev & Dekorasyon 25.04.2012 tarihli ekinden alıntılar vardır.

MobDizayn’da reklam yayınlamak istiyorsanız , iletişim

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir