Portakaldan Mum Yapımı

Kendi dekorasyonunu kendin yap

Evlerimizi güzelleştirmek için bir sürü masraf yaparak dekoratif ürünler alırız. Bu ürünlerin kendi zevkimize hitap etmesini isteriz. Hâlbuki ki çoğu zaman isteğimiz gibi ürünler bulmakta zorlanırız. Bu ürünleri satın almak yerine, evde kendi başımıza hiç yapabileceğinizi düşündünüz mü? Dekoratif ürünleri basit çözümler getirerek evde yaparsak hem kendi zevkimize uygun bir ürün yaparız hem de daha az bir bütçe ile evimizi güzelleştirmiş oluruz, sonuçta ev dekorasyonuna küçük bir katkı sağlamış oluruz.

Bu bölümümüzde sizlere kendi dekoratif ürünlerimizi nasıl yapacağımızı kendi dekorasyonunu kendin yap başlığı altında sizlerle paylaşacağız.

Bugün ise sizlere çok basit bir yöntemle nasıl şık bir mum yapabileceğimizi görelim.

PORTAKALDAN MUM YAPIMI

Malzemelerimiz; portakal, 2 adet mumu, uzun bir ip, örgü şişi, karanfil, bıçak, kaşık

1)      Portakalı baş tarafından bıçak yardımıyla keseriz.

 

2)      Portakalın içerisi kaşık yardımıyla oyarız ve içindeki kısmı tamamen dışarı boşaltırız.

3)      Bir tencere içerisi 2 adet mumu atarız. Ocakta sıcaklıkla birlikte mumlar erir.

4)      Bir ipi boşalttığımız portakalın içine koyarız. ( Bu mum için fitil görevi görecek.) Ardından eriyen mumlarımızı portakalın içine dökeriz.

5)      Sıra geldi şık mumumuzu süslemeye. Süslerken karanfil kullanacağız. Karanfilleri portakalın kenarları batırırız.

6)      Karanfilleri portakalın üst kısımlarına yerleştirdikten sonra sıra portakalın yan taraflarını süslemeye geldi. Buralara küçük küçük daireler yapmak için evimizde bulunan şiş veya tornavidayı kullanabilirsiniz.

7)      Şimdi ise en zevkli ana geldi. Yaptığımız mumu yakalım ve görsel şöleni seyredelim.

 

 

Editör Notu: İlk paylaşımla çok farklı ve başarılı bir makale paylaşan yeni yazarımız Fatih Bey’e teşekkürlerimizi sunuyoruz. Artık MobDizayn daha profesyonel ve daha güçlü fikirlere sahip yazarlarla yoluna devam ediyor. Ev Dekorasyonu‘nun yeni fikir trendi MobDizayn’ı takip edin dekorasyonun gündeminde olun.

5 Yorum

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir