Ev DekorasyonuEv Dekorasyonu hakkında merak ettikleriniz...

Mutfak Dekorasyonu

Soru : Merhaba, Yeni eve taşınacağız. Müteahite isteklerimizi bildirerek yaptırıyoruz.Mutfak konusunda çok kararsız kaldım. Beni doğru şekilde yönlendirirseniz sevinirim. Mutfak dolaplarını beyaz istiyorum kapaklarını akrilik olarak.Tezgah olarak aklımda beyaz tezgah var. Yerleri akçağaz laminant parke düşündüm fakat tezgah arası bana nasıl hangi renk taş tavsiye edersiniz? Bu mutfak düşüncem için bana önerilerde bulunursanız sevinirim. İyi çalışmalar dilerim.

Sevda

Cevap: Öncelikle yeni eviniz şimdiden hayırlı olsun güzel günlerde sağlıcakla kullanın. Mutfak dolapları tercihi mobilya seçiminden de önemlidir çünkü değiştirilebilirliği çok daha uzun zaman alan bir alandır ve özel çalışma gerektirmektedir. Bu sebeple tedirginliğinizi gayet iyi anlıyoruz. Bu noktada size yardım eebilecek fikirlerimizi sizlerle paylaşalım.

Mutfak dolapları genel anlamda bakıldığında tezgah altı ve üstü farklı renklerde kombine edilmesi tavsiyesinde bulunulur. Sebebi zıtlık oluşturarak daha güzel bir görünüm sağlamaktır. Sizin tercihiniz tek renk beyaz olması yönünde ki bunu kesinlikle destekliyoruz.

Hatta bu konuda örnek bir çalışmamız dahi var:

Mutfak-dolabı-tasarımı-beyaz

Dolapları düz akrilik tercih ettiğimiz zaman zemini ve tezgah arasını zıt ya da monokrom renklerde tercih edebiliriz. Zeminin laminat olması başarılı bir sonuç çıkartabilir ancak tercihimiz ahşap desenliden yana değil. Eğer ahşap desen zemin seçersek bu sefer tezgah arasını benzer renkler seçme sığlığına kapılabiliriz.

Aynı şekilde zeminde bu tonlarda koyu renkler belirlersek mermeri granit tercih etmemiz gerekir. Bu sefer ahşap, beyaz ve gri renk üçlemesi ile karşılaşırız.

Agrasif ve estetik bir seçim için, beyaz dolaplara siyah çimstone tezgah, gri laminat ve gri tonlarında tezgah arası seçilerek monokrom stili oluşturabilirsiniz.

Sade sıcak bir mutfak içinse beyaz dolaplara ahşap laminat , tezgah arası beyaz fayans ve ahşap tezgah tercih edebilirsiniz.

 
2 Yorum

Fikrinizi Paylaşın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir