Ofis Mobilyalarında Popüler Trend: Ortak Çalışma Masaları

Mudo Concept’te binlerce üründe sadece üç gün sürecek büyük sepet indirimi başladı!

Yeni Sezonda Safa Mobilya

Mevsimlerden ‘Yaz’

Niş Dekorasyonu

Mimari 12 Nisan, 14:38'de eklendi

Dekorasyon deyince akla gelen, bir ortamın, yaşam alanının gerekli ve nezih ürünlerle göze hoş görüntü elde etmeye çalışmak diyebiliriz. Ancak dekorasyon bulunan mekana ilavelerle değil ortamın fiziğine de müdahale gerektirir, işte tam bu noktada yeni bir furya Niş Dekorasyonu‘nu ele alıyoruz.

Niş Dekorasyonu yeni dönemin furyası olma yolunda ancak daha evveliyatında varolan bir dizayn biçimidir. Duvarların kullanılması, çökertilmesi ya da kabartılması işlemleriyle elde edilen bu dekorasyon biçimi ile oldukça iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Daha çok müze tarzı mekanlarda görmeye alıştığımız bu yöntem artık evlerimize de misafir diyebiliriz. Özellikle geniş evlerde ve villalarda vazgeçilmes dekorasyon örneği olan niş çalışması ile mükemmel sonuçlar çıkartılırken zengin bir görünüm elde edilir. Bu aksamlarda bazen tablo tamamlayıcı unsur olurken, bazen de spot lamba‘dan süzülen ışık vitrini oluşturur.

 

duvar niş dekorasyon

 

Genellikle duvar nişi diye debilinen bu dekorasyon biçimi, yeni imkanlarla farklı alanlar da da kullanılmaya başlandı. Günümüzde Duvar Üniteleri oldukça moda ancak tahtını sarsacak nitelikte olmasa da Duvar Niş’i ile, duvara gömülü lcd görüntüsü kullanımı duvar ünitelerine bir alternatif olabiliecek özellikte. Duvar ünitesi vazifesinide alabilen bu sistemde çok farklı dizayn ile duvar raf sistemini de bütünleştirebilme imkanınız var diyebiliriz.

Eğer evlerinizde ısı yalıtım sistemi yapmayı düşünüyorsanız iç alçıpanları montalama aşamasında niş dekorasyonunu yapabilme imkanına sahipsiniz. İlginizi çekiyorsa bunu deneyin. Tablolarınızı niş içinde spot lambayla zenginleştirmek oldukça iyi olacaktır.

 

MobDizayn web sitesinde tanıtım yazısı yazdırmak istiyorsanız, Tıklayın.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Başlıklar: ,
 
Bumerang - Yazarkafe
 
İznik Çivisiz Camii

İznik Çivisiz Camii

0
0
30 Mayıs, 23:49
Mimari Yapıların İkizleri

Mimari Yapıların İkizleri

0
0
30 Mayıs, 18:06
Alplerde Bir Dağ Evi

Alplerde Bir Dağ Evi

0
0
19 Ocak, 11:45